ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ВГО АППУ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ОНЛАЙН РОБОЧІЙ ЗУСТРІЧІ З ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЄКТУ ЗА № 8401 З ОРГАНАМИ ЗАКОНОДАВЧОЇ ТА ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ

19 червня  цього року  відбулась онлайн Робоча зустріч з питань обговорення поданих поправок до другого читання Законопроєкту  за  № 8401 від 31.01.2023 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

Організатор та Модератор онлайн Робочої зустрічі – Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики – Данило Гетманцев.

Від ВГО АППУ участь взяли:

—       Людмила Герасименко – Генеральний директор ВГО «Асоціація платників податків України» та провідний фахівець Леся Кашпур.

В зустрічі участь взяли представники громадських організацій,

Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України, а також експерти у сфері оподаткування, зокрема:

  • Світлана Воробей – заступник Міністра фінансів України;
  • представники ДПС України, зокрема Марина Баряхтар – Директор Департаменту управління ризиками, Тетяна Гречана – Директор Департаменту оподаткування юридичних осіб та інші;
  • Народні депутати України:

Юлія Тимошенко, Ніна Южаніна, Галина Янченко,  Андрій Холодов та Олександр Сова;

  • Тетяна Потопальська — експерт-аналітик з питань оподаткування, член Експертної ради з питань підготовки узагальнюючих податкових консультацій при Міністерстві фінансів України, заступник Голови Громадської ради при ДПС України;
  • Олег Гетман— член Наглядової Ради УРБ, координатор експертних груп Економічної експертної платформи та інші представники  громадськості.

В ході проведення Робочої зустрічі Головою  Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики – Данилом Гетманцев були винесені на обговорення запропоновані поправки до другого читання Законопроєкту  за № 8401 від 31.01.2023 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

Питання, які були обговорені під час заходу:

—       перехід суб’єктів господарювання зі сплати єдиного податку за ставкою 2% (спрощеної системи оподаткування з особливостями) з 01 серпня 2023 року;

—        питання РРО/ПРРО, мораторію на застосування штрафних санкцій до закінчення воєнного стану та встановлення штрафів на рівні 25% і 50% для суб’єктів господарювання – платників податків ФОПів 2 та 3 групи;

—        скасування мораторію, запровадженого на період воєнного стану, на проведення документальних та фактичних перевірок органами ДПС з 01 серпня 2023 року, окрім підприємств, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в оточенні (блокуванні), прифронтових та деокупованих зон  та інші.

Людмила Герасименко – Генеральний директор ВГО АППУ взяла слово в блоці «Скасування мораторію на проведення перевірок з 01 серпня 2023 року».

У своєму виступі Людмила Герасименко наголосила, що півтора місяці пролетять швидко і розпочнуться перевірки без будь-яких умов безпеки їх проведення.

Далі, Генеральний директор ВГО АППУ звернула увагу учасників на питання безпечності проведення перевірок та зауважила: «Виникає питання щодо відсутності умов безпечного проведення перевірок?  Закінчення активних бойових дій до 01.08.2023 року чи після, є мало ймовірним, при всьому нашому всіх бажанні. Тому треба передбачати умови, щоб люди, як перевіряючи, так і ті, кого будуть перевіряти, були в більш безпечних місцях проведення перевірок та умовах».

Вона наголосила на необхідності визначення осіб, які будуть відповідальними, окремо при підготовці до  кожної перевірки, за розробку чіткої інструкції для працівників щодо їх дій, у разі загрози та виникнення надзвичайної ситуації, організацію швидкої евакуації людей,  перевірку приміщення та умов проведення перевірки, а саме: наявність сигналу про оповіщення загрози,  бомбосховища із наявними запасами води, продуктів тривалого зберігання, укомплектованими аптечками засобами надання першої медичної допомоги, засобами гігієни та індивідуального захисту, зокрема, протигазами та засобами первинного пожежогасіння.

 

Наступним питанням, що прокоментувала Людмила Герасименко, було визначення Критеріїв відбору платників податків для включення їх до Плану-графіку документальних перевірок.

Людмила Герасименко прокоментувала запропоновані Критерії відбору, які зазначені в Законопроєкті за № 8401 та  зауважила, що вони є частиною, затверджених наказом МФУ  ще 02.06.2015 року за № 524 «Про затвердження Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків» (зі змінами та доповненнями).

«Проаналізувавши не один рік сформованого податківцями плану — графіку за цими Критеріями, можна  впевнитися, що до них включалися переважно платники реального сектору економіки, а не ті, які дійсно ухиляються від сплати податків. А головне, з практики кажу, що донараховані «на папері» значні суми по актах перевірок «відбиваються» платниками вже на першій ланці суду та немає гарантії, що значні суми надійдуть до бюджету», — наголосила Генеральний директор ВГО АППУ.

Людмила Герасименко, зауважила, якщо зробити  простий аналіз, донараховано по актах перевірок за якийсь рік і скільки сплачено «живими» коштами, то можна було б побачити результат такого відбору і впевнитися в тиску на тих, хто дійсно сплачує податки.

Людмила Герасименко зазначила, що 16 червня цього року на ім’я Голови податкового Комітету Данила Гетманцева, ВГО АППУ були надані пропозиції щодо здійснення відбору платників податків до проведення документальних перевірок, виключно з ризик – орієнтованим підходом, направленим на упередження втрат бюджетних надходжень.

Далі, Генеральний директор  Людмила Герасименко озвучила Критерії, запропоновані фахівцями ВГО АППУ, а саме:

  • нарахування заробітної плати менш ніж середня зарплата по регіонах України;
  • дебіторська заборгованість перевищує кредиторську більше ніж у 2 рази;
  • постачання товару, походження якого не прослідковується за ланцюгом постачання;
  • придбання товару, походження якого не прослідковується за ланцюгом постачання;
  • нетипові операції відображені платником податку в складі податкового кредиту за 12 попередніх місяців становлять 10% і більше від загальної  суми податкового кредиту;
  • наявність експортних та/або імпортних операцій при відсутності інформації щодо власних або орендованих основних фондів;
  • невідповідність залишків запасів на складах до обсягів реалізації, зокрема: наявність на складі без руху товарних  запасів протягом 12 попередніх місяців, які слугували формуванню (накопичуванню) реєстраційного ліміту з  ПДВ в розмірі 50% і більше від обсягу придбання, і є непропорційним з щомісячними податковими зобов’язаннями з ПДВ та обсягами придбання аналогічного товару;
  • наявність документально підтвердженої інформації про ризиковий характер діяльності контрагентів платника податків та/або про їх ухилення від оподаткування, отриманої із зовнішніх джерел, зокрема, органів виконавчої влади та правоохоронних органів.

Також, Людмила Герасименко зауважила стосовно Критерію відбору платників щодо нарахування заробітної плати, зокрема: «Аналізуючи заробітну плату, дійшли до висновку щодо необхідності врахування   середньої заробітної плати по регіонах України, а не по галузях та привела статистику, як приклад, лише одного місяця, де чітко видно різницю в її розмірах, взяту з сайту Держстату; середня зарплата в Києві – 24347 грн., при цьому  по Україні – 14577 грн, зокрема, Львів – 12936 грн., Чернівці – 11326 грн., Одеса – 12960 грн.

Із запропонованих Людмилою Герасименко пропозицій до Законопроєкту за № 8401 щодо Критеріїв відбору та включення платників до плану-графіку перевірок Голова податкового Комітету Данило Гетманцев підтримав дві пропозиції ВГО АППУ, а саме: питання середньої заробітної плати розглядати в розрізі регіонів України, а також внести в Критерії невідповідність залишків запасів на складах до обсягів реалізації, зокрема: наявність на складі без руху товарних  запасів протягом 12 попередніх місяців, які слугували формуванню (накопичуванню) реєстраційного ліміту з  ПДВ в розмірі 50% і більше від обсягу придбання.

Шестигодинна онлайн Робоча зустріч відбулася конструктивно, всі учасники мали змогу висловити свою позицію щодо запропонованих на обговорення поправок до Законопроєкту                       за № 8401.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
24.07.202418:53 24 липня цього року відбулася  зустріч бізнесу з представниками Світового банку та Міністерства економіки України з питань обговорення проєкту «Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво в Україні» 24.07.202412:22 Про необхідність повного перезавантаження митної служби та ліквідації «сірих» схем 22.07.202419:24 ПРЕДСТАВНИК АСОЦІАЦІЇ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ ПРИЙНЯЛА УЧАСТЬ У ОНЛАЙН КОНФЕРЕНЦІЇ ПО ПРІОРИТЕТАХ УРБ «ВІДНОВЛЕННЯ ЕКОНОМІКИ — ТРУДОВІ КРИТЕРІЇ, САМОЗАЙНЯТІСТЬ, ЕКОНОМІЧНЕ БРОНЮВАННЯ» 22.07.202412:41 Особливості обчислення податкових зобов’язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин у разі піддання обсягів видобутої корисної копалини, податкові зобов’язання за які виконані, іншим видам операцій первинної переробки… 18.07.202414:40 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором онлайн Вебінару за темою: «Відпустки, звільнення, та про інше важливе в умовах воєнного стану». ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ