Під патронатом Президента Асоціації платників податків України Грігола Катамадзе відбулася презентація проекту “Дві сторони дипломатії: професійне та особисте”.

  • 03.06.18 21:02

3 червня 2018 року в рамках VIІI Міжнародного фестивалю “Книжковий Арсенал” відбулась презентація проекту “Дві сторони дипломатії: професійне та особисте”, в рамках презентації українських перекладів книжок «Дипломатія» Генрі Кіссинджера та «Я – бігун!» Гели Думбадзе. Книги вийшли в світ завдяки Видавничій групі “Км-Букс” та під патронатом Президента Асоціації платників податків України Грігола Катамадзе.

На заході вперше українською мовою було презентовано книгу колишнього Держсекретаря США, дипломата та експерта в галузі міжнародних відносин доктора Генрі А.Кіссинджера “Дипломатія”, який прагне проаналізувати фактори, які дозволяють оцінити стійкість та довговічність того чи іншого світового порядку, починаючи з Вестфальського миру 1648 року і до наших днів.

Також в рамках проекту презентовано збірку новел Надзвичайного та Повноважного Посла Грузії в Україні Гели Думбадзе “Я-бігун!”.

Коротка проза Гели Думбадзе поза усталеними стереотипами відкриває читачам незвіданий для багатьох бік грузинської душі. Його герої — звичайні на перший погляд люди, які, однак, раз у раз вражають глибоким світобаченням, любов’ю до Батьківщини, шаною до національної минувшини і безмежною добротою, нерідко діючи всупереч власним інтересам на благо ближнього. Кожен твір у цій збірці — яскравий приклад того, як багато можна повідати всього лише на кількох сторінках, — іноді навіть ціле життя.

Учасниками - спікерами заходу були:

Грігол Катамадзе — Президент Асоціації платників податків України, Надзвичайний та Повноважний Посол.

Василь Боднар — Заступник Міністра закордонних справ;

Гела Думбадзе — Надзвичайний та Повноважний Посол Грузії в Україні;

Модератор заходу – Андрій Куликов.

 «В умовах сьогодення, коли перед Україною повстали серйозні виклики, але разом із тим, держава стоїть на порозі великих звершень, ці книжки представляють вагому цінність для українських читачів. Генрі Кіссинджер – дуже цікава, впливова й видатна постать ХХ століття. На багато з тих викликів, що сьогодні постали перед Україною, є відповіді у його книзі, – зазначив Грігол Катамадзе та відмітив, що Голова наглядової ради компанії "Технікс" Костенко Сергій Васильович пообіцяв подарувати 10 примірників книжок до бібліотеки Київського інституту міжнародних відносин, щоб молодь мала змогу читати книгу доктора Генрі А.Кіссинджера “Дипломатія”у вільному доступі. Виступ Григола Катамадзе, як завжди був змістовний, емоційний. Президент ВГО АППУ розповів, що перечитав книгу "Дипломатія і політика" екс-міністра закордонних справ Анатолія Максимовича Зленка, який одного разу сказав: «Поки ми ресурс, а не партнери…». Це була перша спроба відомого дипломата і політика проаналізувати зовнішньополітичну діяльність України за всі роки її новітньої історії, пропустивши це крізь призму власного досвіду. Це портрет України дипломатичної, написаний на тлі глобальних геополітичних змін, які відбуваються на наших очах і одночасно правда про зовнішню політику України, отримана з перших рук. Грігол Катамадзе процитував з книги: "Коли станемо сильними - будемо потрібні як партнери", а також: «На цьому я не перестаю міркувати про роль і місце України у світі, який швидко міняється. Дипломатія – це тонка матерія, і з нею варто обходитися надто обережно. Натомість політика як система поглядів на сучасність і майбутнє – річ достатньо жорстка. В оптимальному поєднанні цих двох факторів , цих вічних сфер, які існують поруч одна з іншою, взаємно проникаючи іц доповнюючи одна одну, я бачу запоруку успіху держави. Уміння приймати політичні рішення і реалізувати їх шляхом дипломатії – це високе мистецтво, до якого слід прагнути заради як престижу держави, так і свого власного реноме. Ми торуємо шлях України від території до держави і від держави до нації. Це довгий і складний шлях, який можна пройти лише, якщо дипломатія буде високопрофесійною і результативною, політика – ініціативною та відповідальною, а Україна міцно триматиметься свого місця у мінливій течії світового розвитку».

Ще раз усі переконалися в скромності шановного Грігола Катамадзе. Завдяки модератору Андрію Куликову, який запитав хто переклав так чудово книгу і виявилося, що це дочка Грігола Тамара Катамадзе розумниця, красуня!

Окремо дякуємо Послу Грузії в Україні Гела Думбадзе за його чудовий виступ, який вразив своєю відвертістю про все: про життя, про Ісуса, про свою роботу дипломата, про віру в силу народів Грузії та України, а головне силу, талант молоді як Грузії, так і України, які зроблять держави щасливими і про те, що він вже дідусь. Приємно було почути від нього, що його дружина Ірина, яка була присутня на заході – це його Муза, яка надихає на творчість: писати книги і картини. Разом вони 31 рік!

 

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99