Розпочала роботу робоча група з питань удосконалення податкового законодавства при МФУ
16 липня цього року начальником управління захисту прав платників податків ВГО «Асоціація платників податків України прийнято участь у першому засіданні робочої групи з питань розвитку податкового законодавства, створеної наказом Міністерства фінансів України від 12.06.2020 р. № 290.
Очолює робочу групу заступник Міністра фінансів України Воробей Світлана Іванівна, а до її складу увійшли представники найбільш впливових бізнес-асоціацій: ВГО АППУ, ЄБА, УСПП, СУП, АПУ, АТП, ФРУ, представники Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, Міністерства фінансів України та Державної податкової служби України.
На початку зустрічі заступник голови робочої групи Андрій Бахмач – радник Міністра фінансів України окреслив ті завдання, які стоять перед робочою групою – це створення балансу між інтересами держави та платників податків шляхом удосконалення норм податкового законодавства та запропонував обговорити формат подальшої роботи робочої групи.
Учасники зустрічі – члени робочої групи виразили своє бачення щодо подальшої роботи з питань удосконалення податкового законодавства, розглядаючи надалі надані членами робочої групи пропозиції окремими блоками.
Катерина Гривнак у своєму виступі наголосила на тому, що зміни, які прийняті останнім часом до податкового законодавства, нажаль, не вирішують тих основних проблем, які так потрібні зараз українському бізнесу. Прийняті законодавчі зміни до Податкового кодексу Законами № 1210 та № 466 лише врегульовують деякі проблеми, з якими стикається бізнес.
Вирішення на законодавчому рівні питань щодо збільшення річного обсягу доходів для платників спрощеної системи оподаткування, проблеми «сплячих» ФОПів, врегулювання деяких питань з податку на прибуток підприємств та з ПДВ, прийняття змін у зв’язку із запровадженням карантинних заходів, це лише невелика крапля у порівнянні з тим, на що очікує український бізнес. Разом з тим зауважила, що Закон № 466 значно збільшив розміри штрафних (фінансових) санкцій та розширив повноваження контролюючих органів, що потрібно невідкладно виправити.
Катерина Гривнак акцентувала увагу членів робочої групи на тому, що всі прийняті зміни не вирішують основних завдань, які мають забезпечити виведення економіки з «тіні», позбутись виплати заробітних плат у конвертах, зменшити податковий тиск на бізнес, залучити інвестиції в економіку держави тощо.
Пропозиції, які надала Асоціація платників податків України, полягають у комплексному прийнятті законодавчих змін: запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток підприємств, який є сьогодні корупційним, зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, ключові параметри якого деталізовані в проекті Податкового кодексу Розвитку, розробленому ВГО АППУ разом із українським бізнесом, а саме зниження сукупного навантаження на заробітну плату у 2021 році – 32 %, у 2022 році – 25%, у 2023 році – 20 %. При цьому одночасно потрібно запровадити оптимальну модель податкової амністії та створити новий єдиний орган, який буде розслідувати економічні злочини – Бюро економічної безпеки.
Катерина Гривнак запевнила усіх учасників робочої групи, що Асоціація платників податків України прийме активну участь у роботі всіх окремих блоків по врегулюванню норм податкового законодавства та запропонувала обов’язково виділити окремими блоками розгляд робочою групою питань з ПДВ та майнових податків.