Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором он-лайн Вебінару за темою: «Особливості оподаткування в період дії військового стану».

22 вересня  2022 року Генеральною дирекцією ВГО «Асоціація платників податків України» було проведено безкоштовний он-лайн Вебінар у форматі відео-конференції для членів Асоціації за темою: «Особливості оподаткування в період дії військового стану» за участю провідних спеціалістів Департаментів ДПС України.

Участь в заході  взяли понад 130  платників податків з Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Львівської, Одеської, Полтавської, Івано-Франківської, Тернопільській, Черкаської,  Чернігівської, Чернівецької, Харківської областей та міста Києва.

Модератором Вебінару виступила Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко.

Відкрила захід  Генеральний директор Асоціації — Людмила Герасименко, яка привітала учасників  та   традиційно подякувала тим платникам податків, які незважаючи на складну ситуацію, яка склалася зараз в державі та у кожного із нас,  залишаються колективними членами ї Асоціації, яка успішно працює вже майже 24 роки та  своєчасно сплачують членські внески, навіть в умовах «клятої» війни.

«Асоціація продовжує працювати, наперекір усім обставинам, акумулюючи свої зусилля для захисту та відстоювання прав та законних інтересів платників податків – її членів», — зазначила Людмила Герасименко.

Далі, Генеральний директор ВГО АППУ  закцентувала увагу учасників на діяльності  Асоціації в напрямку роботи з  проблемами бізнесу, пов’язаними  з  блокуванням ПН/РК, неприйняттям Таблиць даних, віднесення до категорії «ризикових». Зокрема Людмила Герасименко проінформувала учасників заходу, що нею, як Генеральним директором Асоціації,  в рамках комунікаційних податкових платформ, нещодавно запроваджених   ДПС України в регіонах та в місті Києві для більш оперативної   та якісної комунікації з інститутами громадянського суспільства та бізнесу,  були проведені 3 (три) он-лайн Робочі зустрічі з ГУ ДПС у місті Києві, Київській та Волинській областях, які  пройшли у форматі конструктивних діалогів. «Наша Асоціація завжди була і є прихильником такого діалогу з податковими органами», — зауважила вона. При цьому, Людмила Герасименко відмітила  ефективність та перспективність такого формату взаємодії з податківцями. «Під час таких зустрічей представникам підприємств  була надана можливість представити Презентації діяльності своїх підприємств та напряму відповісти на всі запитання податківців і мене дуже радує, що заключення фахівців Генеральної дирекції, які я озвучила податківцям,  пояснення платників – наших членів, були ними почуті», — поділилася враженнями Людмила Герасименко від  роботи таких  комунікаційних податкових платформ.

Завершуючи свою вступну промову, Генеральний директор ВГО АППУ, зокрема,  зазначила: «Всі ми добре розуміємо, що сьогодні Україна переживає непрості, дуже важкі часи. І перемогти в цій «клятій війні» без функціонування бізнесу просто неможливо. Навіть в умовах війни бізнес усвідомлює, що повинен працювати там, де це можливо, платити податки та давати країні ресурс для продовження оборони. Проте замість підтримки, бізнес говорить, що податківці збільшили тиск, відносячи їх до ризикових та блокуючи ПН/РК та Таблиці. Я, в черговий раз повторюся – не на часі такі дії. Я твердо впевнена, що давно настав час змінювати «правила гри» та зійти на шлях конструктивного діалогу контролюючих органів з бізнесом, невідкладно всім разом треба зменшити «градус напруги», і не слід за найменшої підозри розглядати платника податків, як «злочинця», навпаки необхідно посилити підтримку бізнесу, який сплачує податки і негайно припинити суцільний на них тиск, якщо хочете зберегти довіру бізнесу, який сьогодні відкритий як ніколи і великою мірою заслужив цю довіру».

Далі перед присутніми виступили  досвідчені  лектори – представники Департаментів ДПС України, а саме:

Олександр Осаволюк – начальник управління Департаменту управління ризиками  ДПС України з темою виступу: «Як уникнути підприємствам реального сектору економіки віднесення їх до категорії «ризикових», блокування податкових накладних/розрахунків коригувань та неприйняття  Таблиць даних платника?»;

Світлана Тимощук — заступник начальника управління – начальник  відділу розгляду звернень управління вдосконалення методології податку на прибуток підприємств Департаменту методології ДПС України з темою виступу: «Зміни в  оподаткуваннi податком на прибуток  на  період воєнного стану»;

Алла Кононова — заступник начальника управління, начальник відділу  розгляду звернень з ПДВ управління вдосконалення непрямого оподаткування Департаменту методології  ДПС України з  темою виступу:  «Зміни в частині оподаткування податком на додану вартість на період дії воєнного стану» ;

Тетяна Гречана — директор Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України та Олександр Шумський — начальник управління адміністрування рентних i  місцевих податків з юридичних осіб  Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України  висвітлили теми: «Нарахування та сплата земельного податку  та  орендної плати на період дії воєнного стану, податку  на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та екологічного податку», а також «Бюджетне відшкодування податку на додану вартість за результатами  камеральних перевірок»;

Олена Красуліна — заступник Директора Департаменту податкового  аудиту ДПС України;

Юрій  Васюк — начальник управління фактичних перевірок Департаменту податкового аудиту ДПС України;

Дмитро Мазурок — начальник відділу перевірок з питань відшкодування ПДВ управління методології та якості перевірок   Департаменту податкового аудиту ДПС України.

Представники Департаменту податкового аудиту висвітлили основні питання, що досліджуються під час проведення фактичних перевірок на основі порушення, що встановлюються під час їх проведення та узагальнену інформацію щодо типових порушень платниками з питань відшкодування ПДВ при проведенні документальних перевірок.

Наприкінці заходу, Людмила Герасименко, нагадала учасникам заходу слова великої Маргарет Тетчер: «Немає жодних «державних» грошей, є гроші платників податків», також подякувала лекторам Вебінару — Олександру Осаволюку, Світлані Тимощук,  Аллі Кононовій, Тетяні Гречаній, Олені Красуліній, Юрію  Васюку,  Дмитру Мазурку за змістовно і фахово викладений матеріал. Відмітила працівників Генеральної дирекції ВГО АППУ Лесю Кашпур, Вікторію Беспалову за якісну підготовку та проведення заходу, також подякувала системному адміністратору Андрію Горячкіну за підготовку, технічне супроводження проведення заходу, розробку, оформлення та публікацію на інтернет ресурсах ВГО АППУ методично-інформаційного матеріалу (буклету) до Вебінару за темою: «Особливості оподаткування в період дії військового стану».

  Завершуючи захід Модератор заходуГенеральний директор   ВГО АППУ Людмила Герасименко запевнила всіх учасників заходу, що платники податків — члени ВГО «Асоціація платників податків України» завжди можуть розраховувати на підтримку Генеральної дирекції, її особисту та побажала всім спокою, Миру, світлих надій, упевненості в завтрашньому дні та якнайшвидшої Перемоги!

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ