Круглый стол при ДФС

  • 30.05.16 14:59

12 травня 2016 року члени Ради ТВ АППУ у Сумській області Фролков А., Кобичев В., Косенко В. провели робочу зустріч з керівництвом ДПІ в м. Суми. Банальні, здавалося б, питання порядку відшкодування ПДВ, боротьби з тіньовим бізнесом та ухиленням від сплати податків, отримали зовсім неочікуваний хід. Так, бізнесменів цікавило, що змінилось у порядку відшкодування податку на додану вартість після введення двох реєстрів. Отримавши відповіді від керівника відповідного управління та заступника начальника Інспекції Мелікової В., члени ради констатували, що прозорості у роботі системи не досягнуто, не зрозумілою та зарегульованою залишається ця процедура, прямі норми Податкового кодексу не завжди виконуються вчасно та в повному обсязі. Представники Асоціації так і не зрозуміли, що ж змінилось після внесення змін, яки вступили в дію з 2016 року.
Наступним питанням стало заслуховування заходів, які проводить податкова інспекція щодо боротьби з несплатою податків, тіньовою зайнятістю та виплатою зарплати у «конвертах». Податківці констатували, що певна робота з «податковими ямами», транзитерами, ухиленнями від оподаткування ведеться. Інспектори документують порушення, складають акти, донараховують податки та штрафні санкції, але несумлінні підприємці «відбивають» усі вимоги у судах. Таким чином, констатували члени Ради, ефективність цієї роботи податківців занадто низька, Фіскали поскаржились на незакінчену реорганізацію, на скорочення штатів та інші чинники, які начебто впливають на ефективність їхньої роботи.
По питанню несплати податків при тіньовій зайнятості, податківці поінформували, що з початку 2016 року було складено більш як 160 протоколів на підприємців, які використовували найману працю без офіційного оформлення. Відповідні матеріали були передані до інспекції з праці, але та не вжила ніяких заходів. А. Фролков запідозрив можливі корупційні домовленості та порадив звернутися до прокуратури. Заступник начальника ДПІ Ольхова Т. повідомила, що до прокуратури було надіслано звернення, але реакції немає.
Члени Ради вимушені були знову констатувати відсутність ефекту від проведеної податківцями роботи та запропонували послуги Асоціації щодо боротьби з таким ганебним явищем, як ухилення від сплати податків. Начальник Інспекції Ю. Мельник схвально оцінив пропозиції.

 

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
(0542) 65-91-10