НЕСВОЄЧАСНЕ СТВОРЕННЯ ЩОДЕННИХ Z-ЗВІТІВ на РРО/ПРРО: ЯКІ ПОДАТКОВІ НАСЛІДКИ?

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!!!
НЕСВОЄЧАСНЕ СТВОРЕННЯ ЩОДЕННИХ Z-ЗВІТІВ на РРО/ПРРО: ЯКІ ПОДАТКОВІ НАСЛІДКИ?
Товариство у зв’язку з відключенням світла на торговій точці з роздрібною торгівлею було проведення закриття зміни Z – звітом зранку наступного дня 01.12.2022 (товар не продавався перед закриттям зміни, тобто 01.12.2022) за попередній день – 30.11.2022, тривалість зміни до 24 години. Які податкові наслідки?
Позиція ДПС:
·       Відображення доходу відбувається відповідно до первинних документів (чеків продажу РРО), а несвоєчасне формування Z – звіту є окремим порушенням, не пов’язаним з декларуванням доходів.
·       Податкові накладні за щоденними підсумками операцій складаються у разі, якщо такі операції з постачання товарів/послуг здійснюються кінцевому споживачеві, а розрахунки за такі товари/послуги проводяться в один із способів (через касу/реєстратори розрахункових операцій/програмні реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій безпосередньо на поточний рахунок постачальника). Таким чином, дата складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій по товарах, які продані 30 листопада – 30.11.2022 року.
·       Податкові зобов’язання з ПДВ з реалізованих через РРО товарів, за які розрахункові операції здійсненні 30.11.2022 повинні відображатись у декларації з ПДВ за листопад 2022 року.
·       Датою виникнення податкових зобов’язань з акцизного податку за реалізовані у роздрібній торгівлі підакцизні товари вважається датою здійснення розрахункової операції, для безготівкових розрахунків – дата оформлення розрахункового документа, а не дата — Z – звіту. Таким чином, податкові зобов’язання з акцизного податку з реалізованих у роздрібній торгівлі підакцизних товарів, за які розрахункові операції здійсненні 30.11.2022 повинні відображатись у декларації з акцизного податку за листопад 2022 року.
·       Правомірність визначення платником ПДВ податкових зобов’язань з ПДВ за операціями з постачання товарів/послуг та декларування акцизного податку може бути встановлена під час проведення контрольно-перевірочних заходів.
·       У випадку не створення (несвоєчасного створення) щоденних Z – звіт на РРО/ПРРО, з причин потенційного/аварійного відключення електроенергії, суб’єкти господарювання не нестимуть відповідальності за умови підтвердження такого факту належними доказами, зокрема, інформацією, розміщеною на вебпорталах енергопостачальних компаній про відключення електроенергії у відповідній місцевості чи неможливості її постачання через пошкодження електричних мереж, тощо.
Джерело: https://t.me/BICHUK_ykpІПК від 03.04.2023 р. №808/ІПК/03-20-04-02-06

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ