Зустріч податківців з представниками лісової галузі Рівненщини

  • 27.11.18 9:35

Доброю традицією та почесним обов’язком територіального відділення АППУ в Рівненській області перед членами АППУ є активна співпраця та дієва допомога бізнесовим структурам області у вирішенні проблемних питань. Підтвердженням цього стала зустріч податківців з представниками лісової галузі. В актовій залі Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства відбувся круглий стіл та семінар, в яких прийняли участь перший заступник начальника головного управління ДФС України у Рівненській області Клячук А.А., працівники структурних підрозділів обласної фіскальної служби, керівники управління лісового господарства, головні бухгалтери галузі.
Провідними темами чергової зустрічі керівництва та фахівців ГУ ДФС у Рівненській області з представниками лісової галузі та членами Ради територіального відділення АППУ в Рівненській області у форматі «круглого столу» стали болючі проблеми лісової галузі. Зокрема, вони стосувалися нововведеного податку на лісові землі,
Клячук А. А. поряд з іншими питаннями, проінформував про проведення заходів з питань реформування податкової служби та податкової системи. Перший заступник очільника податкової служби області із здивуванням відмітив, що зазвичай сумлінні платники податків - підприємства лісової галузі підпали в перелік найбільш ризикових сфер діяльності щодо використання неоформленої зайнятості, поряд з такими вже «традиційними» галузями, як будівництво, охоронна діяльність, сільське, рибне господарства, громадське харчування, перевезення вантажів та пасажирів.
Голова Ради Територіального відділення ВГО АППУ в Рівненській області Маріян Года, озвучив шляхи усунення проблемних питань в площині запропонованих законодавчих податкових змін для суб’єктів господарювання – юридичних осіб, підприємств лісової галузі. «Відразу ж після прийняття Закону про введення податку на лісові землі ми активно включилися в роботу по відстоюванню інтересів платників лісової галузі, недопущенню подвійного оподаткування та «не підйомних» ставок. З цього приводу направлені відповідні Звернення до ВГО АППУ та Громадської ради при ДФС України. Думаю, що у листі Комітету податкової та митної політики ВРУ про відкликання відповідного листа ДФСУ та проектної законодавчої ставки податку в розмірі 0,1% є і наша невеличка заслуга». Стосовно піднятого питання про неузгодженість віднесення за рахунок чистого прибутку частини винагород за працю Маріян Года запропонував підписати відповідне Звернення на Міністерство фінансів та ДФС України.
Друга частина зустрічі була присвячена висвітленню останніх змін у податковому законодавстві та роз’ясненням щодо їх практичного застосування, а також вивченню проблем, з якими зустрічається бізнес при адмініструванні податків та поданні звітності. Особливу увагу присутніх було звернуто на новації в адмініструванні податку на додану вартість, питанню справляння плати за землю з юридичних осіб. Про зміни в порядку заповнення податкових накладних та розрахунків коригування, нові критерії моніторингу та блокування податкових накладних та розрахунків коригування розповіла головний державний інспектор сектору організації роботи Тетяна Вакольчук. Начальник відділу місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів ГУ ДФС в області Тетяна Щебря ознайомила працівників лісових господарств із змінами, що стосуються нарахування та сплати місцевих податків і зборів, лісового збору. Про види податкових перевірок, захист інтересів платників податків та відповідальність за допущені порушення розповіла податковий незалежний експерт, консультант ТВ АППУ в області Валентина Михалишина.
На завершення Клячук А.А. подякував Голові Ради Територіального відділення ВГО АППУ в Рівненській області за організацію таких зустрічей, адже вони дають можливість і представникам податкової служби розповісти про найважливіші податкові нововведення та насущні питання діяльності податківців, і лісівникам донести до податківців свої проблеми та турботи.
Підсумував результати проведеної зустрічі перший заступник начальника облуправління лісового господарства Михайло Прокопчук: «Можна впевнено констатувати, що відверте спілкування в такому форматі дозволяє наочно зрозуміти галузеві та загальні проблеми платників податків та допомагати оперативно їх вирішувати.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
(0362) 46-01-54