Сьогодні сумлінний школяр – завтра сумлінний платник податків.

  • 05.02.19 16:25

Саме з метою виховання майбутніх сумлінних платників податків територіальне відділення Асоціації платників податків України в Рівненській області продовжує дещо призабуті ініціативи податківців з виховання податкової культури у дітей. «Майбутнє країни - у мріях дитини », «Податки очима дітей», «Очима дитини про бюджет країни» - під такими меседжами податкова служба впродовж багатьох років проводила різноманітні конкурси, інші розважально - пізнавальні заходи, щоб допомогти дітям краще зрозуміти, що таке податки і для чого вони взагалі потрібні. В останні роки фіскали не проводять таких всеукраїнських заходів. Мабуть, дається взнаки постійне перманентне «реформування» податкових органів.
Фахівці та експерти ТВ АППУ вирішили заповнити таку прогалину, адже, якщо ми хочемо європейського майбутнього для своєї держави – маємо формувати європейське бачення дітей про бюджет: як його наповнювати, та що отримують громадяни країни, справно сплачуючи податки. Розпочали із організації серії зустрічей в школах, де у формі діалогу дітям різних вікових категорій дали можливість замислитися над складними для них питаннями: що таке бюджет і податки. Великий позитив і користь таких зустрічей – через легку, не обтяжуючу розмову в дітях формуються риси громадянина України, чесний, європейський підхід до свого громадянського обов’язку.
На нашу думку, такі заходи надзвичайно потрібні для дітей. Адже усі мають розуміти, як сплачувати податки, бо це – основа держави. Дорослі мають вчити дітей не тільки, як переходити дорогу чи не смітити, а й пояснювати, що таке податки та для чого вони потрібні. Такі зустрічі ми провели з метою проведення роз'яснювальної роботи, яка дає змогу великій кількості дітей опанувати податкові ази, ознайомити дітей з основами податкової системи України, основними положеннями законодавства про податки.
Потрібно відмітити, що підростаюче покоління Рівненщини з цікавістю долучилось до участі в таких зустрічах, що дало можливість виявити, наскільки діти розуміють роль, місце та значення податків, як орієнтуються в сьогоденні. У формі невимушеного діалогу ми намагалися відобразити роль і місце податків у житті суспільства, держави і окремих категорій громадян.
Кожного разу діти вражали своєю оригінальністю і новими ідеями, проявами фантазії в своєму тлумаченні і розумінні ролі податків у житті країни. Ось цитати з дитячих висловів, в яких простежується глибоке розуміння того, що саме податки роблять країну багатою, тому потрібно сплачувати їх – це спільний добробут: «Ми за сплату податків, бо ми за щасливе майбутнє»; «у дбайливої господині всі щасливі у родині»; «тіньова економіка руйнує державу»; «мої батьки хочуть, щоб я жила в процвітаючій, багатій рідній Україні, тому вони справно сплачують податки».
Фахівці та експерти ТВ АППУ і надалі будуть проводити зустрічі з учнями та педагогами, організовувати у навчальних закладах години податкового законодавства, проводити вікторини, КВК, «брейн-ринги», інші заходи у формі ділових ігор, конкурсів, змагань. Змагання дозволяють дітям не тільки сформувати у них ази податкової культури, усвідомлення важливості добровільної сплати податків, але проявити їхні творчі здібності. Такими заходами, ми намагаємося виховати податкову культуру у дітей, адже саме вони стануть майбутніми платниками податків. А наскільки сумлінними вони стануть - в цьому має відіграти свою роль і Асоціація платників податків України.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99