Візит делегації ТВ ВГО АППУ до Німеччина та Нідерландів

  • 17.10.18 17:24

Українська делегація, в складі якої були представники Територіального відділення «Асоціація платників податків України» в Київській області, відвідала Німеччину та Нідерланди з метою дослідження питань економіки, податків, розвитку малого та середнього бізнесу.
Представники АППУ в складі делегації: Голова ради Олена Хотенко, Директор Виконавчої дирекції Руслан Анфілов, Головний бухгалтер Курінська Юлія та представники Виконавчої дирекції відвідали Mediapark у Кьольні, де зустрілись з представниками STARTPLATZ, +ANDERSEN & ASSOCIATES, IfB Unternehmensberatung, головний офіс Blue Clue Tax Solutions в Амстердамі та Технопарк Startup Amsterdam.

Найбільш цікавими моментами для Асоціації, на які звернули увагу:

1. Система податків та зборів.
2. Підтримка малого та середнього бізнесу.
3. Співпраця держави з платниками податків.

Ларс Кларенбах з міжнародної консалтингової компанії IfВ в Німеччині та представники Blue Clue Тон Крол і Марк Фрут з Нідерландів, які надають міжнародну податкову консультацію, розповіли про види підприємств та податки, які є у них в країнах. Зазначили, що спеціального податкового відомства по типу Державної податкової адміністрації в Німеччині не існує (її функції виконують федеральне і земельні відомства по фінансах), а Податкова служба в Нідерландах схожа з українською. Розповіли про оподаткування нових галузей бізнесу, зокрема IT- і digital-бізнесу. Обидві країни зацікавлені у розвитку та створенні інновацій, у запуску стартапів, та всебічно цьому сприяють – безкоштовно консультують та навчають, фінансують та надають спеціальні програми кредитування.

Відар Андерсен, німецький бізнесмен, розповів як відкрити власну справу у Німеччині, користуючись власним досвідом, дав поради як виграти грант та зацікавити інвесторів. Крім послуг, які надає його команда +ANDERSEN & ASSOCIATES, він дає лекції в університетах світу на теми інновацій та розвитку, а також пітчингу.
Каролін Гатерман провела знайомство з Mediapark у Кьольні – з екосистемою, котра включає в себе бізнес-акселератори, воркшопи з критичного мислення для молодих спеціалістів, знайомство з діяльністю молодих бізнесових екосистем, а представники Startup

Amsterdam Яір Хавелі, Олександра Белікова та Джол Дорі – про програму, спільну з муніципалітетом, яка спрямована на розвиток та вдосконалення середовища запуску стартапів в Амстердамі. Завдяки таким програмам йде потужний розвиток економіки країн та залучення інвесторів.
Обидві держави, у свою чергу, підвищують культуру податків. Усі податки сплачуються добровільно. Державні органи примусово не стягує кошти, а навпаки, підтримують прозорий бізнес і допомагають йому у розвитку. Ті, хто лишається у тіні не мають змоги користуватись пільгами від держави та вийти на європейський і світовий ринки.
У Німеччині повна прозорість бюджетів – муніципалітети надають звіти платникам податків, куди були витрачені гроші (наприклад, збудований новий стадіон, покладено нове дорожнє полотно та інше).

Платник податків у Європі взагалі не бачить обличчя органів влади, вся звітність подається в електронному вигляді. Питання які виникають з цього приводу, вирішуються через офіційні служби посередників між органами влади та підприємцями.
Делегація відвідала одне з найбільш значущих місць у Нідерландах - Палату представників Генерального штаба в рамках проекту «Ніч музеїв у Гаазі». Піднялися знаменитим ескалатором до пленарного залу нижньої палати та побачили серце демократії - пленарний зал Палати представників. Цей зал - це робоча область політиків, де вони обговорюють, контролюють уряд та створюють нові закони.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
(044) 230-83-78