Другий бізнес-форум «Level Up Ukraine 2017»: пошук порозуміння між бізнесом, владою та інвесторами

  • 18.11.17 8:58

15 листопада п.р. у столичному бізнес-центрі «Парковий» вдруге відбувся масштабний бізнес-форум «Level Up Ukraine 2017», на який з’їхалися найбільші представники великого, малого і середнього бізнесу України, іноземні інвестори, регулятори та експерти у сфері бізнесу. Організаторами форуму виступили Асоціація платників податків України та міжнародна компанія ICF Legal Service.
Темою цьогорічного зібрання представників української та світової бізнес-еліти, небайдужої до долі України та майбутнього її економіки, стало обговорення податкових змін в українському та світовому масштабі, а також організація фахової дискусії щодо реальних кроків із залучення інвесторів.
«Головною метою заходу були вибудова прозорих, довірливих взаємовідносин між всіма учасниками, пошук надійних партнерів та зведення міцних мостів міжнародного співробітництва. І, маю надію, ця мета здійснилася», - сказав по завершенні заходу президент Асоціації платників податків Грігол Катамадзе.
Віце-президент АППУ, керуючий партнер міжнародної компанії ICE Legal Servise Наталія Ульянова, говорячи про особливість «Level Up Ukraine 2017», відмітила: «Минулого року головною темою заходу була тема податків. Цьогоріч ми організували податково-інвестиційний форум. Ми дійсно залучили крупних інвесторів, і наші сподівання справдилися. На форумі були присутні представники як великого, так і малого та середнього бізнесу. Вони мали змогу побачити реальних інвесторів, почути від них, яким має бути той бізнес, в який вони, інвестори, готові вкладати кошти. Ми говорили про те, що бізнесу треба змінюватись, і що саме йому треба зробити сьогодні, щоб бути успішними завтра».

Модераторами Форуму та доповідачами виступили співзасновник та партнер у TA Ventures Вікторія Тигіпко, керуючий партнер міжнародної компанії ICF Legal Service, віце-президент АППУ Наталія Ульянова, Генеральний секретар Європейської Асоціаціх платників податків Майкл Єгер, співзасновник проекту «Foundation for future» Сергій Чекальський, член правління АППУ, радник президента АППУ Поліна Колодяжна, співзасновник та керуючий партнер в AVentures Capital Андрій Колодюк.
З доповідями також виступали Голова комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе, голава представництва Європарламенту (Мюнхен) Тобіас Вінклер, віце-президент Європарламенту (2004-2007), президент Європейського економічного сенату Інго Фрідріх, професор IMD Business School, директор IMD World Competitiveness Center Артуро Бріс, засновник і СЕО Школи системного бізнесу «Бізнес-конструктор» Кирил Куницький, власник HUB 4.0, засновник та президент 9.8 Group Гіві Топчишвілі, віце-президент АНПУ, голова комитету IT-технологій АНПУ Валерій Омельченко та інші, член Правління ABLV Bank Олександр Паже, Директор департаменту податкового планування ЮФ “Cliff” Владислав Дубневський, президент АТ «СБК», віце-президент АППУ Ігор ДАЛИЧУК, віце-президент АППУ, голова Ради ТО АППУ в м. Києві Павло Погиба, віце-президент Аньхойської зовнішньоекономічної будівельної корпорації Чжан Чжунхуа, партнер та співзасновник юридичної фірми “Mgaloblishvili Kipiani Dzidziguri” Віктор Кіпіані, Партнер в Horizon Capital Василе ТОФАН, голова правління EPAM Systems Inc. Карл Робб, засновник та СЕО в Renetti Богдан Козаченко, науковий керівник Інституту архітектури, урбаністики та регіоналістики НРАУ Володимир Нікітін, вчений секретар Інституту геогріфії НАНУ Євгенія Маруняк та інші.

Серед головних питань, які розглядалися на Форумі, особливу зацікавленість викликали питання про те, які зміни очікують бізнес з огляду на податкові зміни, чи є у бізнесу шанс стати успішним в умовах турбулентності, куди рухається інвестиційний капітал, яким буде ринок майбутнього та багато інших.
Президент АППУ Грігол Катамадзе вкотре наголосив на тому, що держава має почути бізнес і нарешті зробити у цьому напрямку перший крок.
«Сьогодні має бути нове ставлення до мікробізнесу. Дуже важливо, щоб такими кроками ми через деякий час отримали в країні великий пласт малого та середнього бізнесу. Щоб в українській економіці частка валового внутрішнього продукту була більше 50%. Ви не знайдете жодну успішну країну, де частка ВВП малого і середнього бізнесу нижче, ніж 50%. А в Україні сьогодні — від 10% до 15%. Це абсолютно ненормально», — резюмував Грігол Катамадзе.
Народний депутат, Голова комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна наголосила про те, що починати зміни в країні потрібно з економіки.
«Всі сфери життєдіяльності українців потребують реформування, і в цьому велика проблема. Але мене дивує той настрій, який планує і на вулиці, і в парламенті. На вулиці говорять виключно про соціальні допомоги, в парламенті говорять про речі, які нібито для людей, але які часто підіймають рейтинг депутатів. А про економіку і ті кроки, які, мабуть, ніхто не побачить роками, але зроблять свій позитив, ніхто не хоче говорити. Країна давно має визначитись з точками зросту в економіці, про те, куди ми спрямовуємо всі свої зусилля, і з цього треба починати», — сказала Южаніна.

Професор IMD Business School Артуро Бріс, гворячи про причини, які заважають українській економіці зробити стрімкий ривок вперед, назвав політичну та інституціональну нестабільність. «Основна проблема України – це політична нестабільність та нестабільність інститутів, які існують в України. Тому один з основних шляхів, яким Україна має слідувати, - це стати конкурентоспроможною країною в цьому сенсі», - сказав Артуро Брис. А ще професор порадив українському бізнесу швидше реагувати на економічні зміни у країні та світі, змінюючись самим.
«Ми усі розуміємо, що український бізнес стрімко б розвивався, якби йому створити прийнятні умови: провести дерегуляцію, приборкати монополістів, знизити тиск регуляторів та правоохоронних органів, котрі зараз фактично займаються рейдерством. Також треба надати можливість залучати дешеві довгострокові ресурси для інвестування», - наголосив народний депутат Сергій Тарута, підкресливши, що, за оцінками західних експертів, Україна має надзвичайні інвестиційні можливості.
На його переконання, необхідною умовою для змін є, зокрема, політична активність бізнесу. «Бізнесмени зазвичай дотримуються принципу «політика окремо – бізнес окремо». Але у західних країнах бізнес більш політично активний. Якщо й український бізнес буде таким, ми зможемо перезавантажити політичну систему, що призведе до швидких позитивних змін в країні», - резюмував Сергій Тарута.

Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, виступавший з доповіддю «Вплив громадських організацій на формування економічної політики», також закликав бізнес об'єднати зусилля та активніше залучатися до діалогу з владою. «Нам надзвичайно важливо зробити так, щоб Верховна Рада прийняла систему законодавства, яка б стимулювала залучення інвестицій, створення робочих місць. Тому що, якщо у нас і надалі буде така еміграція висококваліфікованих кадрів, зневіра в Україну як у країну з високим потенціалом - боюсь, аби ми не залишилися країною «третього табору».
Директор фонду Блейзера Олег Устенко під час інвестиційної панелі «Чекати не можна інвестувати. Де ставити кому?» констатував, що наразі Україна має лише єдиний шлях стимулювання економічного росту – активізацію інвестиційної діяльності. «Проблема України не в тому, що тут нема інвестиційно привабливих галузей, а в тому що прибутковість, яку ви можете отримати на свою доходність, маленька. І якщо в економіці є великі ризики, то вся прибутковість, яку ти отримаєш тут і потенційно можеш отримати, буде з’їдена цим ризиком. Тому глобальна задача в Україні – не підвищити прибутковість окремо взятої інвестиції, а зрушити по шкалі рівня ризику».

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99