Важливі податкові та інші зміни в законодавстві на час карантину (COVID-2019).

Верховна рада України прийняла проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019) №3275 (далі – Проект №3275), яким передбачено ряд наступних змін до законів, а саме:

Джерело: protocol.ua

ПДВ:

На період карантину з 17.03.2020 р., операції з імпорту та постачання на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) звільняються від оподаткування ПДВ. Також, у платників податків не виникає необхідності донараховувати податкові зобов’язання відповідно до п. 198.5 ст. 198 та ст. 199 ПК України.

Єдиний податок:

Збільшено граничний обсяг доходів для платників єдиного податку всіх груп: 1 група — 1 000 000 грн., 2 група — 5 000 000 грн., 3 група — 7 000 000 грн.,

Надати органам місцевого самоврядування у 2020 р. право прийняти рішення про внесення змін до прийнятого, рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів щодо зменшення ставок єдиного податку.

Податок на прибуток:

У 2020 р. фінансовий результат до оподаткування не збільшується відповідно до п. 140.5.9 пункту 140.5 статті 140 ПК України при передачі коштів та товарів (лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим, дезінфекційних засобів і антисептиків, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту, медичних виробів для скринінгу хворих, розхідних матеріалів для надання медичної допомоги, медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів, реагентів для лабораторних досліджень; медичних виробів, лабораторне обладнання, розхідних матеріалів для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень тощо), засобів особистої гігієни, продуктів харчування або товарів, за переліком визначеним Кабінетом Міністрів України; добровільно переданих юридичними та/або фізичними особами протягом дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на коронавірусної хвороби (COVID-19).

 Акцизний податок:

До 15.07.2020 продовжено термін оплати векселів, строк сплати, яких припадає на період з 01.03.2020 — 31.05.2020 рр.

Спрощено порядок відпуску спирту етилового для виробництва дезінфекційних засобів. Тимчасово до 31.05.2020 р. на спирт етиловий встановлено ставку акцизного податку 0 грн/л.

Податкові перевірки та штрафні санкції:

Випадки застосування штрафних санкцій за порушення, вчиненні в період з 18.03.2020 — 31.05.2020 рр. в частині:

  • обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
  • цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;
  • обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
  • здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;
  • здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку.

Розширено перелік перевірок, на які не поширюється мараторій на період карантину, а саме фактичних перевірок в частині порушення вимог податкового законодавста:

  • обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
    • цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;
    • обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
    • здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального з підстав визначених підпунктами 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 пункту 80.2. статті 80 ПК України.

    Камеральна перевірка податкової декларації (крім податкової декларації з податку на додану вартість) за звітні (податкові) періоди березень – травень 2020 року, або уточнюючих розрахунків (крім уточнюючих розрахунків з податку на додану вартість), що були подані платниками податків протягом березня-травня 2020 року, може бути проведена лише протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, — за днем їх фактичного подання.

    Податок на нерухоме майно:

    Не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 31 березня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.

    При цьому платники плати за землю (крім фізичних осіб), які відповідно до пункту 286.2 статті 286 ПК подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за податковий період березень 2020 року.

    Сплата податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно та земельного податку за квітень 2020 р. потрібно здійснити до 30.06.2020 р. без нарахування пені та штрафних санкцій за порушення термінів сплати податкових зобов’язань.

    Кодекс законів України про працю:

    Час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

    У Законі передбачено ряд норм, які регламентують гнучкий режим робочого часу та працю на дому.

    Кодекс України про адміністративні правопорушення:

    Порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів, а також знижок, націнок, доплат до них —

    тягне за собою накладення штрафу на громадян 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з правопорушень, зазначених в частині першій цієї статті,

    тягне за собою накладення штрафу на громадян 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Дії, встановлені у частині першій цієї статті, вчинені під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, на товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню епідемій, пандемій, у тому числі поширенню короновірусної хвороби (COVID-2019) та/або товарів, що мають істотну соціальну значущість, перелік яких визначений Кабінетом Міністрів України, якщо ціна перевищила у 1,2 рази рівень ціни визначений Кабінетом Міністрів України на такий товар — тягне за собою накладення штрафу на громадян від 200 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від 250 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.».

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ