Декларація про доходи. Чи треба подавати за умови виплат від профспілок?

  • 24.04.15 12:14

Питання.

Чи повинна особа, що працює на підприємстві за трудовою угодою та отримувала протягом року платню за цим місцем роботи (єдине і основне місце роботи), яка перевищувала 120 розмірів мінімальної заробітної плати, подавати до органу державної фіскальної служби за своїм місцем реєстрації річну декларацію про майновий стан та доходи (податкову декларацію) у випадку отримання такою особою протягом року виплат від профспілкової організації цього підприємства, яка зареєстрована як інша юридична особа?

 

Відповідь.

Як встановлено пунктом 179.1 статті 179 Податкового кодексу України, платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у передбачених цим Кодексом випадках.

 

Так, згідно з підпунктом «є» пункту 176.1 статті 176 Податкового кодексу України платники податку зобов'язані подавати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року у строки, передбачені цим Кодексом для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами одночасно двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року. Інші оподатковувані доходи, що були нараховані (виплачені, надані) платникам податку, ніж зазначені в абзаці першому цього підпункту, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу, що декларується згідно з цим підпунктом.

 

Отже, якщо особа додатково до заробітної плати (за основним та єдиним місцем роботи), розмір якої перевищує 120 розмірів мінімальної зарплатні, отримувала лише виплати від профспілкової організації, не пов’язані з трудовими відносинами з цією профспілковою організацією, обов’язку подавати податкову декларацію про річний стан і доходи у такої особи не виникає, оскільки профспілкові виплати згідно з чинним законодавством не розглядаються як отримані «у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами».

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99