Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко взяла участь у он-лайн Робочій зустрічі з представниками ГУ ДПС у місті Києві

07 вересня цього року в рамках запроваджених ДПС України комунікаційних податкових платформ в  ГУ ДПС у регіонах та у місті Києві, відбулась он-лайн Робоча зустріч за участю представників Генеральної дирекції ВГО «Асоціація платників податків України», Головного управління ДПС у місті Києві та  представників підприємства – члена Асоціації ТОВ «ГАСКІ», яка була присвячена обговоренню проблемного питання: «Віднесення платника-члена Асоціації до категорії «ризикових».

За допомогою роботи таких платформ, відтепер, представники інститутів громадянського суспільства та бізнес-асоціацій, мають змогу  більш оперативно та якісно комунікувати з податковими органами.

Модератором заходу виступила Генеральний директор ВГО АППУ — Людмила Герасименко.

На початку свого виступу Людмила Герасименко подякувала представникам ГУ ДПС у місті Києві за  прийняття пропозиції Асоціації взяти участь в он-лайн Робочій зустрічі.

«Асоціація завжди була і є прихильником конструктивного діалогу з податковими органами. Впевнена, що давно настав час змінювати правила гри та зійти на шлях конструктивного діалогу контролюючих органів з бізнесом, невідкладно всім разом треба зменшити «градус напруги», і не слід за найменшої підозри розглядати платника податків, як «злочинця». Це зміцнить довіру платників податків до органів ДПС, підвищить рівень їх податкової культури та створить більш сприятливі умови для ведення ними своєї діяльності», — відмітила вона.

В своїй промові Людмила Герасименко, зокрема. наголосила: «Перемогти у війні без функціонування бізнесу неможливо. Бізнес, відчувши, що держава в небезпеці, просто підтримав її без всілякого примусу.  Навіть в умовах війни бізнес усвідомлює, що повинен працювати там, де це можливо, платити податки та давати країні ресурс для продовження оборони. Проте замість підтримки, бізнес говорить, що податківці збільшили тиск, відносячи їх до ризикових та блокуючи ПН/РК та Таблиці. Я  впевнена, що це не на часі, навпаки необхідно посилити підтримку бізнесу, який сплачує податки і негайно припинити суцільний на них тиск, якщо хочете зберегти довіру бізнесу. Бізнес сьогодні відкритий як ніколи і великою мірою заслужив цю довіру. Думаю буде доречним зараз нагадати усім нам слова великої Маргарет Тетчер: «Немає жодних «державних» грошей, є гроші платників податків».

Людмила Герасименко акцентувала увагу податківців, що у платника податків встановлюються деякі «ризики» в його діяльності, які стосуються якогось певного сегменту його господарської діяльності, по інших – в нього все гаразд. Вона наголосила: «Віднесенням його до категорії «ризикових», Ви  ж блокуєте всю його діяльність. Про це, до-речі, чітко висловився в своєму зверненні до МФУ Голова Комітету ВРУ Данило Гетманцев: не визначення порогу ризиковості товарів дозволяє маніпулювати на визначенні статусу ризиковості, як при 2% податкового кредиту, так і при більше 50%».

Далі Модератор заходу озвучила проблему платника ТОВ «ГАСКІ»-представника реального сектору економіки, яке було необґрунтовано віднесено до категорії «ризикових», привела схему роботи підприємства, зокрема, озвучила наступне: «Для ведення господарської діяльності та виконання умов договорів ТОВ «ГАСКІ» використовує орендовані та власні основні засоби, які обліковуються на балансі підприємства та по яких подано звіт за формою  20-ОПП до органів ДПС, а саме: машини, обладнання, транспортні засоби тощо, балансова вартість яких складає —  81 765 006,24 грн. Штатна чисельність  працівників підприємства становить 23 особи, а середня заробітна плата по підприємству становить понад 18 тисяч гривень.  Податкове навантаження за 2021 рік з податку на прибуток складає 4,65%, з податку на додану вартість – 3.02%, а за вісім місяців цього року: з податку на прибуток 6.86%, з податку на додану вартість – 13.92%», і це в умовах «клятої» війни», — наголосила Генеральний директор ВГО АППУ.

Далі слово взяв представник ГУ ДПС у місті Києві – Олександр Краснік — начальник управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у м. Києві.  Він коротко зазначив питання, які слугували причиною віднесення податковими органами до  категорії «ризикових» ТОВ «ГАСКІ». Зокрема, він зауважив: «Комісія ГУ ДПС міста Києва  завжди відкрита до спілкування та діалогу».

В свою чергу, один із засновників та керівник  ТОВ «ГАСКІ», які брали участь у он-лайн Робочій зустрічі, змогли надати обґрунтовані пояснення щодо озвучених зауважень представниками ГУ ДПС у місті Києві та продемонструвати присутнім презентації роботи свого підприємства.

Під час проведення он-лайн Робочої зустрічі Андрій Коваленко — начальник управління правового забезпечення ГУ ДПС у місті Києві наголосив, що платникам податків не варто забувати про принцип «індивідуальної відповідальності».

Наприкінці своєї промови, Людмила Герасименко привела  також загальну проблематику, яка сьогодні існує в роботі  Комісій  регіонального рівня, при винесенні рішень про ризиковість платника чи блокування податкових накладних.

Зустріч відбулася конструктивно, у форматі діалогу.

 

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ