Міністерство фінансів України
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державна фіскальна служба України
Рахункова палата України

Звернення делегатів Х З'їзду Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

 

м. Київ, 29 травня 2015 р.

 

Ми, делегати Х-го З'їзду Асоціації платників податків України, в складний для України час, коли в країні триває війна із зовнішнім агресором, звертаємося до представників усіх гілок влади з вимогою дослухатися до голосу української громадськості.

Асоціація неодноразово засвідчувала свою підтримку зусиль української влади, направлених на збереження єдності країни, підвищення її обороноздатності та авторитету на міжнародній арені з метою подолання всіх викликів, які стали на шляху української держави під час її поступів до європейського майбутнього.

Викликів дійсно дуже багато. Разом з тим, не можна не помічати відсутності структурних реформ в усіх галузях економіки України. Головними «ворогами» реформування в Україні залишається корупція, енергозалежність, боргові зобов’язання, відсутність діалогу з громадськістю. Взаємовідносини між платниками податків та контролюючими органами є напруженими. Після Революції гідності минуло більше року, але філософія спілкування органів влади з суб’єктами господарювання не зазнала кардинальних змін.

Продовжується застосування тих самих методів адміністрування податків, що й раніше (порушення законодавчо встановлених термінів відшкодування від’ємного значення податку на додану вартість, безпідставні відмови в прийманні податкової звітності та реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, запровадження окремих порядків адміністрування за відсутності достатнього технічного забезпечення (автоматизації) таких процесів).

Платників податків турбує відсутність чіткого бачення податкової реформи, стабільності податкового законодавства, реальних дій по боротьбі з корупцією, значного покращення кадрового забезпечення контролюючих органів.

Влада втратила дуже багато часу і можливостей, і, як наслідок, довіру та підтримку громадськості, через зволікання та нерішучість, відмову від діалогу з бізнесом.

Податкова реформа має проводитися з метою покращення інвестиційного клімату та стосуватися дерегуляції бізнесу - зменшення кількості податків, їх розміру, кількості перевірок, відсутності рейдерських захоплень.

Влада має забезпечити дотримання рівності кожного перед законом, прозорість прийняття державних рішень, відповідально підійти до ухвалення важливих змін в частині реформування податкової системи, запропонувати стабільні і зрозумілі правила для бізнесу з урахуванням думки громадськості.

Ми переконані, що тільки об’єднання зусиль влади, бізнесу та громадськості дасть можливість нового поштовху для розвитку підприємництва в Україні, відновити довіру до органів влади, досягти стабільного наповнення бюджетів усіх рівнів.

Держава повинна стояти на захисті інтересів сумлінного платника податків та забезпечити прозорість витрачання бюджетних коштів, а також доступність одержання громадськими організаціями та платниками податків інформації щодо їх ефективного використання.

Асоціація платників податків України заявляє, що й надалі спрямовуватиме свою діяльність на вирішення проблемних питань у сфері оподаткування з метою досягнення балансу інтересів держави і бізнесу, формування податкової культури платників податків та сумлінного виконання ними своїх громадянських обов’язків.

 

Делегати Х З’їзду Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України»

 

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99