Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором онлайн Робочої зустрічі з представниками Східного МУ ДПС по роботі з ВПП

06 жовтня 2023 року в рамках запровадженої роботи Комунікаційних податкових платформ ГУ ДПС у регіонах та в місті Києві та МУ ДПС по роботі з ВПП, відбулась онлайн Робоча зустріч за участю представників ВГО «Асоціація платників податків України», Східного МУ ДПС по роботі з ВПП та представників підприємства – члена Асоціації ПП «БЕЛЬ», яка була присвячена обговоренню проблемного питання підприємства реального сектору економіки, активного члена Асоціації ПП «БЕЛЬ».
В онлайн Робочій зустрічі взяли участь:
- Від АППУ: Генеральний директор Людмила Герасименко та начальник управління відповідальна за напрямок роботи проблем членів Асоціації- Леся Кашпур;
- Від Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП: в.о. начальника Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП — Олександр Ошеров, начальник юридичного управління — Олег Басан, начальник управління податкового адміністрування підприємств з виробництва та обігу підакцизних товарів транспортної галузі та ПЕК — Руслан Ігліков, заступник начальника управління — начальник відділу податкового адміністрування підприємств транспортної галузі та інших галузей невиробничої сфери — Вікторія Калініна, завідувач сектору інформаційної взаємодії — Юлія Малинкіна та начальник відділу інформаційних технологій-Дмитро Ольшанський.
- Від ПП «БЕЛЬ»: директор одноосібно власник Олексій Немерюк, головний бухгалтер Ірина Чорна та юрисконсульт Іван Фролов.
За допомогою роботи Комунікаційних податкових платформ представники інститутів громадянського суспільства та бізнес-асоціацій, мають змогу більш оперативно та якісно комунікувати з податковими органами.
Модератором заходу виступила, як завжди, Генеральний директор ВГО АППУ — Людмила Герасименко.
На початку свого виступу Людмила Герасименко зауважила: «Асоціація завжди була і є прихильником конструктивного діалогу з податковими органами. Маю надію, що сьогоднішня зустріч пройде в такому форматі. Впевнена, що настав час змінювати правила гри та зійти на шлях діалогу контролюючих органів з бізнесом, невідкладно всім разом треба зменшити «градус напруги», і не слід за найменшої підозри розглядати платника податків як «злочинця». Добре розуміємо, що сьогодні Україна переживає непрості часи, період змін та важких випробувань. Перемогти у війні буде важко без функціонування бізнесу, що наразі дозволяє українцям забезпечувати себе та підтримувати Збройні сили України. І саме зараз час, коли держава має проявити максимальну довіру до бізнесу».
Далі Модератор заходу висвітлила проблематику платника податків – активного члена ВГО АППУ ПП «БЕЛЬ» — представника реального сектору економіки, яка стосується технічних помилок в Звіті 1-ОА.
Зокрема, Людмила Герасименко зупинилась на основних показниках діяльності ПП «БЕЛЬ». Так, вона наголосила, що підприємство зареєстроване ще в 1995 році, а це понад 28 років перебування на ринку. Є ексклюзивним дистриб’ютором деяких іноземних марок алкогольних напоїв – основною діяльністю компанії є оптова торгівля напоями на території України. Балансова вартість основних засобів за їх видами становить 29,5 млн. грн. По всіх і власних, і орендованих основних засобах до податкового органу подані Повідомлення про об’єкти оподаткування за формою № 20-ОПП», — зазначила Генеральний директор Людмила Герасименко.
Наступним важливим моментом, на якому зупинилась Генеральний директор, була сплата податків ПП «БЕЛЬ» за 2022 рік та вісім місяців поточного року. Вона привела статистику, зокрема, наголосила, що ПП «БЕЛЬ» має податкове навантаження з податку на прибуток за 2022 рік — 0,21%, при середньогалузевому — 0,41%, а за І півріччя 2023 року становить вже 0,3 %, при середньогалузевому за І півріччя 2023 — 0,21%. Податкове навантаження з ПДВ у підприємства за 2022 рік – 3,1%, а за серпень 2023 року — 2,4%, при середньогалузевому — 1,19%.
Звернула увагу представників контролюючого органу, що не зважаючи на військовий стан, підприємство забезпечує робочими місцями 84 особи, а середня заробітна плата по підприємству становить 43 100,00 гривень. «Сума щомісячних нарахувань та сплати ПДФО, військового збору та ЄСВ становить 1,4 мільйона гривень. Зауважте! Це не зважаючи на військовий стан в країні. Кількість зареєстрованих безробітних в Україні в серпні 2023 року становить: 108,7 тисяч громадян, варто зауважити, що це лише офіційно зареєстровані безробітні», — акцентувала Генеральний директор.
Далі Людмила Герасименко звернула увагу присутніх, зокрема зазначила: «Власник підприємства Немерюк Олексій Миколайович особисто надав допомогу протягом 2023 року на суму понад 5 мільйонів гривень на підтримку ЗСУ та отримав значну кількість Подяк та Грамот, що говорить про його активну громадянську позицію та його патріотизм». Людмила Герасименко нагоосила, що для неї особисто – це не гасла.
«Підприємством тричі надавались відповіді з підтверджуючими документами, через те, що сталася технічна помилка, при зміні головних бухгалтерів, новий бухгалтер встановила її і виправила, провели інвентаризацію по всіх бухгалтерських рахунків, що є цілком виправданим процесом. І подала у лютому 2023 року відповідний Звіт за січень 2023 року за формою №1-ОА, де вже вказала дані за фактичними залишками товарних запасів, а різниця на 939,7 тисяч дал. – це 939 фур, бо одна фура вміщує 1000 дал., це якщо брати міцні 40% градусні напої», — наголосила Людмила Герасименко.
Наприкінці свого виступу Модератор зауважила: «Звіт за Формою 1-ОА є статистичним звітом, який абсолютно не впливає на розмір формування та сплати будь-яких податків (податкових зобов’язань), а отже не може розглядатись податковими органами, як декларація та/або інший документ, відповідно до якого декларуються, розраховуються та сплачуються податкові зобов’язання».
«Колеги! Це ж очевидно, що ПП «БЕЛЬ» – підприємство реального сектору економіки. Ви вибрали якийсь шлях до нескінченності. Я впевнена, що це не на часі, а навпаки необхідно посилити підтримку бізнесу, який сплачує податки і негайно припинити суцільний на них тиск, якщо хочете зберегти довіру бізнесу до себе», – завершила свою промову Людмила Герасименко.
Наступним слово взяв в.о. начальника Східного МУ ДПС по роботі з ВПП — Олександр Ошеров. Він повністю погодився зі словами Генерального директора Людмили Герасименко та зазначив, що представники Східного МУ ДПС по роботі з ВПП завжди готові йти на зустріч бізнесу, який сплачує податки.
Далі Олександр Ошеров передав слово заступнику начальника управління — начальнику відділу податкового адміністрування підприємств транспортної галузі та інших галузей невиробничої сфери – Вікторії Калініній, яка проінформувала учасників онлайн Робочої зустрічі в чому саме полягає «припущення» органів ДПС щодо розбіжностей показників в Звіті 1-ОА ПП «БЕЛЬ».
В свою чергу, представники підприємства, які були присутні на тристоронній зустрічі, а – це директор одноосібно власник Олексій Немерюк та головний бухгалтер Ірина Чорна надали ґрунтовні пояснення щодо даних розбіжностей в Звіті 1-ОА та акцентували увагу, що всіляко намагаються на законодавчому рівні скасувати даний звіт, так як він не має ніякого відношення до нарахування податкових зобов’язань.
Зокрема, головний бухгалтер Ірина Чорна виразила свою вдячність Асоціації платників податків України і особисто її Генеральному директору Людмилі Михайлівні Герасименко за оперативний відгук на звернення ПП «БЕЛЬ» по допомогу у вирішенні спірних питань, які виникли з податковим органом стосовно поданої статистичної звітності за формою 1-ОА за січень 2023 року, по-друге, подякувала представникам Східного міжрегіонального управління ДПС за погодження взяти участь у заході і зауважила, що має надію, що сьогодні нарешті буде врегульоване дане питання. Ірина Чорна наголосила: «ПП «БЕЛЬ» самостійно виявлена технічна помилка, а висновки податкового органу щодо необхідності донарахування податкових зобов’язань за показниками статистичного звіту за формою № 1-ОА за такими податками, як акцизний податок, податок на прибуток та ПДВ ми вважаємо необґрунтованими з наступних причин:
- Вказаний звіт не є податковою звітністю, де були б визначені вартісні показники з придбання або реалізації товарів.
- В податковому законодавстві України відсутні будь-які норми, або методики, які б вимагали від платника податків при виправленні показників звіту за формою 1-ОА здійснювати такі донарахування податків», — підсумувала Ірина Чорна.
Наприкінці заходу було досягнуто домовленості, що представники Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП сприятимуть головному бухгалтеру ПП «БЕЛЬ» проаналізувати показники Звіту 1-ОА, починаючи з періоду інвентаризації, проведеної під час останньої планової документальної перевірки контролюючим органом ПП «БЕЛЬ» та вирішити ситуацію з розбіжностями у зазначеному Звіті, в межах чинного законодавства, з виправленням технічної помилки в термін до 17 жовтня цього року.
Онлайн Робоча зустріч відбулася в форматі конструктивного діалогу.
