РОЗ’ЯСНЕННЯ ВГО АППУ — 3275 (частина 2): НОВІ ПОДАТКОВІ АНТИКРИЗОВІ ЗАХОДИ, ЗМІНА РАНІШЕ ПРИЙНЯТИХ

Законопроєкт № 3275 від 29.03.2020 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)», за який парламент проголосував 30 березня цього року, вносить зміни до 47 інших законів: Податкового, Митного, Цивільного кодексів, Кодексу законів України про працю, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України «Про зайнятість населення», «Про банки і банківську діяльність», «Про освіту», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» та деяких інших законодавчих актів.
 
Черговий карантинний Закон містить, зокрема, наступні законодавчі ініціативи:
 
1. Річна декларація про майновий стан і доходи (далі — Декларація) за 2019 рік, визначена ст. 179 Кодексу, подається до 1 липня 2020 року.
Крім випадків передбачених розд. IV Кодексу, коли така Декларація може бути подана пізніше цього строку.
Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею Декларації за 2019 рік.
2. Фізичні особи — підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок).
В частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за себе.
За періоди:
— з 1 березня по 31 березня 2020 року;
— з 1 квітня по 30 квітня 2020 року.
3. Відтерміновано застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО) та/або програмних РРО для фізичних осіб — підприємців — платників єдиного податку ІІ — ІV групи
Відтерміновано:
— до 1 серпня 2020 впровадження застосування програмних РРО;
— до 1 січня 2021 року застосування РРО та/або програмних РРО для окремих видів діяльності,
— до 1 квітня 2021 року запровадження обов’язкового використання РРО та/або програмних РРО для всіх платників єдиного податку ІІ — ІV групи.
4. Відтерміновано для фізичних осіб — підприємців — платників єдиного податку ІІ — ІV групи застосування санкцій, визначених п. 1 ст. 17 Закону  265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
5. Зміни в частині податку на прибуток.
Зміни, внесені в підрозділ 4 Перехідних положень ПКУ передбачають певні особливості застосування коригувань фінансового результату до оподаткування з метою визначення об’єкту оподаткування.
Зокрема, коригування, встановлені абзацом першим пп. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 ПКУ, не застосовуються щодо сум коштів або вартості лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим, дезінфекційних засобів і антисептиків, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту, медичних виробів для скринінгу хворих, розхідних матеріалів для надання медичної допомоги, медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів, реагентів для лабораторних досліджень; медичних виробів, лабораторне обладнання, розхідних матеріалів для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень, тощо, засобів особистої гігієни, продуктів харчування та/або товарів за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України. Встановлені особливості визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств за податкові (звітні) періоди 2020 року для закладів охорони здоров’я державної та/або комунальної власності та/або особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я.
6. Продовження строків позовної давності.
Під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19):
• Строки, визначені статтями 232, 269, 322, 324 Господарського Кодексу продовжуються на строк дії такого карантину.
• Строки, визначені статтями 257, 258, 362, 559, 681, 728, 786, 1293 Цивільного Кодексу продовжуються на строк дії такого карантину.
7. Оприлюднення фінансової звітності за 2019 рік.
Запропонованими змінами до перехідних положень Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» передбачено звільнення від відповідальності осіб, які відповідальні за своєчасне та у повному обсязі подання та оприлюднення фінансової звітності, за порушення строків оприлюднення фінансової звітності за 2019 рік або консолідованої фінансової звітності за 2019 рік разом з аудиторським звітом у разі, якщо така звітність буде оприлюднена у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19, або протягом 90 календарних днів з дня, наступного за днем завершення такого карантину, але не пізніше 31 грудня 2020 року.
 
 
Ви завжди можете розраховувати на нашу підтримку!
 
 
З повагою,
Генеральний директор  Людмила Герасименко

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ