Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе прийняв участь у зустрічі членів УРБ з представниками політичної фракції - "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"

  • 05.06.18 7:14

04 червня п. р. Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе прийняв участь у зустрічі членів Української ради бізнесу з представниками політичної фракції - "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина". З боку політичної фракції на зустрічі були присутні: Голова - Тимошенко Ю.В., та народні депутати - Кужель О.В., Рябчин О.М., Шкрум А.І.

На Порядку денному були наступні питання для обговорення

• Реформа Державної фіскальної служби та реформа;

• Лібералізація системи реєстрації розрахункових операцій;

• Ліквідація податку на прибуток та перехід до податку на виведений капітал;

• Запровадження заходів з деофшоризації;

• Спрощення підключення підприємств до електромереж;

• Повернення неприбутковості недержавним пенсійним фондам;

• Ліквідація податкової міліції та створення єдиного аналітичного органу з розслідування фінансових злочинів;

• Створення незалежного Антикорупційного суду (з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії);

• Інші важливі інституційні реформи.

На початку свого виступу Грігол Катамадзе зауважив про те, що внесення в чинний Податковий кодекс України дозволяють врегульовувати лише «точково» окремі проблемні питання адміністрування конкретних податків, але не вирішують загальну проблему вдосконалення податкової системи України шляхом її лібералізації, а саме: скорочення кількості податків і зменшення їх ставок, що дасть можливість виходу економіки України з «тіні», і, таким чином, забезпечать збільшення надходжень до бюджету. Вони, як правило, безсистемні, носять «косметичний характер» або виправлення допущених раніше помилок, не зменшують податковий тиск на бізнес, не забезпечують введення мораторію на внесення змін до податкового законодавства тощо. Грігол Катамадзе зазначив, що Асоціація платників податків України підготувала проект ліберального Податкового кодексу України разом з українським бізнесом і весь процес його обговорення переконав у правильності рішення щодо необхідності прийняття Єдиного системного документа, який допоможе розпочати в державі процес реінвестування у власне виробництво і тим самим розвивати вітчизняний бізнес. Основні положення Проекту, базуються саме на вимогах сьогодення, згідно з якими податкова система України повинна бути гнучкою і швидко реагувати на зміни в суспільстві та економіці.

Безумовно, що прийняття лише одного ліберального Податкового кодексу недостатньо для розвитку економіки в Україні. Необхідно проводити комплексну політику реформування, зокрема: вносити відповідні зміни до Митного, Кримінально-процесуального, Адміністративного кодексів, здійснювати реформування у сфері соціального захисту та соціального забезпечення, судової системи, невідкладно створити Службу фінансових розслідувань, концепцію якої Асоціація публічно і послідовно пропонує вже протягом двох років тощо.

Голова парламентської фракцii Батьківщина Ю. В. Тимошенко, вiдповідаючи на запитання членiв УРБ, толкнулась теми змiн до податкового законодавства i чiтко заявила, що вкрай необхідні системні змiни, в тому числі потрібно прийняти новий податковий кодекс.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99