ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ВЕБІНАРУ, ПРОВЕДЕНОГО АСОЦІАЦІЄЮ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ 06.04.2021 РОКУ НА ТЕМУ: «АКЦИЗ. НОВІ ПОДАТКОВІ ЗМІНИ – 2021»

1. Запитання
У зв’язку з тим, що чинна редакція наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового» від 27.11.2020 р. № 729 не передбачає відповідного порядку заповнення акцизної накладної з урахуванням особливостей операцій підприємства.
Які цифрові коди повинні бути зазначені платником акцизного податку — суб’єктом літакобудування, на  якого поширюється дія норм ст. 2 Закону України «Про розвиток літакобудівної промисловості», у верхній лівій  частині  Акцизної накладної форми «П» — «Коди операцій для складання в одному примірнику»,  «Умови оподаткування» та «Напрям використання» при декларуванні використаного  палива (2710192100 – гас: паливо для реактивних двигунів) на проведення технологічних випробувань виготовлених  авіаційних двигунів, якщо використане паливо придбано у імпортера, який закупив його відповідно умов, встановлених пунктом 229.8 ст.229 розділу VI  ПКУ (із оформленням податкового векселя)?
 
Відповідь
В акцизній накладній, складеній при проведенні технологічних випробувань виготовлених авіаційних двигунів, якщо використане паливо придбано у імпортера, який закупив його відповідно умов, встановлених пунктом 229.8 ст.229 розділу VI  ПКУ (із оформленням податкового векселя), зазначаються:
код операцій для складання в одному примірнику – (власне споживання пального);
умови оподаткування пального – 3 (ввезені на митну територію України або вироблені в Україні бензини авіаційні або паливо для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Податкового кодексу України з оформленням податкового векселя);
напрям використання пального – 12 (заправлення власних повітряних суден суб’єктами літакобудування)
Пункт 12 розділу ІІ Порядку № 729:
«12. В акцизній накладній, в якій зазначено ознаку щодо умов оподаткування «3», залежно від операції, на яку складена така акцизна накладна, може бути внесено один з кодів операції для складання в одному примірнику, крім коду операцій «5».
При цьому код операції «1» може бути внесено тільки для акцизних накладних з напрямом використання «12» (заправлення власних повітряних суден суб’єктами літакобудування) або «16» (власне споживання пального замовниками, які здійснили закупівлю такого пального для забезпечення потреб держави або територіальної громади реалізація пального відповідно до підпункту 229.8.10 пункту 229.8 статті 229 розділу IV Кодексу).»
 
2. Запитання
Чому при заповненні Акцизної накладної форми «П» підприємством на проведення технологічних випробувань виготовлених  авіаційних двигунів, використане паливо придбано у імпортера, який закупив його відповідно умов, встановлених пунктом 229.8 ст.229 розділу VI  ПКУ (із оформленням податкового векселя) з «Кодом операцій для складання в одному примірнику» — 1,  «Умови оподаткування» — 3, «Напрям використання» — 12, не зазначається серія та номер податкового векселя, виданого до отримання або ввезення пального на умовах, встановлених пунктами 229.2-229.8 статті 229 розділу VI Податкового кодексу України (умови оподаткування – «3» або «4»)? При заповненні цієї графи в Акцизній накладній форми «П» виникає помилка.
 
Відповідь
Відповідно до п.п. 229.8.10 п. 229.8 ст. 229 Податкового кодексу податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку погашається у разі підтвердження факту цільового використання бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів протягом строку, на який виданий такий вексель, шляхом реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних на операції з:
2) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів суб’єктам літакобудування, на яких поширюється дія норм статті 2 Закону України «Про розвиток літакобудівної промисловості», складених платником податку, який здійснює таку реалізацію.
Податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку за операціями, визначеними:
у підпунктах 2 — 4 цього підпункту, – погашається на підставі копій первинних документів та договорів на реалізацію пального, що підтверджують реалізацію пального по всьому ланцюгу реалізації пального від виробника/імпортера до суб’єктів, визначених у підпунктах 2 — 4 цього підпункту, поданих до контролюючого органу, та акцизних накладних, складених на такі операції та зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
В такій акцизній накладній, складеній імпортером, зазначаються:
код операцій для складання в одному примірнику – 0;
умови оподаткування пального – 3 (ввезені на митну територію України або вироблені в Україні бензини авіаційні або паливо для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Податкового кодексу України з оформленням податкового векселя);
напрям використання пального – 9 (реалізація пального відповідно до підпункту 229.8.10 пункту 229.8 статті 229 розділу IV Податкового кодексу України суб’єктам літакобудування).
Тобто ланцюг постачання пального закінчується отриманням його суб’єктами літакобудування, погашення векселя здійснюється не при власному використанні пального суб’єктом літакобудування, а при реалізації імпортером пального такому суб’єкту літакобудування.
Тому в акцизній накладній, яка складена на власне споживання суб’єктами літакобудування, необхідність зазначати реквізити податкового векселя, виданого імпортером при ввезенні пального на митну територію  України, відсутня.
Пункт 3 розділу ІІ Порядку № 729:
«Реквізити податкового векселя, визначені в цьому пункті, не зазначаються в акцизних накладних, складених на операції із:
— заправлення суб’єктами літакобудування власних повітряних суден (в таких накладних зазначаються код операції для складання в одному примірнику «1», або «2» та напрям використання «12»);
— з власного споживання пального замовниками, які здійснили закупівлю такого пального для забезпечення потреб держави або територіальної громади реалізація пального відповідно до підпункту 229.8.10 пункту 229.8 статті 229 розділу IV Кодексу (в таких накладних зазначаються код операції для складання в одному примірнику «1», або «2» та напрям використання «16»).»
 
3. Запитання
Чи може підприємство при заправці паливом (2710192100 – гас: паливо для реактивних двигунів) вертольота для проведення технологічних випробувань двигуна або продовження ресурсу роботи двигуна отримувати від особи, що реалізує пальне (яка здійснює авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування…), Акцизну накладну форми «П» з «Кодом операцій для складання в одному примірнику» — 1,  «Умови оподаткування» — 3, «Напрям використання» — 9?
 
Пропозиція
З метою усунення законодавчої неузгодженості, яка може бути усунена лише шляхом внесення змін до регламентуючих нормативних документів, просимо Державну податкову службу України, яка  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 р. № 227 «Про затвердження положень по Державну податкову службу України та Державну митну службу України» реалізує державну податкову політику,  ініціювати  внесення змін в регуляторні акти в частині забезпечення можливості виписки Акцизних накладних форми «П» відповідно абзацу 2)  пп. 229.8.10  п. 229.8 ст. 229 розділу VI «Акцизний податок» ПКУ.
 
Відповідь
Акцизна накладна з кодом операції для складання в одному примірнику «1» (власне споживання) складається в одному примірнику, і не надається отримувачу пального.
При реалізації пального іншим суб’єктам господарювання такий код не може бути зазначений.
Напрям «9» зазначається при реалізації пального суб’єктам літакобудування (пункт 11 розділу ІІ Порядку № 729):
«11. В акцизній накладній, в якій зазначено ознаку щодо умов оподаткування «3», залежно від операції, на яку складена така акцизна накладна, може бути внесено напрям використання пального:
…………………………………..
або «9» — реалізація пального відповідно до підпункту 229.8.10 пункту 229.8 статті 229 розділу IV Кодексу суб’єктам літакобудування. Ознака «9» може бути зазначена тільки при реалізації пального суб’єктам літакобудування;
………………………………………….»
При заправленні повітряних суден може бути зазначено напрям використання:
«8» — якщо заправлення здійснюється суб’єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення;
«12» – якщо суб’єктами літакобудування заправляються власні повітряні судна.
Відповідно до п.п.  229.8.10 п. 229.8 ст. 229 Кодексу:
Податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку погашається у разі підтвердження факту цільового використання бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів протягом строку, на який виданий такий вексель, шляхом реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних на операції з:
1) заправлення повітряних суден бензинами авіаційними або паливом для реактивних двигунів, складених суб’єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, виданим уповноваженим органом з питань цивільної авіації, або суб’єктами господарювання, які мають посвідчення про допуск до експлуатації постійного злітно-посадкового майданчика, видане уповноваженим органом з питань цивільної авіації відповідно до вимог авіаційних правил України;
2) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів суб’єктам літакобудування, на яких поширюється дія норм статті 2 Закону України «Про розвиток літакобудівної промисловості», складених платником податку, який здійснює таку реалізацію;
3) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів замовникам, які здійснили закупівлю для забезпечення потреб держави або територіальної громади відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», складених платником податку, який здійснює таку реалізацію;
4) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного матеріального резерву, складених платником податку, який здійснює таку реалізацію.
Всі ці випадки враховано в формі акцизної накладної та порядку її заповнення (наказ МФУ № 729).
 
Для операцій, зазначених в кожному з підпунктів (1 – 4) п.п.  229.8.10 п. 229.8 ст. 229 Податкового кодексу, передбачено зазначення окремого напряму використання пального:
8 — заправлення повітряних суден суб’єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення (підпункт 1);
9 – реалізація пального суб’єктам літакобудування (підпункт 2);
10 – реалізація пального замовникам, які здійснили закупівлю для забезпечення потреб держави або територіальної громади (підпункт 3);
11–  реалізація пального Державному агентству резерву України (підпункт 4).
Також передбачено окремі напрями використання при подальшому використанні пального:
суб’єктами літакобудування  – заправлення власних повітряних суден суб’єктами літакобудування (напрям 12);
замовниками, які здійснили закупівлю такого пального для забезпечення потреб держави або територіальної громади  – власне споживання пального такими замовниками (напрям 16).
Отже, будь-яка нормативна неузгодженість відсутня.
 
4. Запитання
Чи може підприємство виписувати одну зведену акцизну накладну останнім днем поточного місяця на весь обсяг реалізованого пального за місяць за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та окремо за кожним акцизним складом/акцизним складом пересувним, якщо реалізація палива проходить шляхом реалізації палива у паливний бак транспортного засобу або в тару споживача через паливороздавальні або оливороздавальні колонки з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі, на яке отримана відповідна ліцензія (всі оплати проходять через РРО)?
 
Відповідь
Так, зведена акцизна накладна може бути складена не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, реалізованого у паливний бак транспортного засобу або в тару споживача через паливороздавальні або оливороздавальні колонки з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі, на яке отримана відповідна ліцензія.
П. 231.3 ст. 231 Податкового кодексу:
«Зведена акцизна накладна також може бути складена за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та окремо за кожним акцизним складом/акцизним складом пересувним особою, яка реалізує пальне, не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, реалізованого у паливний бак транспортного засобу або в тару споживача через паливороздавальні або оливороздавальні колонки з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі, на яке отримана відповідна ліцензія, якщо акцизні накладні не були складені на ці операції, або використаного для власного споживання чи промислової переробки протягом звітного місяця, або втраченого у межах та/або понад встановлені норми втрат, зіпсованого, знищеного, у тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з інших причин, пов’язаних з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування протягом звітного місяця.»
 
5. Запитання
Підприємство займається торгівлею підакцизних товарів і має ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Підприємство має три склади, на кожному із яких ведеться оптова та роздрібна торгівля і відповідно встановлені по 2 РРО: один для оптової торгівлі і один для роздробної торгівлі.
На кожному складі зареєстровані магазини і отримані ліцензії на роздрібну торгівлю. У Додатках до Ліцензій на право роздрібної торгівлі вказані номери РРО, за якими ведуться розрахунки. У документах з оптової торгівлі вказано «склад», Додатку до Ліцензії на право оптової торгівлі щодо реєстрації РРО немає.
Акцизний податок підприємство сплачує по роздрібній торгівлі.
У підприємства є готівкові розрахунки з юридичними особами, які беруть товар для подальшого продажу. Дані розрахунки також проводяться через РРО для оптової торгівлі, по ним акцизний податок не сплачується.
В обліку операції відображаються окремими проводками:
оптова торгівля: Д 301 К 361;
роздрібна торгівля: Д301 К702.
Виникає запитання: чи є Додатки до Ліцензій на право оптової торгівлі?
 
Відповідь
Відповідно до ст. 18 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» у разі якщо суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) здійснює оптову торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами, або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, через філію (яка не є юридичною особою), інформація про місцезнаходження філії та її ідентифікаційний код зазначаються в додатку до ліцензії.
Додаток видається за заявою суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається копія довідки про включення філії до ЄДРПОУ з присвоєним їй ідентифікаційним кодом, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа, або посадовою особою органу ліцензування.
 
6. Запитання
Якщо не передбачено доказову базу для підтвердження протермінованої реєстрації АН/РК, довідок про залишки, як платнику довести свою правоту, а саме те, що він вжив всіх можливих заходів для вчасної реєстрації електронних документів, в тому випадку коли сервери ДПС не працюють, квитанції не надходять і жодних повідомлень на офіційних сайтах про непрацездатність системи немає?
 
Відповідь
Законодавством не передбачено доведення контролюючим органом вини платника при встановленні порушення таким платником термінів реєстрації акцизних накладних, розрахунків коригування, довідок про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального.
Відповідно до Податкового кодексу України:
— у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки (крім документальної позапланової перевірки, проведеної у порядку, встановленому підпунктом 78.1.5 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу), вони мають право подати свої заперечення та додаткові документи і пояснення, зокрема, але не виключно, документи, що підтверджують відсутність вини, наявність пом’якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до цього Кодексу, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки) (п. 86.7 ст.  86 Кодексу);
— акт перевірки, заперечення до акта перевірки та/або додаткові документи і пояснення, у разі їх подання платником податку у визначеному цим пунктом порядку, розглядаються комісією такого контролюючого органу з питань розгляду заперечень та пояснень до актів перевірок, яка є постійно діючим колегіальним органом контролюючого органу (п.п.  86.7.1 п. 86.7 ст. 86 Кодексу);
Рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку (п.56.1 ст. 56 Кодексу).
 
7. Запитання
Якщо тепер обсяги пального потрібно відображати за складеними акцизними накладними в звітному періоді, а не зареєстровані… Як відображати в деклараціях протерміновані акцизні накладні (наприклад акцизна накладна складена за січень, а зареєстрована в березні), перездавати декларації за всі попередні періоди?
 
Відповідь
Відповідно до змін, внесених наказом Міністерства фінансів України від 08.12.2020 № 747 до Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, для платників акцизного податку, які реалізують пальне або спирт етиловий (п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу), змінено порядок відображення у додатку 11 (суми акцизного податку з реалізації пального) та у додатку 12 (суми акцизного податку з реалізації спирту етилового) до Декларації обсягів реалізованого/отриманого пального за показниками акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних.
Так, зокрема, графах 4 та 5 зазначаються обсяги отриманого/реалізованого пального/спирту етилового суб’єктом господарювання у звітному періоді, зазначені у других/перших примірниках зареєстрованих ЄРАН акцизних накладних по складених у звітному періоді акцизних накладних/ розрахунків коригування до акцизних накладних, якими коригуються показники акцизної накладної, складеної у звітному періоді. 
Таке відображення зумовлене нормами п. 233.1 ст. 233 Кодексу та прийнятою постановою КМУ від 12.08.2020 щодо порядку здійснення Державною податковою службою автоматичного зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового, відповідно до якого проводиться порівняння у розрізі кодів згідно з УКТЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів показників із системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, які сформовані згідно з пунктом 232.3 статті 232 Кодексу за зареєстрованими документами, складеними у звітному місяці, за який проводиться зіставлення показників.
Отже, для коректного визначення обєкта оподаткування акцизним податком змінами до декларації було запроваджене відображення показників по складених у звітному періоді акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних, зареєстрованих в ЄРАН на момент подачі декларації.
Стосовно питання платника, зазначаємо, що оскільки акцизні накладні були складені в січні та зареєстровані в ЄРАН в березні (при цьому термін здійснення операцій з реалізації пального не входить до звітного періоду, за який подається декларація за новою формою), показники таких акцизних накладних враховуються при формуванні показників графи 3 «Обсяг залишків пального на початок звітного періоду (в тис. л, приведеного до t 15° C)» додатку 1Декларації, в якій зазначається обсяг залишків пального в тис. л, приведеного до t 15° C, на початок звітного періоду за відповідним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
Таким чином необхідність подавати декларації за всі попередні періоди для відображення обсягів пального за акцизними накладними, складеними в січні та зареєстрованими в березні поточного року, відсутня.
За березень місяць платник податку відображатиме у графах 4 та 5 додатку 11 до декларації тільки ті обсяги отриманого/реалізованого пального; розрахунків коригування до акцизних накладних, зазначені у других/перших примірниках акцизних накладних, по складених акцизних накладних у звітному періоді  (березні), які на момент подачі декларації були зареєстровані в ЄРАН.
 
8. Запитання
Як правильно застосувати комбінації значень реквізитів «Код операції для складання в одному примірнику», «Умова оподаткування», «Напрям використання» в зведених акцизних накладних при:
1.1.заправці  у паливний бак власного транспорту з власного акцизного складу пересувного;
1.2. заправці  у паливний бак власного транспорту через паливораздавальну колонку з власного акцизного складу, який не є місцем роздрібної торгівлі
«Код операції для складання в одному примірнику»   1
«Умова оподаткування» 0
«Напрям використання» ?
Напрям використання «5» та «6» не реєстуються.
Текст квитанції «Документ не може бути прийнятий — Порушено вимоги п.231.1 статті 231 Податкового кодексу України, а саме: не дозволена комбінація  значень реквізитів «Код операції для складання в одному
примірнику» 1, «Умова оподаткування» 0, «Напрям використання» 5.»
 
Відповідь
У зведених акцизних накладних, складених на операції з заправлення власних транспортних засобів пальним, яке оподатковується на загальних умовах,  зазначаються:
Код операції для складання в одному примірнику «1»;
Умова оподаткування: «0»;
Напрям використання «0».
 
9. Запитання
Заправка власної техніки в бак здійснюється з власного акцизного складу пересувного. З якими кодами скласти зведену акцизну накладну?
 
Відповідь
У зведених акцизних накладних, складених на операції з заправлення власних транспортних засобів пальним, яке оподатковується на загальних умовах,  зазначаються:
Код операції для складання в одному примірнику «1»;
Умова оподаткування: «0»;
Напрям використання «0».
 
10. Запитання
Чи має право товариство, як розпорядник акцизного складу, який використовує пальне виключно для потреб власного споживання  і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам (але передає власне пальне на відповідальне зберігання іншим особам, виключно, з акцизних складів пересувних (вагонів-цистерн завантажених продавцем пального), на акцизних склад зберігача) формувати дані про фактичні залишки пального на перший та останній дні календарного місяця та про обсяг обігу пального за звітний календарний місяць після проведення останньої операції з обігу пального у звітному календарному місяці, але не пізніше 23 години 59 хвилин останнього дня звітного календарного місяця, до початку здійснення операцій з обігу пального у день, що настає за таким останнім днем звітного календарного місяця, та подавати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 15 календарних днів, що настають за останнім днем звітного календарного місяця.
Пальне, яке передається на відповідальне зберігання направляється напряму від постачальника пального зберігачу через пересувні акцизні склади, не потрапляючи на стаціонарні акцизні склади товариства.
З власних стаціонарних  акцизних складів товариства пальне на відповідальне зберігання не передається.
Довідка про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального подається лише по стаціонарним акцизним складам.
По акцизних складах пересувних дані про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального не подаються.
 
Відповідь
Відповідно до п.п. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Кодексу розпорядники акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, зобов’язані на кожному акцизному складі формувати дані про обсяги обігу пального за звітний календарний місяць та фактичні залишки пального станом на перший та останній дні такого місяця у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° C.
Дані про фактичні залишки пального на перший та останній дні календарного місяця та про обсяг обігу пального за звітний календарний місяць формуються розпорядниками акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, після проведення останньої операції з обігу пального у звітному календарному місяці, але не пізніше 23 години 59 хвилин останнього дня звітного календарного місяця, до початку здійснення операцій з обігу пального у день, що настає за таким останнім днем звітного календарного місяця, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 15 календарних днів, що настають за останнім днем звітного календарного місяця.
Отже у разі, якщо пальне з акцизного складу використовується виключно для власного споживання, то в останній день місяця складається довідка про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального  за звітний місяць та реєструється не  пізніше 15 календарних днів, що настають за останнім днем звітного календарного місяця.
 
11. Запитання
Чи потрібна ліцензія на зберігання пального в автопаливозаправнику (бензовозі) для власного споживання на період польових робіт щодо вирощування сільськогосподарських культур?
 
Відповідь
Законом № 481 не передбачено ліцензування автопаливозаправників (бензовозів).
Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п’ять років.
Місце зберігання пального — місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування
 
 
Ви завжди можете розраховувати на підтримку ВГО АППУ.
 
З повагою,
Генеральний директор  Людмила Герасименко
 
ВГО «Асоціація платників податків України»
вул. Юрія Ілленка, буд. 83-Д, а/с 25,
м. Київ, 04119

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ