Громадськість Рівненщини за відкритий діалог з владою

  • 05.03.18 15:35

Днями в приміщенні Рівненської облдержадміністрації відбулась зустріч членів Ради Територіального відділення АППУ, Громадської ради фіскальної служби Рівненщини з керівництвом Рівненської обласної державної адміністрації, ГУ ДФС у Рівненській області, Рівненської митниці, сектору Державної регуляторної служби, науковцями, підприємцями та керівниками підприємств Рівненщини.
Представники влади ознайомили присутніх представників бізнесу та громадськість з підсумками роботи області, територіальних органів ДФС у Рівненській області та Рівненської митниці ДФС за 2017 рік та за 2 місяці 2018 року, застосування принципу «єдиного вікна» при електронному декларуванні товарів та декларуванням доходів громадян у 2018 році.
Голова ради ТВ АППУ Маріян Года у своєму виступі відмітив, що однією з найболючіших проблем для бізнесу залишається тема автоматичного блокування податкових накладних. Система мала запрацювати вже з 1 березня, але в зв’язку з недосконалістю механізмів, Урядом перенесено її відновлення до 15.03.2018 року. Яскраво виражені недоліки та тенденції негативного впливу даного механізму на діяльність підприємств реального сектору економіки не вирішені (усунуті) і в новому Порядку. Про це наголосила і очільниця Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна. Згідно грудневого Закону, всі податкові накладні повинні бути розблоковані, що мало б зняти напругу у бізнес-середовищі. Однак, з незрозумілих причин, цього не відбулося – безліч податкових накладних до цього часу не розблоковані. Тому бізнес досі не може оговтатись від наслідків так званого автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних. Значне погіршення ведення бізнесу відбулось через позбавлення законного права платників ПДВ на податковий кредит та понесення неправомірних фінансових втрат внаслідок невиконання своїх зобов’язань перед контрагентами, необхідність залучення додаткових обігових коштів на сплату штучно створених податкових зобов’язань перед бюджетом. Не дивлячись на обмеженість часу до відновлення механізму блокування, Критерії оцінки ступеня ризиків та підстави, достатні для зупинення реєстрації податкових накладних ДФС України досі не оприлюднила.
Активне обговорення серед присутніх викликали також питання оптимізації та спрощення процедур проведення державних видів контролю під час здійснення зовнішньоекономічних операцій та виконання Меморандуму з цих питань, укладеного в області в липні минулого року. Не дивлячись на зусилля Уряду по запровадженню принципу «єдиного вікна», функціонування та розвиток цього механізму практично унеможливлюється відсутністю необхідних законодавчих змін. Безумовно, невідкладно потрібно приймати Закон, внісши зміни не лише до Митного кодексу України, а й до інших нормативно-правових актів (а це 36 актів), які регламентують діяльність інших контролюючих органів та їх взаємодію з митницею при здійсненні видів державного контролю, як це передбачено Законопроектом 7010. Такі зміни на сьогоднішній день не внесені.

Доктор економічних наук, професор Національного університету ВГП Міщук Г.Ю відмітила, що державними інституціями зірвано терміни імплементації стандартів ЄС з протидії ухиленню від сплати податків, до яких наша держава приєдналася в 2017 році. Через затягування приєднання до Конвенції MLI, яку Україна повинна була підписати 24 січня 2018 року в Парижі, країни ЄС можуть визнати нашу країну, як таку, що не виконує план BEPS і включити її в список «сірих» податкових юрисдикцій, що матиме негативні наслідки для наших підприємств та економіки країни.
Окреме занепокоєння влади, бізнесу та науковців викликає ситуація на ринку праці. Зволікання із проведенням необхідних для економіки реформ не лише стримують надходження інвестицій в економіку, але й стимулюють відтік капіталу та людей. Кваліфіковані та досвідчені кадри, найбільш здібна та ініціативна частина молоді віддає перевагу більш високооплачуваній праці за кордоном. Через високий рівень податкового навантаження, нестабільність національної валюти та загальні кризові явища в економіці країни, роботодавці протягом останніх років не були здатні забезпечити працівникам виплату заробітної плати на рівні зарубіжних країн.
На думку бізнесу, необхідно запровадити новий підхід до системи оподаткування оплати праці, забезпечивши комплексне зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці шляхом об’єднання ЄСВ та ПДФО. В разі подальшого ігнорування державою цих проблем, більшість виробничих підприємств з часом опиняться перед загрозою зникнення, оскільки жодне виробництво не може функціонувати за відсутності висококваліфікованих кадрів.
Завідувач сектору Державної регуляторної служби в Рівненській області Самсон В.О. наголосив на змінах в проведенні перевірок та переліку контролюючих органів, що з 22 лютого не підпадають під дію мораторію на проведення перевірок СПД.
З метою недопущення негативного впливу окремих змін податкового законодавства та актуальних податкових нововведень для бізнесу, забезпечення участі платників податків в обговоренні законопроектів в податковій та митній сферах, громадськість одноголосно проголосувала за схвалення Резолюції круглого столу.
Підсумовуючи засідання, заступник голови облдержадміністрації Ігор Тимошенко відмітив, що спільні дії представників влади, бізнесу та громадськості забезпечують дієвий зворотний зв’язок та дають можливість узгодити позиції щодо вдосконалення чинного законодавства.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
(0362) 46-01-54