Чи багато в українському бізнес-кліматі виживає добросовісних платників податків?

  • 21.05.18 9:44

Відповідь на це запитання покликаний дати Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків», який стартував з 10 травня.
В головному управлінні Державної фіскальної служби у Рівненській області відбулося перше установче засідання обласної рейтингової комісії «Сумлінні платники податків-2017». До її складу увійшли керівники головних управлінь та департаментів облдержадміністрації, фісквльної служби, депутати, представники ЗМІ, громадських організацій та бізнес-асоціацій.
Голова ради територіального відділення Асоціації платників податків України в Рівненській області Маріян Года, який очолює регіональну рейтингову комісію, відмітив: «Нелегко бути сумлінним платником податків в умовах недосконалого податкового законодавства та фіскального тиску на бізнес. Проте, незважаючи на це, більшість підприємств продовжували чесно сплачувати податки, підтримувати високі стандарти ведення бізнесу та приносити відчутну користь нашому регіону. Асоціація започаткувала цей конкурс, щоб влада подякувала тим платникам податків, завдяки яким будуються нові школи, дитячі перинатальні центри, своєчасно виплачуються пенсії»
Заступник начальника ГУ ДФС у Рівненській області Хоній З.В. зазначила: «ДФС в області приймає активну участь в організації проведення Всеукраїнського рейтингу „Сумлінні платники податків”, оскільки ми вважаємо, що відзначення кращих здобутків юридичних осіб – платників податків сприяє формуванню традицій шанобливого ставлення до платників податків, громадському визнанню ролі сумлінних платників податків у житті області та держави. Крім того, Рейтинг дає можливість підприємствам порівняти власну податкову культуру та випробувати її на відповідність не лише державним, але й міжнародним стандартам і критеріям. Саме тому умовами та критеріями конкурсу оцінюється не лише сума сплачених податків, але і податкова дисципліна, середня зарплата штатних працівників, кількість офіційно працевлаштованих. Не всі підприємства та підприємці поки що можуть відповідати жорстким критеріям конкурсу, тому ряд передбачених Положенням номінацій та галузей, згідно з попередніми оцінками, в цьому році в області неможливо буде примінити. Це стосується галузей культури та спорту, охорони здоров’я та соціальної допомоги, сфери фінансової та страхової діяльності, управління активами та нерухомістю».
До вже традиційного конкурсу «Сумлінні платники податків» цьогоріч члени рейтингової комісії запропонували ряд новацій та додаткові номінації. За словами заступника директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА Біляка Л.В., великі підприємства успішно реалізують інвестиційні проекти, створюють робочі місця, і, водночас, перераховують до бюджетів всіх рівнів суттєвіші суми за інших платників. Відтак, заслуговують на пошанування в нас в області, не дивлячись на те, що вони перебувають на податковому обліку в офісах великих платників податків у Львові та Києві. Тому пропоную членам комісії запровадити додаткову міжгалузеву номінацію «Підприємства, які найбільше сплатили до Зведеного бюджету всіх видів податків і зборів в розрахунку на одного працюючого». Крім того, враховуючи актуальність зростання надходжень до місцевих бюджетів територіальних громад в умовах децентралізації, Біляк Л.В. вніс пропозицію розглянути можливість запровадити додаткову номінацію «Підприємства, які найбільше сплатили до Місцового бюджету всіх видів податків і зборів в розрахунку на одного працюючого».
Самсон В.О., завідувач Сектору Державної регуляторної служби України у Рівненській області, вніс пропозиції дати шанс для малого бізнесу, адже ФОПи і «єдинщики» нині наповнюють значну частину бюджету Рівненської області. Запропонував запровадити на обласному (регіональному) рівні додатково дві номінації у сфері малого підприємництва:
– «Сумлінні платники податків – фізичні особи-підприємці, які створюють робочі місця і мають високий рівень сплати податків у розрахунку на одного працюючого»;
- «Сумлінні платники єдиного податку (3 група), які найбільше сплатили всіх видів податків і зборів у розрахунку на одного працюючого»,.
Всі члени комісії одностайно підтримали запропоновані нововведення, адже рейтинг проводиться задля того, щоб суспільство, громадськість та влада мали змогу подякувати якомога більшій кількості сумлінних платників податків за прагнення на власному прикладі демонструвати важливість прозорого ведення бізнесу та належного виконання своїх зобов’язань перед державною скарбницею.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99