Бізнесу не потрібно вказувати, як працювати. Для його розвитку необхідно створити умови – ефективні та такі, щоб враховували зміни у податковому, інвестиційному та соціальному середовищі

  • 25.10.18 9:57

Про це йшлося під час Форуму «Регуляторна політика та сприяння розвитку малого і середнього бізнесу» у Рівному, організований ТВ АППУ в Рівненській області за підтримки місцевої влади та бізнес-асоціацій. Захід став справжнім комунікативним майданчиком для власників та керівників компаній і підприємств, підприємців, представників місцевої влади та підприємницьких бізнес-об’єднань. Участь у його роботі взяли близько 270 осіб.
Асоціацію платників податків України представляла на Форумі Начальник управління методології та роз’яснення податкового законодавства Ірина Білотіл, яка розповіла учасникам Форуму про роль та позицію АППУ щодо недопущення негативного впливу на бізнес податкових нововведень, про роботу над розробкою нової Концепції єдиного системного документу - Податкового Кодексу Розвитку задля створення сприятливих правових та економічних умов для суб’єктів господарювання через податкові механізми для забезпечення сталого економічного розвитку України .

Голова територіального відділення АППУ Маріян Года так окреслив завдання Форуму: «Ми пропонуємо у публічній дискусії, за участі представників влади, бізнесу, громадських бізнес-об’єднань та експертного середовища провести конструктивний діалог з учасниками щодо нагальних проблем бізнесу, які виникають в сфері трудових відносин, регуляторній, інвестиційній, митній політиці та оподаткуванні, обговорити та знайти оптимальні шляхи підвищення потенціалу суб’єктів підприємницької діяльності, виокремити інструменти підтримки підприємництва в цілях місцевого економічного розвитку».
Про надважливість цього заходу в житті регіону переконаний заступник голови ОДА Ігор Тимошенко: «Малий та середній бізнес є основним роботодавцем та виробничником у регіоні. Суб‘єкти малого та середнього підприємництва забезпечують понад 87 % від загального обсягу реалізованої в області продукції. А більш, ніж 90 відсотків від усіх зайнятих – це працівники на малих і середніх підприємствах. Належна робота господарського комплексу області залежить від налагодження системних партнерських взаємовідносин бізнесу і влади. Тому зустрічатися із представниками бізнесу – це вже добра традиція в області. Комунікуючи із бізнесом, ми дізнаємося про їхні проблеми і намагаємося допомогти їх вирішити. І, як результат співпраці підприємців і влади в регіоні - налагодження партнерських взаємовідносин. Підтвердженням цьому є оприлюднення Regional Doing Biseness -2018 рейтингу областей за легкістю ведення бізнесу. За рік Рівненщина піднялася на 15 позицій та посіла 6 місце».

Окрім того, як зізнаються самі підприємці, знизився й податковий тиск. Нині Державна фіскальна служба перетворилася на сервісну. Багато процедур спрощено, налагодилася ситуація з поверненням ПДВ, податковими накладними. Покращилася й робота на митниці через запровадження механізму «єдиного вікна».
«Щодо інвестиційного потенціалу, то точкою зросту для нашого регіону може стати агробізнес, переробна промисловість зі створення продукції з доданою вартістю та IT-сектор. Саме ці галузі можуть стати привабливими для вкладення капіталовкладень», - зазначив начальник управління стратегічного розвитку та інвестицій міста Рівного Сергій Гемберг.

Втім, найголовніший ресурс – це людський капітал. Нині спостерігається ситуація масової трудової міграції, у тому числі й висококваліфікованої робочої сили. Ще однією проблемою у цій сфері є невідповідність професійної підготовки фахівців потребам економіки.
Такі проблемні питання треба вирішувати спільно, переконані учасники форуму. Адже від цього буде залежати діловий клімат, а відтак і розвиток малого та середнього бізнесу в області.
«Форум – це слушна нагода почути колег із різних сфер бізнесу. Адже, якщо ти серйозно відносишся до своєї справи, необхідно її досконало знати. Особливо в податковій та митній політиці, соціальних питаннях. Будучи в курсі усіх тенденцій, ми будемо привабливими для клієнтів, а відтак і успішними підприємцями», - розповів учасник форуму Андрій Марков, засновник компанії «Самгаз» у Рівному.

 

  

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
(0362) 46-01-54