РОЗ’ЯСНЕННЯ: Нові форми податкової накладної та звітності з ПДВ

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!!!
Нові форми податкової накладної та звітності з ПДВ
Мінфін оновив форми податкової накладної, декларації з ПДВ, спрощеної декларації з ПДВ та уточнюючих розрахунків ПЗ з ПДВ.
  Наказ набере чинності з 01 числа місяця, що настає за другим місяцем  його офіційного опублікування. Станом на 25.01.2023 р. ще не опублікований.    Слідкуйте за опублікуванням Наказу!
Мінфін наказом від 28.12.2022 р. №463 (зареєстрований в Мін’юсті 11.01.2023 р. за №60/39116) виклав у новій редакції форми:
  • податкової накладної,
  • податкової декларації з податку на додану вартість,
  • уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок,
  • спрощеної податкової декларації з податку на додану вартість,
  • уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість до спрощеної податкової декларації у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.
Також внесено зміни до:
1) Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого Наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307. Зокрема:
  • з’явився новий тип причин при складанні ПН, особливості заповнення яких викладені в п. 10 — 15 цього Порядку — 21 «Складена на постачання послуг отримувачу (покупцю) нерезиденту, місце постачання яких розташоване на митній території України»;
  • уточнено, що у разі складання податкової накладної за операціями з постачання послуг отримувачу (покупцю) нерезиденту, місце постачання яких розташоване на митній території України, у графі «Отримувач (покупець)» зазначаються найменування (ПІБ) нерезидента та через кому країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент), у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «500000000000», рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.
2) Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. №21. Зокрема, уточнено, що Додаток Д5 додається до декларації у разі здійснення:
  • підприємствами та організаціями, які засновані громадськими організаціями осіб з інвалідністю, операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість;
  • платниками податку, які одночасно відповідають критеріям, визначеним пунктом 68 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, операцій із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту обладнання та комплектуючих виключно для використання у власній виробничій діяльності та/або операцій з постачання товарів власного виробництва, що звільнені від оподаткування податком на додану вартість.
Для платників податку, які заповнюють рядок 5, підприємств (організацій) осіб з інвалідністю та платників податків, які одночасно відповідають критеріям, визначеним пунктом 68 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, обов’язковим є подання (Д5) (додаток 5).
3) Порядку заповнення і подання спрощеної податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженому Наказом Мінфіну від 21.10.2021 р. №555. Уточнено порядок заповнення Розділу I «Розрахунок податкових зобов’язань за звітний (податковий) період» декларації та  Розділу I «Розрахунок уточнених податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок» уточнюючого розрахунку.
Цей Наказ набере чинності з 01 числа місяця, що настає за другим місяцем його офіційного опублікування. Станом на 25.01.2023 р. ще не опублікований. Слідкуйте за опублікуванням Наказу!
!
Джерело«Дебет-Кредит» Український фінансово-бухгалтерський портал URLhttps://news.dtkt.ua/taxation/pdv/81340-zustricaitenoviformipodatkovoyinakladnoyitazvitnostizpdv

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ