ОНОВЛЕНО ДЕКЛАРАЦІЮ З ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК ТА ЇЇ ДОДАТКИ

В 2020 році було прийнято чимало законодавчих актів, які приносять платникам податків нове у оподаткуванні на  2021 рік.  Розглянемо деякі нововведення з податку на прибуток підприємств.

Стосовно податкової звітності з податку на прибуток підприємств, наказом Міністерства фінансів України від 29.10.2020 року № 649 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації  з податку на  прибуток підприємств та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства фінансів України від 13 червня 2016 року № 544», який набув чинності в грудні 2020 року, було  внесено зміни до форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Оновлено саму декларацію з податку на прибуток та її додатки. Декларація тепер буде містити нові позиції, що подаватимуться наступними категоріями платників:

— юридичними та фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, які є платниками податку на прибуток при виплаті доходів, прибутків нерезиденту з джерелом їх походження з України;

—  іноземними компаніями;

— юридичними особами, які здійснюють управління активами щодо діяльності інститутів спільного інвестування, утвореними без статусу юридичної особи, активами яких управляють такі особи.

Оновлені додатки: ЗП «Зменшення податку на прибуток»,                        ВП «Виправлення помилок», ПП «Інформація про суми податкових пільг»,               РІ «Різниці», ПН «Нерезиденти», АМ «Амортизація».

Нововведені додатки: КІК «Розрахунок прибутку контрольованої іноземної компанії», КІК-К «Розрахунок прибутку контрольованої іноземної компаніїКоригування», КІК-ТЦ «Коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань платника податку», КІК-ЦП «Самостійне коригування».

Наказ опубліковано у ЗМІ «Офіційний вісник» № 94 від 1 грудня               2020 року, тому, згідно з п. 46.6 ст. 46 податкового Кодексу України  вперше за оновленою формою  декларації з податку на прибуток слід буде звітувати:

— платникам з квартальним звітним періодом – за І квартал 2021 року;

— платникам з річним звітним періодом – за 2021 рік.

Щодо доходного ліміту з податку на прибуток, законом України                   від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»  внесено зміни до п.137.5 ст. 137 податкового Кодексу  у частині підвищення вартісного критерію річного доходу для застосування річного звітного періоду, які  набувають  чинності з 01.01.2021 року.

З  1 січня 2021 року відповідно  до п. 137.5 Кодексу   звітувати раз на рік мають право всі платники податку на прибуток, дохід яких менше                40 мільйонів гривень. Тобто, раз на рік з 1 січня 2021 року звітують  ті платники податку на прибуток, які можуть вписатися в ліміт 40 мільйонів гривень за підсумками  фінансово-господарської діяльності 2020 року.

Законом №1117-ІХ від 17 грудня 2020 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування» , що набрав чинності з 1 січня 2021 року, у відповідності до п.133.3 ст. 133 податкового Кодексу України запроваджено обов’язок нерезидентів ставати на облік в органах ДПС за місцезнаходженням постійного представництва. При цьому, робити це слід до початку своєї господарської діяльності через таке представництво.

Нерезидент, який з 1 січня 2021 року  розпочне господарську діяльність через постійне представництво до реєстрації в органі ДПС, вважатиметься таким, який ухиляється від оподаткування .

Для взяття на облік постійні представництва нерезидентів та відокремлені підрозділи іноземних юридичних осіб зобов’язані звернутися протягом                     10 календарних днів з дня їх державної реєстрації в установленому порядку або до початку провадження господарської діяльності, якщо така реєстрація не є обов’язковою згідно із законодавством, до контролюючих органів за своїм місцезнаходженням.

Начальник Управління методології та роз’яснення податкового законодавства Генеральної дирекції ВГО «Асоціація платників податків України» Леся Кашпур

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ