Відкрита зустріч Міністра фінансів Олександра Данилюка з представниками бізнесу

  • 01.06.18 13:59

Асоціацією платників податків України 31 травня поточного року прийнято участь у відкритій зустрічі Міністра фінансів України Олександра Данилюка з представниками бізнесу «Держава та бізнес: як усунути перешкоди?».
Найперше, Олександр Данилюк зупинився на досягненнях, які вдалося здійснити завдяки злагодженості роботи команди фахівців Мінфіну, ДФС та Держказначейства. Це, зокрема:
- забезпечення прозорості процесу відшкодування ПДВ, завдяки чому за рік роботи нової системи відшкодовано 148,0 млрд. грн.
- автоматизовано митні процедури, які ще потребують доопрацювання, шляхом впровадження «Єдиного вікна» на митниці, яке є антикорупційним кроком, що мінімізує людський фактор і зменшує можливості для ручного втручання під час проведення митних процедур;
- розробка нового проекту «Податки просто», завданням якого є виявляти можливості для оптимізації процесів адміністрування тощо.
Нараду з цим, Міністр фінансів зупинився на питаннях, над якими продовжується робота: спрощення всієї податкової звітності; удосконалення роботи Електронного кабінету платника податків; запровадження сервісів з передзаповнення податкових декларацій; впровадження Єдиного казначейського рахунку; об’єднання звітності з ПДФО та ЄСВ; збільшення кількості онлайн послуг; залучення ЦНАПів для надання деяких послуг та сервісів ДФС тощо.
Анна Дерев’янко, виконавчий директор ЄБА, від імені бізнесу виразила вдячність всім, хто долучився до вирішення питання з відшкодування ПДВ та запровадження системи «Єдине вікно» на митниці, за отримання нових Критеріїв реєстрації податкових накладних, відзначила, як позитив, відновлення надання узагальнюючих податкових консультацій.
Також акцентувала увагу на проблеми, над якими потрібно попрацювати: зниження ставок з ПДФО та ЄСВ; спрощення звітності; усунути проблеми, які ще існують по реєстрації ПН; впровадження податку на виведений капітал; створення Нацбюро фінансової безпеки чи СФР; допрацювати систему «Єдине вікно» в частині взаємодії з органами влади; запровадження єдиного казначейського рахунка для сплати митних платежів тощо.

Катерина Глазкова – виконавчий директор Спілки Українських Підприємців, відзначила, що основною метою є створення сприятливого бізнес-клімату в країні. Для цього, перш за все потрібно запроваджувати сучасні технології, реформувати податок на прибуток, який залишається найбільш корупційним, та запровадити податок на виведений капітал, зменшувати податкове навантаження на платників податків. При цьому передала Олександру Динилюку ТОП-10 пропозицій, які потребують втілення, щоб запустити економіку країни.
Софія Арасланова, представник Української Ради Бізнесу, генеральний директор Асоціації «Українські імпортери побутової електроніки», у своєму виступі озвучила підтримку колег в тих питаннях, які вирішені і є позитивними для бізнесу, а також принципові питання, які потрібно вирішувати:
- створення єдиного органу з розслідування фінансових злочинів;
- введення податку на виведений капітал;
- зниження навантаження на фонд оплати праці;
- боротьба з контрабандою, зокрема, завдяки створенню механізму відслідковування руху товарів від митниці до споживача, створення умов для неможливої реалізації «нелегальних» товарів.
Софія відмітила беспрецендентно відкриту роботу Мінфіну за останні роки та акцентувала увагу на тому, що бізнес очікує на підписання Мінфіном напрацьованої у інклюзивному процесі нової версії Наказу № 547, винесення на Кабінет міністрів України та прийняття найближчим часом Постанови №601 та Постанови про запуск пілоту про РРО третього покоління тощо.
Також підняла одне із серйозних для держави питань – відтік трудового капіталу, на що Олександр Данилюк відповів, що проблема міграції – надзвичайно важлива і на сьогодні немає простої відповіді.

Після жвавої дискусії з різних питань, які цікавили представників бізнесу та преси, Олександр Данилюк на завершення запевнив, що його команда знає, що робити далі і завжди працює на результат.
Він також зауважив, що підтримує пропозиції по зниженню податкового навантаження, підтримує запровадження податку на виведений капітал, однак за те, щоб був маленький, але ефективний державний апарат. Якщо спрощувати податки, то спрощувати і видатки та виводити економіку з тіні. Неефективні видатки треба зменшувати. Ми готові зробити бюджетний процес прозорим та долучити фахівців до роботи по скороченню бюджетних видатків.

Запис відкритої зустрічі бізнесу з Міністром фінансів Олександром Данилюком 31.05.2018 р. можна переглянути на https://www.youtube.com/watch?time_continue=1399&v=XefwuptZbPg.

 

  

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99