Аналітичні матеріали

Доходи регіонів і розміри їх бюджетів розвитку
У рамках дослідження бюджетів розвитку місцевих громад ми проаналізуємо – як співвідносяться бюджетні доходи регіонів з розміром їх бюджетів розвитку? Цей показник означає, по-перше, розмір профіциту бюджету, оскільки на регіональному рівні основним джерелом наповнення бюджету розвитку є передача коштів із загального фонду. По-друге, це вказує на те, яку частину власних доходів регіон спрямовує на власний розвиток.
читати далі...
Бюджети розвитку: обсяг, співвідношення та зв'язок з доходами місцевих бюджетів

Як тільки увага звертається на бюджети регіонів, час від часу з різною силою піднімається питання про «донорів» і «утриманців». Загальна думка така, що чим більше економічно розвинений регіон, тим більше він може собі дозволити в плані видатків, як поточних (споживання), так і перспективних (розвитку). Та чи означають більші абсолютні величини доходів регіону однаково більші можливості розвитку?


читати далі...
Бюджети розвитку місцевих громад: «розвиток» чи «виживання»? (пропозиції)

У першій частині статті ми розповідали про сучасні реалії формування та використання коштів бюджету розвитку місцевих рад. Аналізували причини їх перетворення з бюджетів розвитку на бюджети «виживання».

З огляду на порушені нами проблемні питання у сфері бюджетів розвитку, ми готові запропонувати кроки для удосконалення їх наповнення і використання.


читати далі...
Відкритість бюджетної інформації: очікування і реалії (частина 2)

У першій частині дослідження Асоціація платників податків України проаналізувала ступінь відкритості бюджетної інформації на веб-сайтах 44 місцевих рад (обласних рад та рад обласних центрів) та можливість кожного українця в повному обсязі і у доступній формі отримати інформацію про використання органами влади сплачених ним податків.

Сьогодні ми розміщуємо інформацію про:

  • загальні проблеми у висвітленні бюджетної інформації,
  • кращі практики для поширення використання,
  • пропозиції щодо вдосконалення відкритості бюджетної інформації.

читати далі...