Генеральна дирекція ВГО АППУ інформує про важливі новації змін з квітня 2023 року та нагадує про актуальні Вебінарі в квітні цього року з можливістю реєстраці

Генеральна дирекція ВГО «Асоціація платників податків України» інформує про важливі новації змін з квітня 2023 року
 • З 01 квітня цього року застосовуватимуться нові форми податкової накладної та податкової звітності з ПДВ
 • податкової накладної;
 • податкової декларації з податку на додану вартість;
 • уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
 • спрощеної податкової декларації з податку на додану вартість;
 • уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість до спрощеної податкової декларації у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.
Наказ набирає чинності з 01 числа місяця, що настає за другим місяцем його офіційного опублікування — 02 лютого цього року. Тож з 01 квітня цього року вже діють нові форми ПН/РК та декларації.
Звертаємо Вашу увагу, що декларацію з ПДВ необхідно подавати за новою формою, починаючи зі звітного (податкового) періоду за квітень 2023 року.  Починаючи з 01 травня 2023 року, за новою формою подається уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ, у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.
 • Нові правила заповнення платіжок для сплати податків та ЄСВ
Мінфін наказом від 22.03.2023 р. №148 затвердив Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення.
Наказ №148 опубліковано в «Офіційному віснику» 31 березня цього року. Тобто, його норми діють з 01 квітня цього року. Але до 01 липня цього року ще чинний «старий» порядок заповнення платіжок. За роз’ясненням ДПС України, застосовувати старі правила можна ще до 01 липня. одночасно для всіх платників запроваджено перехідний період, який надає можливість  до 01 липня 2023 року при сплаті податків, зборів, єдиного внеску використовувати і старий формат реквізиту «Призначення, платежу»  (наказ Мінфіну від 24.07.2015 № 666 втрачає чинність         01 липня 2023 року).
 • З 01 квітня цього року набирають чинності зміни до ПКУ щодо платіжних послуг
01 квітня цього року набирає чинності Закон  України № 2888-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг»  від 12.01.2023 року зі змінами до ПКУ щодо комплексного вдосконалення регулювання ринку платіжних послуг в Україні.
 
 • З квітня  цього року ведення обліку платників податків змінено
Законом України від 12 січня 2023 року №2888-IX внесено зміни до ПКУ щодо обліку платників податків. Зазначеним Законом змінено визначення податкового номеру платника податків (пункт 63.6 статті 63 ПК), а саме, податковим номером є: ідентифікаційний код юридичної особи (резидента), відокремленого підрозділу юридичної особи (резидента і нерезидента) в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України або обліковий номер, який присвоюється контролюючими органами, або реєстраційний номер облікової картки платника податків — фізичної особи. Для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган, за прізвищем, ім’ям, по батькові і серією (за наявності) та номером діючого паспорта громадянина України.
 
 • З квітня цього року діють нові правила документального підтвердження витрат щодо відрядження
Законом України № 2888  п. 170.9 ПКУ визначено порядок оподаткування суми надміру витрачених коштів/електронних грошей, отриманих на відрядження або під звіт, не повернутої в установлений строк.
 
 • З квітня цього року запрацює е-резидентство
01 квітня цього року набрав чинності Закон №2654-IХ, який передбачає врегулювання статусу електронного резидентства.
 
Так:
– іноземець, який досяг 18 років, не є податковим резидентом України та зареєстрований в системі «Е-резидент»;
– є платником третьої групи спрощеної системи оподаткування без ПДВ:
 • сплачує податок 5% від доходів у межах ліміту (1167 МЗП), якщо перевищує ліміт 15%;
 • не дозволені доходи з джерелом походження з України, крім пасивних;
 • податковим агентом «Е-резидента» є банк, в якому відкрито поточний рахунок платника єдиного податку третьої групи «Е-резидента». 
 
 • З квітня звітуємо зі збору за місця для паркування за новою формою
З 01 квітня цього року запроваджується нова форма декларації збору за місця для паркування транспортних засобів.
 
 • З квітня запроваджується нова форма декларації з туристичного збору
Нова форма декларації передбачає можливість зазначити код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ) замість коду за КОАТУУ.
 
 • З квітня цього року діють оновлені довідники податкових пільг
ДПС України оприлюднила нові довідники податкових пільг №114/1 та №114/2 (станом на 01.04.2023 р.). Їх розширено переліком пільг із податку на прибуток, плати за землю, ПДВ, акцизного податку, податку на нерухомі, місцевих податків та зборів.
 
 • З квітня цього року запрацювала нова версія СЕП НБУ
НБУ визначив порядок виконання міжбанківських платіжних операцій у новому поколінні Системи електронних платежів Національного банку України (СЕП). Впроваджений стандарт ISO 20022 уніфікує платіжні документи, створює єдині принципи для їх заповнення і оброблення, розширює додатковою інформацією реквізитний склад платіжної інструкції, що дає можливість забезпечити автоматизацію платіжних операцій та підвищити рівень обслуговування клієнтів та доступна для проведення міжбанківських платежів 24 години на добу 7 днів на тиждень.
Цілодобовий режим роботи СЕП передбачає виконання міжбанківських платіжних операцій без призупинення роботи цієї системи та миттєвий перехід від поточного до наступного календарного дня. Сума виконаної платіжної інструкції відображатиметься за рахунком учасника СЕП датою того календарного дня, в якій вона проведена через СЕП.
 
 • З квітня цього року повідомляти ДПС про відкриття/закриття рахунків платників повинні й небанківські фінустанови
З 01 квітня цього року  обов’язок надсилати до ДПС повідомлення про відкриття/закриття рахунків платників податків поширюватиметься й на небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей.
 
 • Вихідні та святкові дні в квітні цього року
Для українців мали би бути подовжені вихідні з 15 до 17 квітня цього року. Але, через дію воєнного стану, роботодавці їх встановлюють на власний розсуд.
 
 • З 18 квітня цього року під час оформлення ID-картки та закордонного паспорту можна оформити закордонний паспорт для дитини
Державна митна служба України  розширила експериментальний проєкт: крім одночасного оформлення ID-картки та закордонного паспорта особам старше 14 років, в Україні одночасно оформлюватимуть закордонні паспорти також їхнім дітям до 14 років. Такі зміни було ухвалено 07 березня Постановою КМУ №210, яка набере чинності 18 квітня цього року.
 
Шановні платники податків — члеи ВГО АППУ! Ви завжди можете розраховувати на підтримку Генеральної дирекції Асоціації та мою особисту.
 
Нагадую, хто ще не зареєструвався, не зволікайте. В квітні цього року модерую два найактуальніші Вебінари, лекторами виступають виключно податківці ДПС України та ГУ ДПС у місті Києві:
 
11 квітня цього року «Актуальні питання оподаткування акцизним податком в період дії воєнного стану»;
 
18 квітня цього року «Контрольовані іноземні компанії. Конструктивні дивіденди. Міжнародний договір – особливості укладення. Дебіторська заборгованість іноземних контрагентів – як добитись стягнення. Захист прав у Міжнародному комерційному арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті України.»
 
З питання реєстрації на захід телефонуйте прямо зараз Вікторії Беспаловій за телефоном: (067) 793-00-15.
 
З повагою, 
Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ