Четвертий Форум Level Up Ukraine 2020 ВГО АППУ

21 лютого цього року в КВЦ «Парковий» відбувся Форум Level Up Ukraine 2020 «Принципи. Створення більшого». Місією проведення Форуму  є партнерство бізнесу, влади та суспільства, яке призведе до реальних дій в Україні задля створення позитивних змін в державі.

Форум Level Up Ukraine пройшов четвертий раз, як унікальна платформа для створення екосистеми, в якій бізнес, влада і суспільство домовляються про партнерство, діляться можливостями та взаємодіють для посилення кожного (більш детальна інформація за посиланням: https://levelupukraine.com/ru/).

Захід зібрав авторитетних спікерів, представників влади, бізнесу та великих бізнес-спільнот для того, щоб спільними зусиллями створювати умови для побудови стійкої моделі взаємодії на принципах «win-win».

В Україні система взаємодії влада-бізнес-суспільство знаходиться на початковому етапі становлення. У той же час для нашої країни, де інститути влади недостатньо сильні, держава не здатна виконувати в повному обсязі соціальні зобов’язання, а ключові сегменти економіки монополізовані декількома бізнес-групами, впровадження елементів скандинавської моделі є актуальним завданням на сучасному етапі історичного розвитку.

Високим залишається рівень недовіри між бізнесом і владою, попри те, що в останні роки держава стала активніше прислухатися до побажань комерційного сектора.

Ідейними натхненниками, незмінними організаторами Форуму стали співавтор і організатор Форуму Level UP Ukraine 2020 Грігол Катамадзе — Президент Асоціації платників податків України та Наталя Ульянова — співавторка проекту Level UP Ukraine, Founder, CEO UNA//PARTNERS, Віце-президентка Асоціації Платників Податків України, експерт в сфері податкового та бізнес консультування.

В ході панельного обговорення «Взаємодія: принципи створення більшого» спікери обговорили, як створити стійкі зв’язки для взаємодії бізнесу, влади і суспільства на принципах «win-win»:  Грігол Катамадзе — Президент Асоціації платників податків України, Надзвичайний і Повноважний Посол, Тетяна Сахарук  — Голова правління Мережі Глобального договору ООН в Україні, Сергій Гайдайчук — Засновник СEO Club Ukraine, Юлія Тичківська — Виконавча директорка Aspen Institute Kyiv, Софія Арасланова — Член наглядової ради Української ради бізнесу, Владислав Бурда — Засновник і президент ГО «Асоціація власників сімейних компаній України, Катерина Глазкова — Виконавчий директор Спілки українських підприємців, Геннадій Чижиков — Президент ТПП України.

Грігол Катамадзе зазначив: «Нам треба об’єднуватися. Нам треба вже не говорити про схід, захід, північ, південь. Ми повинні розуміти, що коли є проблема або коли є біда, ми повинні бути разом. Якщо ми цього не будемо робити, у нас завжди будуть проблеми. Що треба робити для того, щоб люди все ж жили краще? Ми як Асоціація платників податків вважаємо, що потрібно створити такі умови, щоб комфортно було вести бізнес українцям, українським компаніям. І звичайно, щоб були привабливі умови для залучення інвестицій. Ми проїхали майже всі регіони України, зібрали пропозиції українського бізнесу, спільно із 83 бізнес — асоціаціями напрацювали новий Податковий Кодекс Розвитку та ТОП — 10 пріоритетів українського бізнесу 2019-2020. Частина з них вже реалізована, але ще значна частина чекає на реалізацію. Але, тільки шляхом проведення комплексних реформ можна створити необхідні умови для детінізації економіки, поліпшення інвестиційного клімату та розвитку бізнесу і економіки в цілому. Щоб повернути довіру з боку бізнесу до влади, необхідно запровадити нові правила гри, прийнявши новий Податковий Кодекс Розвитку, в якому замінити податок на прибуток підприємств податком на виведений капітал, змінити модель оподаткування майна, а головне, на що чекає бізнес, – це  знизити податкове навантаження на фонд оплати праці. Одночасно впровадити Закон про нульове декларування, здійснити справжню податкову реформу, перетворивши Державну податкову службу на Службу сервісу та ділового партнерства для бізнесу тощо».

«І я глибоко переконаний, що зволікати із цим ніяк не можна»- наголосив на цьому Грігол Катамадзе.

Далі був виступ Генадія Чижикова, Президента Торгово промислової палати, який зокрема відзначив: «Тема, яка обговорюється — як нам об’єднатись — вона вкрай актуальна. І цей процес об’єднання бізнес асоціацій вже почався, і він почався знизу, а не зверху. З Радянського союзу нам ,нажаль, дісталась модель для бізнес — асоціацій, у якій асоціаціям говорили зверху — об’єднуватись. Зараз це вже не працює!»

Хочемо відзначити актуальний виступ засновника CEO Club Ukraine, iдеолога Global U-League, Фундатора цiннiсних дiлових спiльнот Сергія Гайдайчука: «Важливо, що наразі вперше прозвучала тема про те, що потрібно об’єднуватися, щоб разом зробити якомога більше для нашої країни і безпосередньо для самих себе. Дана тема є дуже актуальною і потрібною, за що хочу висловити слова вдячності організаторам заходу Асоціації платників податків України. Хочу також поділитися не просто ідеєю, а актуальною сьогодні глобальною ініціативою – Озеленення України. Це не тільки про дерева, чи клімат. Це – символ, це ініціатива, яка створить колективну історію успіху. Це саме та історія успіху, якої так давно не вистачало нам усім і яка створює позитивний імідж України на міжнародному рівні. Сьогодні весь світ бореться з кліматичними змінами і ми, як країна покажемо, що це можливо зробити не тільки на території своєї держави, але й на глобальній міжнародній арені. Тому вже восени, ми реалізуємо дану ініціативу в рамках проекту «Озеленення планети» із висадження дерев у 100 країнах світу». Сергій Гайдайчук зазначив, що проект «Озеленення України», який у рамках Форуму вдалось презентувати — це саме той проект, який об’єднає всіх: бізнес, владу, громаду, ЗМІ. «Оскільки політики не можуть це зробити, бо вони мислять короткостроковими горизонтами, то це можуть зробити бізнесмени». Наприкінці свого виступу, Сергій Гайдайчук наголосив: «нам потрібно єднатися навколо створення української мрії, стратегії, консолідації довкола теми глобальних викликів:

  • Як з нами хтось може співпрацювати і як ми можемо очікувати інвестиції, якщо ми не знаємо як країна, куди ми йдемо. Яка наша стратегія?
  • Маючи стратегію нашого розвитку, ми зможемо об’єднати людей і ресурси всередині нашої країни і всі зможемо «бігти» в одному напрямку;
  • На глобальній арені, чи то країни, чи то представники бізнесу, чи прості громадяни будуть розуміти, який у нас план, яка наша адженда і саме тому будуть розуміти для чого їм потрібно до нас приєднуватись;
  • Представники бізнесу – це більш довгострокова адженда і ми найбільше зацікавлені у тому, щоб мати економічну стратегію.

Саме сьогодні, на Форумі Level Up Ukraine 2020, я хочу запросити усі бізнес-асоціації об’єднатись та створити економічну Стратегію розвитку України. Цьому процесу однозначно потрібен Лідер. І я вважаю, що буде правильним, якщо Грігол Катамадзе, який розпочав вже процес проведенням даного Форуму, нехай він і візьме на себе це лідерство».

Модераторами панелі були: Наталія Ульянова та Макс Шупбах — Доктор філософії, фахівець зі світових проблем, фасилітатор, співзасновник, президент та навчальний директор Інституту Глибинної Демократії.

Перша панель Форуму завершилася підписанням Угоди про партнерство та співпрацю ВГО АППУ з Європейським економічним Сенатом та об’явою Президента ВГО АППУ Грігола Катамадзе щодо обрання його Віце —  президентом Європейської асоціації платників податків. Слід відзначити, що  віце-президентів ЄАПП усього з чотирьох країн Європи: Німеччина, Франція, Фінляндія, Швеція. І дуже приємно та заслужено,  що 5 — те місце посіла Асоціація платників податків України.

На панельному обговоренні «Довіра — основа інвестицій: бізнес, суспільство, влада», decision maker’и зібралися,  щоб зрозуміти який сектор економіки найбільш привабливий для інвестицій. Треба відзначити, що друга панель стала дуже захоплююча, учасники Форуму були найактивніші, бо питання, які піднімалися, актуальні для кожного із нас.

Спікерами обговорення виступили: Тимофій Милованов — Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Гіві Топчішвілі — Президент компанії 9.8 Group, Інго Фрідрих — Почесний член Європарламенту, Президент Європейського економічного сенату, Олег Устенко – Радник Президента України, член Наглядової Ради — Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, Дебора Фейрлам — Радниця з венчурного фінансування та розробки фінансової стратегії у Програмі USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Гізо Углава — Перший заступник Директора Національного антикорупційного бюро України, Олексій Немерюк – власник/директор ПП «БЕЛЬ», засновник інноваційного startup REAL MATRIX, Йоханес Цвиг — Президент Johannesbad Management.

Міністр Тимофій Милованов розповів про кроки Уряду, націлені на збільшення припливу інвестицій в економіку: впровадження системи надання доступних кредитів, концесія, приватизація, запуск ринку землі, реформа судової та правоохоронної системи. Наголосив на необхідності інвестування в інфраструктуру, оскільки транспортно-логістичні проблеми стримують зростання експорту. Тимофій Милованов відмітив, що  пріоритетом також є енергетика і агросектор, які формують значну частину валового продукту України. Зазначив, що бізнес-асоціації та коаліції бізнес асоціацій — найефективніший спосіб спілкування бізнесу і влади.

Головні тези виступу Радника Президента України, члена Наглядової ради Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенко:

  • Економіка України має зростати від 5% і вище.
  • Пом’якшення монетарної політики НБУ повинно про стимулювати зростання економіки.
  • Один мільярд інвестицій забезпечує від 0,1% до 0,5% росту ВВП.
  • Три проблеми, що стримують інвесторів:

‣ низький рівень захисту прав власності;

‣ робота судової системи;

‣ корупція.

Хочемо відзначити виступ Першого заступника Директора НАБУ Гізо Углава, який зазначив: «НАБУ та бізнес — партнери у боротьбі з корупцією. Корупція є однією з найбільших проблем, яка перешкоджає розвитку чесного та успішного бізнесу. І це треба завжди пам’ятати. Ми намагаємось робити так, щоб не було спокуси у топ-чиновників виходити за рамки закону. НАБУ 4 роки займається розслідуваннями. Справи ведуться по 400 чиновникам, 70 із них вже направлені в суди, серед них є топ-чиновники, справи на мільярди. Але НАБУ не може все робити самостійно— останнє слово за судом».

На питання учасника заходу із зали, що ними надано величезну кількість заяв з підтверджуючими документами про ряд злочинів і нічого не зроблено правоохоронними органами,  Гізо Углава відповів, що не треба зволікати і переживати про це. «Я готовий зразу після закінчення даної панелі вислухати учасника і вжити відповідні заходи реагування в рамках чинного законодавства».

Наприкінці свого виступу Перший заступник Директора НАБУ  Гізо Углава наголосив: «У нас руйнується корупційна структура, чиновники вже відмовляються від хабарів, вони звертаються до правоохоронних органів. Стає небезпечно не тільки брати хабар, але і давати».

Інго Фрідріх, Почесний член Європарламенту, Президент Європейського економічного Сенату у своєму виступі відзначив: «Інвестиції є проблемою в усьому світі. На жаль, бідні країни стають ще біднішими, багаті — ще багатшими. Маємо напрацьовувати інструменти виходу із цієї ситуації.

Наприклад, моя рідна Баварія, яка була зруйнована під час війни, завдяки політичним реформам є передовою частиною Німеччини. Треба розуміти, що політичні реформи є не менш важливими, ніж економічні».

Модераторами обговорення були: Наталія Ульянова та Майкл Єгер Генеральний — секретар Європейської Асоціації платників податків.

Спікерами панельного обговорення «Постійний розвиток: принципи неперервної освіти для бізнесу, влади та дорослого населення країни. Освіта бізнесу. Освіта суспільства. Освіта влади» стали: Гела Бежуашвілі —  Незалежний директор, член Правління Georgian Industrial Group, Олександр Борняков — Заступник Міністра цифрової трансформації України, Євген Булах Директор з продажу та абонентського обслуговування Vodafone Україна, Олександр Саврук — Декан, викладач KMBS. Кандидат економічних наук, член Вченої ради та ректорату Києво-Могилянської Академії, член та керівник наглядової ради ряду публічних та приватних організацій, Сергій Корсунський — Директор Дипломатичної Академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України, Олег Шевчук — перший проректор Університету державної фіскальної служби України, Владислав Савченко — Засновник Powercode, Валерій Копійка — Доктор політичних наук, професор, директор Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Модератором даної панелі був Томас Бьоркман Фінансист, соціальний підприємець, засновник фонду Ekskäret.

Приводимо деякі тези спікерів панельного обговорення «Постійний розвиток: принципи неперервної освіти для бізнесу, влади та дорослого населення країни. Освіта бізнесу. Освіта суспільства. Освіта влади», що розкривають проблему освіти та запам’яталися учасникам заходу:

«Ми дуже багато говоримо про необхідність інвестиції, створення підприємств, а чому не запитуємо себе: «хто буде працювати?» Чи достатньо вже у нас робочої сили як в чисельності, так і в необхідної кваліфікації».

«Не підготовлені вчителі, які навчають дітей-міленіалів — дуже небезпечні».

«В нашому законі про освіту і зараз написано, що метою навчання є формування навичок і компетенції, а потрібно навчати лідерству, креативності».

«Девальвація освіти: ви доки навчаєтесь в університеті, то водночас ці знання застарівають. Люди мають диплом, але не має практичних навичок немає, коли закінчує університет. Треба отримувати освіту та практичні навички впродовж всього життя».

«Кожні 3 — 6 міс змінюються технології, тому сьогодні навчальна п’ятирічна програма вже не актуальна, доки закінчуєш навчання, вже такий собі «динозавр». Для того, щоб знайти роботу, потрібно по закінченню навчання йти на якісь курси».

«Якість освіти повинна оцінюватися успішністю випускників — така практика існує в Америці. Дуже сумнівно, яким чином це буде робити Агенція з якості освіти».

В рамках форуму Level Up Ukraine 2020 відбувся Круглий стіл: «Інвестиції в інфраструктуру. Питання розвитку концесії та приватизації», на якому була порушена тематика інвестицій, приватизації, концесій і можливості реалізації інфраструктурних проектів на основі державно-приватного партнерства.

Спікерами Круглого столу виступили: Олег Ющенко — Заступник Міністра інфраструктури України, Шота Хаджишвілі Партнер Risoil S.A., Ірина Новікова — Директор департаменту інвестицій Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, Невілл Біссетт QTerminals’ Chief Executive Officer, Дмитро Сенниченко — Голова Фонду державного майна України, Джейсон Пелмар — Керівник регіонального офісу IFC в Україні, Молдові та Білорусі, член Групи Світового банку, Євгеній Дихне — СЕО авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», Даніель Берсель —  Віце-президент Європейського Економічного Сенату, Юрій Гусєв — Голова Херсонської обласної державної адміністрації, Надія Казначеєва — Директорка по інвестиціям UMG Investments.

Модераторами були: Наталія Ульянова та Тарас Бойчук — Голова Проектного офісу з розвитку державно-приватного партнерства в інфраструктурі «SPILNO».

Зокрема, обговорювалося питання поліпшення інвестиційного клімату шляхом створення сприятливих умов для залучення приватного сектора, зокрема на умовах державно-приватного партнерства та приватизації, є пріоритетом держави. Така діяльність в значній мірі залежить від нормативного регулювання. Так, у березні 2018 вступив в силу закон «Про приватизацію державного та комунального майна», а в жовтні 2019 — закон «Про концесії». Їх прийняття дає можливість прогнозувати зацікавленість приватних інвесторів в здійсненні спільних проектів з публічним сектором.

Основна мета закону про приватизацію — прискорення економічного зростання, залучення іноземних і внутрішніх інвестицій, зменшення частки державної або комунальної власності в структурі економіки України шляхом продажу об’єктів приватизації ефективному приватному власнику.

Але є проблема в цьому напрямку, зазначив Голова Фонду державного майна України Дмитро Сенниченко: «Значна частина державних підприємств є корупційними «годівницями», за рахунок яких збагачуються окремі фінансово-політичні групи». Зокрема, Дмитро Сенниченко навів приклад:               «В Україні понад 3700 державних підприємств, від «сараїв» до великих стратегічних підприємств. Більшість з них просто розсадники корупції. Після виставлення на продаж одного з державних готелів головний бухгалтер помер, а решта бухгалтерів зникли разом з бухгалтерією». Наприкінці свого виступу, Голова ФДМУ зазначив: «Приватизація дозволить розірвати «порочне коло», коли вимиваються з державних підприємств гроші, які потім використовуються для фінансування партій і приходу до влади».

Найбільш гострі проблеми, які турбують суспільство в зв’язку з земельною реформою обговорювалися на Круглому столі: «Земельне питання: який механізм має запрацювати в Україні, щоб реформа спрацювала?»

Спікерами Круглого столу були: Яків Смолій Голова — Національного банку України, Член Ради національної безпеки і оборони України, Кандидат економічних наук, Іван Слободяник — Голова об’єднання «Агро-Продовольча Рада», Член та голова комітету Асоціації фермерів та приватних землевласників України, Олексій Ступак — Директор з корпоративного бізнесу «Альфа-Банк» та Юрій Атаманюк — Економічний експерт.

Модератором обговорення був Олексій Мушак — Радник Прем’єр-міністра з питань аграрної політики та земельних відносин.

В рамках проведення Форуму відбулася зустріч делегації Європейського економічного Сенату з 6-ма кандидатами з України щодо їх вступу в Сенат.

Четвертий рік поспіль на Форумі Level UP Ukraine влаштовується алея українських стартапів, яка з 2016 року стала вже невід’ємною частиною Level Up та унікальним простором для нетворкінгу і досягнення  домовленостей. Усім відома телеведуча, акторка та ведуча прямого ефіру на радіо та телебаченні Василиса Фролова була модератором зони нетворкінгу та провела  сторіз-екскурс по «крутим стартапам», які були представлені на Level UP Ukraine 2020. Всі вони залучають венчурних інвесторів від 15 тисяч гривень. Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе наголосив: «Я перед кожним Форумом говорив і наразі з впевненістю повторюсь, якщо хоч один український стартап в процесі проведення Форуму знайде свого інвестора – буду вважати Форум успішним та результативним!»

Також, Василиса Фролова провела тихий аукціон арт-проєкту «Мистецтво взаємодії», кошти з якого підуть у Благодійний Фонд «Корпорації монстрів».

Як зазначила, співавторка проекту Level UP Ukraine Наталя Ульянова: «Ми залучили молодих авторів для створення нового уявлення про кооперацію бізнесу, влади та суспільства. Мистецтво об’єднує та вражає, саме це ми робимо під час Форуму. Ми хочемо актуалізувати питання співпраці через мистецтво».

Закінчився міжнародний захід виступом відомої грузинської джазової співачки і композиторки Ніно Катамадзе.

Генеральним партнером і співорганізатором Форуму став найбільший промисловий холдинг Грузії — Georgian Industrial Group. Стратегічний партнер Форуму — імпортер, дистриб’ютор алкогольної продукції компанія БЕЛЬ. Ініціативу також підтримали лідери українського ринку: фармацевтичні компанії: Індар, Фармак, БХФЗ, телеком-компанія Vodafone та міжнародна IT- компанія Powercode.

Хочемо все ж таки дізнатися: чи зміниться позиція керівника уряду, Прем’єр міністра Олексія Гончарука, який не вважає за потрібне почути голос позиції, пропозицій понад 1000 представників українського бізнесу, громадських організацій, відомих спікерів світового значення, керівництва Європейського економічного Сенату і представників Європейської асоціації платників податків та інших, які стали спікерами та учасниками Міжнародного бізнес-форуму LEVEL UP UKRAINE 2020, який відбувся  у Києві вже вчетверте              21 лютого цього року. Чи стане Україна привабливим партнером європейської бізнес — спільноти, як зробити прихід іноземного інвестора взаємовигідним і для нього і для держави? Треба розуміти новій владі, що ВГО «Асоціація платників податків України» зі свого боку робила і робить все для цього і головне для об’єднання усіх гілок влади, громадських організацій і не тільки України, а  міжнародних.

«В Україні дуже потужна Асоціація платників податків, і хто як не Грігол Катамадзе мав стати п’ятим віце-президентом Європейської Асоціації? Він буде продовжувати робити те що й в Україні, але вже на європейському рівні. Ми маємо подумати про те, як впроваджувати наші ідеї вільної ринкової економіки, зниження податків та зменшення бюрократії. Те, що працює в Європі, працює й в Україні та інших державах», — зазначив СЕО Майкл Єгер.

В рамках проведення Форуму UKRAINE LEVEL UP 2020, Європейський Економічний Сенат та Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України» підписали Угоду про партнерство та співробітництво. Свої підписи у документі поставили Віце-Президент Європейського Парламенту (липень 2004 року — січень 2007 року), Почесний член Європейського Парламенту (з 20 лютого 2013 року),  Президент Європейського економічного Сенату (з вересня 2009 року по теперішній час) Інго Фрідріх, Віце-президент Асоціації платників податків в Баварії, Керуючий директор Європейського економічного Сенату (EWS), Генеральний секретар Європейської федерації платників податків (TAE), Власник/Керуючий директор Jaeger EuroConsult Майкл Єгер та Президент ВГО АППУ, Надзвичайний і Повноважний Посол Грігол Катамадзе. Як сказано у документі, ця співпраця буде заснована на засадах взаємної вигоди, рівноправного партнерства і взаємодопомоги у захисті прав та законних інтересів платників податків у економічній, правовій, соціальній та інших сферах їх діяльності, розширення міжнародних зв’язків, сприяння ефективному залученню внутрішніх та зарубіжних інвестицій в економіку України, підтримки України в її реформаторських зусиллях, налагодженні правильних контактів та створенні рамки для прямих іноземних інвестицій в Україні, створення довіри, в тому числі правової безпеки та захисту прав власності, підтримки та сприяння розвитку експортної діяльності тощо. Окрім цього, Угодою передбачено спільно створити Міжнародну Експертно-Консультаційну Раду як спільний напрямок діяльності та базу експертів і консультантів, що можуть забезпечити супровід діяльності і захист прав та інтересів платників податків – членів ЄЕС та ВГО АППУ – на національному та міжнародному рівнях. Документ підписано на 5 років.

«Це була ініціатива Європейського Економічного Сенату, щоб допомагати українським компаніям вести бізнес у Європі. В цій Угоді зазначено, що ЄЕС використовуватиме свої можливості та авторитет для підвищення престижу України, а також статусу українського підприємництва, як чесного бізнес-партнера у Європі та Європейських інституціях. Своєю чергою, ми на себе взяли відповідальність допомагати європейському бізнесу та потенційним інвесторам з Європи», — зазначив Грігол Катамадзе.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ