Нюанси застосування індексації нормативної оцінки землі

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!!!
Нюанси застосування індексації нормативної оцінки землі
Для цілей оподаткування платою за землю, у разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115
Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП інформує про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель за 2022 рік, що оприлюднена у листі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 12.01.2023 р. №6-28-0.222-323/2-23 (вх. ДПС №3849/5 від 12.01.2023).
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки визначає такий елемент плати за землю як база оподаткування плати за землю (ст. 271 ПКУ).
Державною службою статистки України визначено, що індекс споживчих цін по Україні за 2022 рік (грудень до грудня попереднього року) становить 126,6 відсотків.
Натомість, для цілей оподаткування платою за землю, у разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115 (абзац четвертий п. 289.2 ПКУ).
Водночас, для цілей обчислення податкових зобов’язань з плати за землю в частині сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) індекс споживчих цін за 2022 рік визначено у розмірі 100 відсотків (абзац другий п. 9 підрозділу 6 Перехідних положень ПКУ).
Разом з тим, для земельних ділянок, що не належать до сільськогосподарських угідь, нормативна грошова оцінка яких не виконана, але у якості бази оподаткування застосовується вартісний еквівалент нормативної грошової оцінки ріллі по області, податкові зобов’язання з плати за землю обчислюються із застосуванням граничної величини індексу споживчих цін у розмірі 115 відсотків.
Джерело: «Дебет-Кредит» Український фінансово-бухгалтерський портал URL:https://news.dtkt.ua/taxation/other/81261-nyuansi-zastosuvannya-indeksaciyi-normativnoyi-ocinki-zemli

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ