Український бізнес підтримує реформу містобудування і закликає якнайшвидше ухвалити законопроєкт №5655 (звернення)

Прем’єр міністру України Шмигалю Д.А.

 

Першій віцепрем’єр-міністерці -Міністерці економіки України Свириденко Ю.А.

 

Голові Верховної Ради України Стефанчуку Р.О.

 

Члени Коаліції Українська Рада Бізнесу, до складу якої входять 104 бізнес-асоціації різних галузей економіки, висловлюють вам свою повагу і звертаються з таким:

 

Багато років бізнес різних галузей економіки стикається з системною корупцією та бюрократією при роботі із дозвільною документацією при будівництві.

 

Незалежні аналітичні центри та правоохоронці також вважають дозвільну діяльність у сфері будівництва одним із основних джерел корупції. Система державного архітектурно-будівельного контролю в Україні була і залишається однією з найбільш корумпованих сфер.

 

Тому назріла потреба суттєвого реформування та перезавантаження системи містобудівного контролю та нагляду.

 

Фахівці Української Ради Бізнесу детально проаналізували проєкт закону №5655 та зазначають, що він створить підґрунтя для усунення корупційних ризиків у сфері містобудівної діяльності, сприятиме покращенню інвестиційного клімату та вплине на розвиток будівництва в цілому. Світовий досвід демонструє, що немає ліпшого способу боротьби з корупцією – ніж створення конкурентного прозорого ринкового середовища, розумна регуляція та автоматизація надання послуг у відповідній сфері. Тому важливим аспектом реформування містобудівної сфери прийняття зазначеного проєкту Закону. Переведення всіх процесів в електронну систему та запровадження автоматичного надання дозволів, сертифікатів та інших документів через цю систему – це те, чого роками чекав український бізнес.

 

Також ця реформа передбачає децентралізацію владних повноважень і розподіл функцій контролю та нагляду; позбавлення органів місцевого самоврядування дозвільних функцій та збільшення їхніх повноважень щодо незаконних забудов; підвищення відповідальності учасників будівельного процесу тощо. Реалізація цього проєкту забезпечить зниження корупційних ризиків при наданні адміністративних послуг, забезпечить побудову прозорої та ефективної системи містобудівного контролю і нагляду, запровадить принцип альтернативності вибору органу з містобудівного контролю.

Український бізнес закликає Кабінет міністрів та український Парламент у цей складний воєнний час не зволікати із прийняттям важливих для країни системних рішень та до кінця 2022 року прийняти проєкт №5655 у другому читанні, позбавити бізнес зарегульованості та корупційності при контролі будівництва.  

З повагою

Бізнес-асоціації

Члени Української Ради Бізнесу

Нашу заяву щодо містобудування взяли у новини провідні онлайн видання країни, до вашої уваги:

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
24.07.202418:53 24 липня цього року відбулася  зустріч бізнесу з представниками Світового банку та Міністерства економіки України з питань обговорення проєкту «Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво в Україні» 24.07.202412:22 Про необхідність повного перезавантаження митної служби та ліквідації «сірих» схем 22.07.202419:24 ПРЕДСТАВНИК АСОЦІАЦІЇ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ ПРИЙНЯЛА УЧАСТЬ У ОНЛАЙН КОНФЕРЕНЦІЇ ПО ПРІОРИТЕТАХ УРБ «ВІДНОВЛЕННЯ ЕКОНОМІКИ — ТРУДОВІ КРИТЕРІЇ, САМОЗАЙНЯТІСТЬ, ЕКОНОМІЧНЕ БРОНЮВАННЯ» 22.07.202412:41 Особливості обчислення податкових зобов’язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин у разі піддання обсягів видобутої корисної копалини, податкові зобов’язання за які виконані, іншим видам операцій первинної переробки… 18.07.202414:40 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором онлайн Вебінару за темою: «Відпустки, звільнення, та про інше важливе в умовах воєнного стану». ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ