Воювати і реформувати одночасно. Іншої альтернативи наразі немає

  • 15.05.15 11:01

На цьому наголосив член Ради Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» Ярослав Жаліло, відкриваючи конференцію на тему «Реформи в Україні під час війни», що відбулася в рамках проведення VIII щорічного міжнародного туру «Free Market Road Show 2015».

Він наголосив, що хронічна криза та рецесія в Україні стали системними, призвівши до інституційного краху. На жаль, за допомогою революції ці проблеми вирішити не вдалося. Наразі тільки послідовне здійснення реформ зможе надати позитивний ефект. Проте на заваді постала війна на сході країни. Гібридна війна є особливою ситуацією, коли випробовується не стільки військова, як інституційна сталість країни. Перші успіхи ворога, окупація Криму та поширення агресії на Донбасі представляють собою прямий результат інституційної катастрофи, відсутності необхідної сталості та цілісності.

Саме через це, на думку Ярослава Жаліла, найголовнішим пріоритетом наразі є інституційна відбудова країни, яка стане основним поштовхом для сталого зростання та стабільності. Це і є прямим завданням сьогоднішніх реформ. Відтак альтернатива «війна чи реформи» не стоїть.

На заміну малоперспективному в умовах інституційної кризи управлінню економічними суб’єктами має прийти управління їх взаємодією – на основі формування відкритого діалогу між основними «гравцями» політико-економічного простору, якими є органи державної влади, ділові об’єднання, окремі потужні транснаціональні компанії, організації найманих працівників, інші складові громадянського суспільства. У рамках такої комунікації має відбутися формування інтегральних національних економічних інтересів як точок інституційної реконсолідації.

При цьому необхідними передумовами для такого діалогу мають стати

  • формування принаймні локального позитивного соціального ефекту економічних зрушень;
  • створення інформаційних та методичних умов для раціоналізації очікувань та поведінки суб’єктів господарювання;
  • забезпечення ефективного правозастосування, проведення ефективної антикорупційної політики, якості надання суспільних послуг;
  • перехід від вузької антикризово-стабілізаційної ідеології влади до орієнтації економічної та соціальної політики на посткризові глобальні виклики.

 

Нагадаємо, що VIII щорічні Гастролі вільного ринку «Free Market Road Show 2015» завітали до Києва 12 травня 2015 року. ВГО АППУ вже вчетверте виступила організатором цієї міжнародної дискусії. Цього року українські та іноземні експерти обговорювали стан реформування економіки України; шукали шляхи подолання системної кризи; обговорювали межі, в яких можна підвищувати податки та змінювати структуру оподаткування; та багато інших питань.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99