Чи є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі виробничих підприємств, що використовуються як офісні?

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує, що відповідно до п.п. 266.1.1 п.266.1 ст.266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (далі — Кодекс) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Відповідно до п.п. 14.1.129 1 п.14.1 ст.14 Кодексу офісні будівлі (будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей) відносяться до об’єктів нежитлової нерухомості.

Згідно з  п.п. 266.2.1 п.266.2 ст.266  Кодексу об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

База оподаткування об’єктів нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт (п.п. 266.3.3 п.266.3 ст.266).

П.п. 266.2.2 п.266.2 ст.266 Кодексу визначено перелік об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які не є об’єктом оподаткування, до якого зокрема входять будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 (далі – Класифікатор), що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B — F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Згідно з Класифікатором будівлі, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, в тому числі для промислових підприємств, належать до групи «Будівлі офісні» (код 122).

Враховуючи вищезазначене, будівлі, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, в тому числі для промислових підприємств, є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Це висновується з роз’яснення ДПС із категорії 106.02 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ