Керівництвом Рівненської області нагороджені cумлінні платники податків

  • 02.08.18 12:43

Добра традиція відзначення сумлінних платників податків, зусиллями яких наповнюються бюджети, ініційована Асоціацією платників податків України, підтримана владою Рівненщини. Керівники області урочисто вшанували переможців регіонального туру Всеукраїнського рейтингу „Сумлінні платники податків - 2017”, яких визначила спеціально створена постійно діюча обласна міжвідомча рейтингова комісія в складі представників місцевої влади, фіскальної служби, бізнесу, громадськості та засобів масової інформації. Задля посилення ролі та авторитету платників податків в житті країни, посилення партнерських стосунків держави та громадських об’єднань, а також взаємної відповідальності влади і платників податків Всеукраїнський рейтинг „Сумлінні платники податків” проводиться за сприяння Державної фіскальної служби України.
Всього для участі в конкурсі надійшло близько 80 заявок від платників податків Рівненщини. Переможців регіонального туру Всеукраїнського Рейтингу «Сумлінні платники податків-2017» на обласному рівні згідно із Положенням про Рейтинг визначено в 11 основних номінаціях. Кращих платників податків обирали в галузях промисловості; у галузі будівництва; у сфері права, консалтингу, наукової та технічної діяльності, у сферах торгівлі та послуг, у сфері транспорту та зв’язку; в аграрній галузі серед платників податку на прибуток та платників єдиного податку 4 групи у рослинництві та тваринництві.
Окрім того, цьогоріч запровадили чотири додаткові номінації обласного рівня: для великих підприємств, які сплатили найбільше всіх видів податків і зборів до бюджетів всіх рівнів в розрахунку на одного працюючого. А також для малих, середніх підприємств та фізичних осіб-підприємців, які сплатили найбільше всіх видів податків і зборів до місцевих бюджетів у розрахунку на одного працюючого. Ці підприємства успішно реалізують інвестиційні проекти, створюють робочі місця, і, водночас, перераховують до місцевих бюджетів всіх рівнів суттєвіші суми за інших платників. Відтак, заслуговують на пошанування.
Головними критеріями оцінювання для всіх номінацій стали економічні досягнення, абсолютні величини сплачених податків, рівень податкового навантаження до отриманого доходу, а також створення робочих місць, середня заробітна плата та участь підприємств у реалізації інвестиційних проектів, соціальних програм, важливість виду підприємницької діяльності для регіону та національної економіки. Важливими умовами участі в рейтингу були відсутність податкового боргу, повнота та своєчасність сплати податків і зборів, податкова дисципліна та дотримання норм податкового законодавства. Не всі підприємства та підприємці поки що можуть відповідати жорстким критеріям конкурсу. Але саме Рейтинг „Сумлінні платники податків” дає можливість підприємствам порівняти власну податкову культуру та випробувати її на відповідність не лише державним, але й міжнародним стандартам і критеріям. Адже соціальна відповідальність, прозора робота, поважне ставлення до своїх обов’язків перед державою – властиві бізнесу всього цивілізованого світу, який цінує свою репутацію. Це ж стосується і компаній, які працюють в нашій області. Тому рейтингова комісія виконала складне завдання – визначила кращих із кращих серед значної кількості достойних претендентів на звання «Сумлінний платник податків – 2017».
Нелегко бути сумлінним платником податків в сучасних умовах, проте, більшість підприємств продовжували підтримувати високі стандарти ведення податкового обліку та приносити відчутну користь нашому регіону. І велика заслуга в цьому бухгалтерів цих підприємств, за що їм шана. Як показали результати конкурсу, на Рівненщині є багато підприємств, котрі успішно господарюють. Своїм працівникам вони платять високу зарплатню, суттєво наповнюють казну, а це, у свою чергу, дозволяє реалізовувати соціальні програми та покращувати добробут краян. Переможцями регіонального туру Всеукраїнського Рейтингу «Сумлінні платники податків-2017» на обласному рівні стали 32 платники податків. Шестеро переможців обласного туру визначені Лауреатами другого туру Рейтингу і будуть змагатися за перемогу на Всеукраїнському рівні. Більшість керівників, нагороджених спеціальними Дипломами, відзначали, що саме сумлінність у сплаті податків дає можливість просувати їм свою продукцію та послуги на міжнародні ринки, а не бути постачальниками дешевої робочої сили.
Вітальні слова подяки сумлінним платникам податків та бухгалтерам висловили заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Богатирчук - Кривко, заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Костянтин Мокляк, заступник начальника фіскальної служби області Зоя Хоній, завідувач сектору Державної регуляторної служби України в Рівненській області Віталій Самсон, голова Ради Територіального відділення ВГО "Асоціація платників податків України" в Рівненській області Маріян Года.
Вшановуючи переможців конкурсу «Сумлінні платники податків», влада не лише популяризує ідею чесного ведення бізнесу та громадське визнання ролі сумлінних платників податків у житті держави, а формує традиції шанобливого ставлення до платників податків, взаємну відповідальність влади і бізнесу, виховує високу податкову культуру

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
(0362) 46-01-54