30 березня 2016 року відбулося засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Сумській області

  • 26.04.16 17:11

30 березня 2016 року відбулося засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Сумській області, на якому були присутні: Голова Громадської ради – Голова Ради ТВ АППУ у Сумській області Фролков А.В., 12 членів Громадської ради – представники інститутів громадянського суспільства, виконуючий обов`язки начальника ГУ ДФС у Сумській області Мазуренко О.В., керівники відділів та служб ГУ ДФС у Сумській області.
На засіданні розглядалося питання контрольно-перевірочної роботи, що провадили податківці у січні – березні 2016 року. Виконуючий обов`язки начальника фіскальної служби Мазуренко О.В. доповів, що кількість перевірок зменшилася на 50 % в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Наступним було піднято питання про результативність розгляду судових справ, стороною яких виступають органи ДФС, зокрема: справи, вирішені на користь податківців та на користь платників податків. Начальник юридичного управління ГУ ДФС у Сумській області зазначив, що в поточному році в порівнянні з відповідним періодом минулого року спостерігається скорочення кількості судових позовів, як платників податків так і податкових органів, але, в основному, це пояснюється змінами в законодавстві щодо підвищення розмірів судового збору, який справляється за подання до суду позовної заяви. Що стосується рішень суду, то на користь податкових органів винесено 30 рішень на суму 1 184 071 тис. грн., на користь платників податків 8 на суму 11 082,7 тис. грн. В 2015 році ці показники складали: 95 рішень на суму 13302,6 тис. грн. та 36 на суму 5 244,9 тис. грн.
Членів Ради цікавило питання легалізації найманої праці та статистика надходжень податку на доходи фізичних осіб у розрізі зменшеного ЄСВ.
Начальник управління податків і зборів з фізичних осіб підкреслила, що нажаль, зменшення ставки по ЄСВ не призвело в повній мірі до очікуваних результатів збільшення фонду оплати праці шляхом детінізації виплат найманим працівникам.
Вона проінформувала членів Громадської Ради, що продовжується проведення операції «Ринок» під час якої, зокрема, перевіряються договори оренди та документи, які підтверджують реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності. Результати операції «Ринок» будуть підведені за підсумками І кварталу поточного року.
Голова регіонального відділення АППУ А. Фролков вкотре підняв проблемне питання ведення бізнесу в регіоні, а саме стан заборгованості з відшкодування ПДВ.
В цілому по Сумській області загальний залишок невідшкодованих сум ПДВ станом на 01.03.2016 склав – 41,0 млн. грн. без урахування великих платників податків.
Фролков А.В. наголосив, що деякі підприємства м. Сум продовжують виключатися з автоматичного відшкодування ПДВ без законних на те причин. Андрій В’ячеславович запропонував в черговий раз звернутися до ДФС України з вимогою до керівництва ДФС, Мінфіну та Кабінету Міністрів ввести ситуацію з відшкодуванням в правове поле. Члени Ради одноголосно підтримали дане звернення. З цього питання, також, висловилися члени Горомадської ради Ковальов І.В., Коган Б.Г., Кравцова Т.М. та запропонували звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією щодо запровадження механізму зарахування сум переплат ПДВ в рахунок податку на прибуток.
Також обговорювалися проблемні питань щодо плати за землю.
Члени Громадської ради зазначили, що індексація нормативної грошової оцінки земель критично вдарить по промисловості області та всієї країни та може призвести до банкрутства існуючих промислових підприємств, масового вивільнення та, відповідно, значних втрат бюджетів всіх рівнів. Також, у Верховній Раді на розгляді знаходиться законопроект № 3872 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо призупинення індексації нормативної грошової оцінки землі з метою збереження виробничого потенціалу вітчизняних підприємств. Метою прийняття законопроекту є збереження існуючого виробничого потенціалу країни шляхом скасування на 2 роки збільшення розміру земельного податку та орендної плати за землю внаслідок індексації.
У 2016 році по м. Суми планується збільшення надходжень по платі на землю, що пов’язано з оновленням нормативної грошової оцінки землі та індексацією нормативної грошової оцінки земель.
Фролков А.В., голова Громадської ради, запропонував звернутися до органів місцевої влади щодо надання пільг платникам земельного податку та направити до Верховної Ради звернення щодо відтермінування індексації землі.
Крім того, членами Громадської ради з фахівцями ГУ ДФС в Сумській області обговорювалася проблема несплати податків з вини банків та правомірність притягнення до відповідальності платників фахівцями ДПІ у м. Сумах, а саме звернули увагу на непоодинокі випадки, коли при наявності рішення суду про скасування податкових вимог податківцями виписуються нові податкові вимоги. Тому члени Громадської ради попросила пояснити ситуацію та надати роз’яснення.
Взагалі, засідання Громадської ради пройшло плідно. Домовилися, що на всі спірні та проблемні питання будуть надані запити до ГУ ДФС в Сумській області. Результати будуть розглянуті на наступному засіданні.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
(0542) 65-91-10