— Мені подобаються деякі ідеї, що прозвучали на форумі. Наприклад, податок на виведений капітал. Чи зняття акцизу  з транспорту, який ввозиться в країну.  Бо ми не маємо власного виробництва, машинобудування, привозимо сюди автомобілі, механізми і відразу обкладаємо їх акцизним податком. Це зменшує можливості приватного бізнесу придбати, скажімо, автобуси і надавати якісні транспортні послуги. 

До позитивних впроваджень у Податковому кодексі належить об’єднання адміністрування податкових доходів фізичних осіб і єдиного соціального внеску. Це допоможе скоротити кількість перевіряючих органів і дасть економію.

Однак є й дискусійні питання. Не враховано особливості сіл і міст обласного значення. Наприклад, Рівного, Острога, Вараша. Якщо цього не зробити, то будуть великі втрати. Як на мене, окрім змін Податкового кодексу, треба розробити механізм монетизації пільг за кошти державного бюджету, а не за рахунок громади Рівного. У Рівному понад 60 тисяч мешканців належать до цієї категорії. Якщо врахувати ще й дітей, виходить, що кожен третій рівнянин – пільговик. І це колосальне навантаження на бюджет міста. Отож нам необхідно розробити механізм компенсації втрати доходів від новацій.

А щоб вивести бізнес з тіні, зі слів Сергія Васильчука, потрібно запровадити загальне декларування видатків і встановити норму готівкових операцій.

Запропоновані законодавчі ініціативи підтримує й  співвласник Рівненської фабрики нетканих матеріалів, голова громадської ради при ГУ ДФС Рівненщини Богдан Гапяк. Втім, він зауважує, що саме часта зміна законодавства негативно впливає на ведення підприємницької діяльності: