Генеральна дирекція ВГО АППУ провела Вебінар на тему: «ПДВ – 2021. Нові зміни в оподаткуванні».

18 травня 2021 року Генеральною дирекцією ВГО «Асоціація платників податків України» проведено безкоштовний для членів Асоціації он-лайн Вебінар у форматі відео-конференції на тему: «ПДВ. Нові податкові зміни. Критерії ризиковості платника податку. ПН/РК: складання, реєстрація, розблокування. Як уникнути блокування реєстрації ПН/РК» за участю високопрофесійних фахівців ДПС України.

Модератор заходу — Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко.

 В заході прийняли участь понад 60 платників податків — членів Асоціації з різних регіонів України та міста Києва, а саме: СП ТОВ «Інфоком», ТОВ «Рома», ТОВ «Віта Верітас», ПрАТ «Концерн Хлібпром», АТ «Сегежа Україна», АТ «Мотор Січ», ТОВ СП «Нібулон», ТОВ «КУБ-ГАЗ», ТОВ «Епіцентр К»,  ТОВ «Перша логістична компанія», АБ «УКРГАЗБАНК», АТ «ТАСКОМБАНК», АТ «КРЕДОБАНК», ТОВ «Свісс Кроно», ПрАТ «ДБК-4», ТОВ «Юкрейніан Геарс», ТОВ «Фірма Технова», АТ «Бротеп-Еко», ТОВ «Тін- імпекс», ТОВ «Білоцерківхлібпродукт», АТ «Слов’янські Шпалери — КФТП», АТ «Світло Шахтаря», ТОВ «Прилуцький нафтоналив», ТОВ «Призма стайл», ТОВ «Флайтек», ТОВ «Підлуби Агро+», ТзОВ «СЕ Борнетце-Україна», ТОВ «Бюджет-Софт», АТ «Сумський завод «Насосенергомаш», ПрАТ «Природні Ресурси», ТзОВ «Снєжка-Україна» та інші.

Відкрила захід  Генеральний директор Асоціації – Людмила Герасименко, яка, привітала всіх учасників заходу, побажала плідної роботи та, перейшовши до практично-освітньої частини Вебінару, надала слово Кононовій Аллі Миколаївні – начальнику відділу розгляду звернень з ПДВ Управління вдосконалення непрямого оподаткування Департаменту методології ДПС України, яка виступила з темою «Актуальні питання в оподаткуванні ПДВ з урахуванням останніх змін».

Алла Кононова зупинилась на основних нововведеннях з ПДВ, зокрема, запровадженні двох нових ставок з ПДВ – 7%, яка застосовується з 1 січня 2021 року, та 14 %, що застосовується з 1 березня цього року, висвітлила яких операцій вони стосуються, на питаннях формування податкового кредиту, висвітлила особливості складання податкових накладних та розрахунків коригування, а також особливості заповнення податкової декларації з ПДВ тощо.

Далі Генеральний директор АППУ Людмила Герасименко акцентувала увагу на тому, що сьогодні ми розглядаємо мабуть найактуальнішу та найбільш обговорювану тему серед бізнес-середовища – віднесення платників податків до категорії ризикових та, як наслідок, блокування  реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.

Вона зауважила, що останнім часом масово надходять до Генеральної дирекції скарги платників податків – членів Асоціації, які реально здійснюють діяльність, мають власні або орендовані виробничі потужності, спеціальне обладнання, всю необхідну дозвільну документацію та яким блокують реєстрацію ПН/РК.

«Для мене, як Генерального директора Асоціації платників податків України, захист прав та законних інтересів членів Асоціації не є «гаслом», а є кропіткою роботою. Багато хто вже за 6 років моєї роботи на цій посаді впевнився, що ми доводимо завжди справу до результату, в межах чинного законодавства — зазначила вона. Я  особисто вивчаю кожну схему роботи підприємства та відповідність наявних підтверджуючих документів».

Людмила Михайлівна навела тільки три останні випадки з практики роботи, які стосуються саме віднесення безпідставно платників податків до категорії ризикових і як наслідок блокування  їм податкових накладних/розрахунків коригувань.

Два із них стосуються Львівської області, а саме двох спиртових заводів, яким заблокували реєстрацію ПН по причині відсутності відповідних  ліцензій, які фактично видавались самою податковою службою. Третій приклад, на який вона звернула увагу, це віднесення до переліку ризикових підприємства, що займається оптовою торгівлею заморожених овочів та фруктів. За сприянням Асоціації вдалося захистити інтереси платників податків – членів Асоціації та надати можливість їм надалі нормально працювати.

Вона згадала слова 71-го Прем’єра Великої Британії Маргарет Тетчер «Немає жодних «державних» грошей, є гроші платників податків», який є актуальний і досі, адже країна спирається на бізнес, який в таких умовах просто не може існувати.

Надалі Генеральний директор Асоціації надала слово Чижу Антону Юрійовичу – Директору Департаменту управління ризиками ДПС України, який виступив з темою «Критерії ризиковості платника податку».

Антон Юрійович найперше подякував за співпрацю між Асоціацією платників податків України та ДПС України за надання інформації, яка допомагає їм виправляти ситуацію з блокування реєстрації ПН та дозволяє підвищувати імідж податкової служби. У своєму виступі він розповів про загальний стан роботи системи СМКОР, зазначивши, що зупинка реєстрації ПН/РК в ЄРПН працює в автоматичному режимі та виключає можливість ручного втручання. Також зупинився на питаннях Порядку блокування реєстрації ПН/РК, як уникнути зупинки реєстрації ПН/РК, а також прокоментував ситуацію по тих підприємствах, які піднімала перед ДПС України Асоціація платників податків України.

Далі Людмила Герасименко надала слово платникам податків – членам Асоціації, на їх прохання, у яких наявні проблеми з ризиковістю, реєстрацією ПН, відшкодуванням ПДВ.

Першим виступив Родріг Мерхеж – співзасновник ТОВ «Підлуби Агро+», Житомирська область, основними видами діяльності якого є розведення великої рогатої худоби і буйволів та вирощування зернових культур. Компанію ще у минулому році віднесли до переліку ризикових, хоча вона обробляє 733 га землі, має протягом останніх років 500-1300 голів великої рогатої худоби, виплачує середню заробітну плату більше 10,0 тис. грн., бере в оренду відповідну техніку. Він звернув увагу на те, що такий вид діяльності, який веде компанія,  у світі є дотаційним та вимагає підтримки держави. А у нашому випадку підприємство визнано ризиковим і відповідно блокуються ПН.

Наступною виступила Світлана Містюк – головний бухгалтер Договору про спільну діяльність – уповноважена особа ПрАТ «Айпек», що є підприємством реального сектору економіки, метою діяльності якого є видобуток нафти та газу. Ліцензія на видобуток корисних копалин належить одному з учасників спільної діяльності. За кошти інвесторів у 2019 році було побудовано свердловину, по якій проводиться видобуток нафти по теперішній час. У підприємства виникла проблема щодо відшкодування ПДВ. Основна причина відмови у бюджетному відшкодуванні — яка простежується по всьому акту перевірки, це віднесення свердловини до надр, що абсолютно не відповідає нормам законодавства та є взагалі абсурдним визначенням, і як наслідок, визнання всіх договорів щодо даної свердловини недійсними. Так як на даний час подано скаргу на податкові повідомлення-рішення до ДПС України, вона звернулася з тим, щоб розібратись у ситуації, що склалася, врахувати пояснення підприємства та надані всі матеріали справи та висловила надію, що все ж таки буде прийняте рішення, керуючись нормами чинного законодавства, а не надуманими висновками перевіряючих.

Після виступів членів Асоціації модератор заходу – Людмила Герасименко надала слово  Осаволюку Олександру Олександровичу – начальнику Управління аналізу податкової та фінансової звітності Департаменту управління ризиками ДПС України, який виступив з темою «Проблемні питання, які виникають під час реєстрації податкових накладних».

Олександр Осаволюк у своєму виступі детально висвітлив основні проблеми, з якими зустрічаються платники податків при реєстрації податкових накладних, зазначивши, що система СМКОР працює по чітко визначених Критеріях, зупинився на самих Критеріях ризиковості та етапах перевірки податкових накладних.

Він звернув особливу увагу платників на те, що при поданні Таблиці даних платника податків потрібно обов’язково надавати пояснення, описувати схему діяльності підприємства,  всі документи, пов’язані з процесами роботи підприємства, статистичні звіти тощо.  Також  наголосив, що при поданні скарг до податкової служби надавати повний пакет документів, що підтверджують реальність здійснення господарських операцій.

Олександр Осаволюк також надав відповіді на всі запитання, які надійшли від платників податків – учасників вебінару.

Після цього Генеральний директор Асоціації надала слово Лобкарьовій Марині Геннадіївні – заступнику начальника Управління — начальнику відділу адміністрування ПДВ Управління аналізу податкової та фінансової звітності Департаменту управління ризиками ДПС України, яка звернула увагу учасників заходу на одне з найважливіших питань, — це поповнення електронних рахунків ПДВ не з власних розрахункових рахунків  платників.

Наприкінці заходу Генеральний директор Асоціації платників податків України Людмила Герасименко виразила впевнення, що обговорювані питання були корисними на практиці в подальшій роботі. Вона висловила вдячність лекторам Вебінару: Кононовій Аллі Миколаївні, Чижу Антону Юрійовичу, Осаволюку Олександру Олександровичу та Лобкарьовій Марині Геннадіївні за змістовно викладений матеріал та відповіді на усі запитання учасників.

Вона запевнила всіх учасників заходу, що платники податків — члени ВГО «Асоціація платників податків України» завжди можуть розраховувати на підтримку Генеральної дирекції та її особисту, а також нагадала, що                              10 червня цього року закінчується термін подання Заявок на участь у І-му турі Рейтингу «Сумлінні платники податків – 2020» і запропонувала подавати Заявки як до Територіальних відділень Асоціації, так і до Генеральної дирекції.

Людмила Михайлівна окремо подякувала фахівцям Генеральної дирекції Асоціації платників податків України за якісну організацію заходу: Юлії Щитнік, Катерині Гривнак, Лесі Кашпур та системному адміністратору Андрію Горячкіну.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
02.05.202508:52 Шановні платники податків! 01 травня 2025 року розпочато прийом Заявок на участь у Рейтингу «Сумлінні платники податків – 2024». 01.05.202513:15 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором спільного з ДПС України онлайн Вебінару за темами: «Податок на прибуток підприємств та Податок на додану вартість» 28.04.202513:38 Дайджест відеозаписів актуальних, корисних виступів досвідчених лекторів – податківців та партнерів ВГО АППУ на онлайн Вебінарах Асоціації, проведених в квітні місяці 2025 року. 28.04.202513:37 Дайджест актуальних, корисних роз’яснень з питань оподаткування, розміщених на сайті ВГО АППУ в квітні місяці 2025 року 23.04.202513:07 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором 15-того з початку року безкоштовного онлайн Вебінару за темою: «Актуальні питання обліку оплати праці та кадрового адміністрування». ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ