Громадські обговорення

Асоціація платників податків України з метою налагодження конструктивного діалогу бізнесу, громадськості та органів влади в 2011 році започаткувала проведення щорічних громадських обговорень.

Перше обговорення проходило в жовтні-листопаді 2011 року і мало назву «Методи громадського впливу на органи державної влади з метою захисту інтересів платників податків».

Основною ідеєю обговорення був пошук можливих шляхів впливу громадськості на органи державної влади, зокрема, з метою захисту законних прав та інтересів платників податків.

Громадське обговорення проходило в два етапи на регіональному та загальноукраїнському рівнях. У рамках регіонального обговорення відбувалися засідання «круглих столів» у регіонах України, організаторами яких виступили територіальні відділення Асоціації. Загалом в громадському обговоренні «Методи громадського впливу на органи державної влади з метою захисту інтересів платників податків» взяло участь понад 1000 учасників з усіх областей України.

Фінальним етапом громадського обговорення стала всеукраїнська конференція, що відбулась 24 листопада 2011 року в місті Києві. У заході взяли участь представники бізнесу, громадських організацій, органів виконавчої вади, народні депутати України, представники міжнародних інституцій.

У рамках цієї конференції було підсумовано досвід та узагальнено пропозиції регіональних круглих столів стосовно питання впливу на владу з метою захисту прав та законних інтресів платників податків.

Також було наголошено на необхідності проведення у державі збалансованої податкової політики, чому безпосередньо може сприяти кілька важливих кроків. Зокрема, запровадження відкритої та систематичної експертизи проектів нормативно-правових актів представниками громадськості; підвищення відповідальності державних службовців та посадових осіб за безумовне дотримання чинного законодавства; удосконалення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, що передбачає недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів; здійснення регуляторної діяльності відкрито з обов’язковим розглядом ініціатив, зауважень та пропозицій юридичних та фізичних осіб тощо.

У 2012 року громадські обговорення проходили у рамках теми «Практика та проблеми застосування податкового законодавства».

Підсумком обговорень стала міжнародна конференція, проведена АППУ 15 листопада 2012 у Києві. Дискусія стала майданчиком для компетентного діалогу її учасників з метою аналізу основних проблем з питань оподаткування, які найбільше хвилюють представників бізнесу, громадськості, а також пошуку конкретних шляхів їх вирішення.

Захід зібрав представників бізнесу, громадських організацій, органів виконавчої влади, парламентаріїв, авторитетних міжнародних та українських експертів для обговорення важливих проблем платників податків.

Всеукраїнське громадське обговорення дозволило почути різні точки зору з питань подальшого розвитку податкової системи України. І саме узагальнені фахівцями АППУ думки і пропозиції учасників обговорення були представлені на міжнародній конференції. Ознайомитися з матеріалами можна за цим посиланням.

Таким чином, за два роки було створено потужний майданчик для дискусій з актуальних проблем підприємців, що дало можливість спільно знаходити шляхи їх вирішення та напрацьовувати пропозиції подальшого удосконалення податкового законодавства.

2013 року на всеукраїнське обговорення Асоціація винесла тему громадського контролю використання бюджетних коштів.

Метою обговорення було налагодження дієвого громадського контролю використання коштів платників податків, а також посилення прозорості та підзвітності органів влади.

Громадські обговорення відбулися на регіональному рівні. У заходах взяли участь представники великого та малого бізнесу, аналітики та провідні експерти, представники громадських організацій, науковці, ЗМІ та представники влади.

Напрацювання в рамках обговорень дали змогу виробити своєрідний "механізм" запобігання нецільового та неефективного використання бюджетних коштів, налагодженню ефективного моніторингу використання коштів бюджетів різних рівнів, а також запровадження дієвого громадського контролю при плануванні видатків.

Усі результати, підсумкові та аналітичні матеріали громадських обговорень будуть представлені на міжнародній конференції, проведення якої заплановано у 2014 році.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99