ВГО АППУ та ВГО «Асоціація малих міст України» підписали Меморандум про партнерство та співпрацю

  • 16.05.18 19:38

15-16 травня у Києві відбулася ХІІI Щорічна конференція малих міст України, організована Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація малих міст України». Темою заходу було «Ресурси: пошук та ефективність». Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе був головним спікером VIIІ панельної дискусії «МІСЦЕВІ ПОДАТКИ ТА ЗБОРИ - РЕСУРСНА ОСНОВА ГРОМАДИ».
На переконання організаторів, розвиток малих громад насамперед залежить від того, наскільки лідери цієї громади зможуть залучити та раціонально використати усі можливі зовнішні ресурси, які сприятимуть такому розвитку. Сьогодні такі можливості пропонуються державою, міжнародними та національними організаціями, проектами, фондами, бізнесом.
Завданням конференції було акумулювати і поширити максимальну кількість корисної інформації для малих громад, яким чином і звідки вони можуть отримати додаткові ресурси для свого розвитку. Панельні дискусії Конференції були присвячені таким тематикам, як державна та міжнародна підтримка, бізнес та інновації у розвитку малих громад, джерела фінансування енергоефективності у містах, е-врядування, місцеві податки та іншим.
Учасниками Конференції стали представники органів місцевого самоврядування малих міст та ОТГ, центральних органів державної влади, бізнесу, міжнародних програм технічної допомоги, експерти. Серед спікерів податкової панелі поруч з Гріголом Катамадзе виступили міський голова м.Тернопіль Сергій Надал, голова Баранівської ОТГ Житомирської області Анатолій Душко та експерти з місцевого самоврядування та місцевого економічного розвитку Асоціації малих міст України. Аналітику фінансової спроможності територіальних громад та проблемні питання фіскальної децентралізації представила у своїй презентації експерт економічного розвитку Асоціації міст України Діна Серебрянська. Модератором дискусії виступив Голова ВГО «Асоціація малих міст України» Павло Козирєв.

«Ви робите велику справу, з вас починається вся країна, - звернувся до мерів малих міст Грігол Катамадзе. – Я переконаний, що адміністрування місцевих податків варто передавати на місця, і це буде справжня децентралізація, варто довіряти громадам. З різних джерел ми чуємо, що сьогодні в «тіні» знаходиться більше 50% економіки. Інша цифра від Інституту економіки: на руках у населення 100 мрлд. доларів. І всі ці гроші знаходяться в «тіні» або просто в банках. Але гроші повинні працювати. Якщо ми знайдемо можливість вивести з «тіні» 20% - це 500 млрд. грн. до українського бюджету. І щоб це зробити, не треба запрошувати іноземних фахівців.
На переконання українського бізнесу, потрібні ліберальні зміни. Ми як Асоціація платників податків України три роки тому зробили перші кроки до розробки ліберального Податкового кодексу України. Зараз останнє слово за Верховною Радою. Звичайно, лише одним ліберальним ПК не виведеш економіку з сучасної турбулентності, але потрібні системні кроки: разом з кодексом оголосити амністію капіталу, трирічний мораторій на зміни і т.д.
Сьогодні кожний другий бізнес не співпрацює з урядом, це означає, що він незадоволений урядуванням, адмініструванням, митною політикою, земельною, податковою. Треба щоб держава зробила перший крок до повернення довіри до себе. А це – прийняття нових правил гри у вигляді ліберального Податкового кодексу, закону про амністію капіталу, оголошення «нульового» декларування. Крім того, треба повернути довіру громадян до банківського сектору, прийняти закон, який би гарантував повернення вкладів. Про це говорить бізнес, і не треба говорити про менталітет при проведені реформ, це не має значення. Або є бажання, або немає.
Ми, ВГО АППУ, були першими, хто почав говорити про необхідність реформування Державної фіскальної служби, розділення її на сервісну службу і на поліцейську складову. Нещодавно голова парламентського комітету з питань податкової політики ініціювала цей законопроект, і після цього піднявся такий ґвалт! Знаєте, так не робиться, або ми маємо щось робити, або перетягувати канат туди-сюди.
Я нещодавно спілкувався з паном Міклошем, який свого часу проводив реформи в Словаччині, будучи віце-прем’єром – міністром фінансів. Так от, коли вони починали реформи, уряд підготував 209 законопроектів, і парламент одразу затвердив 208 з них! Якщо ви подивитеся Сінгапур, Польщу, Словаччину, мою рідну Грузію та інші країни, де провели успішні реформи, завжди робиться так: є команда однодумців, яка знає, як навести лад, і є бажання щось змінити.
Дуже багато залежить від вас, мерів малих міст. Мерів не обирають, якщо вони не заслуговують на довіру. Я думаю, що, на жаль, цей парламент вже не прийме радикальних рішень, а доки наступний дійде до питань податкового законодавства, ми втратимо багато часу. Та все ж я хочу бути оптимістом і запевнити вас у тому, що я згоден з тим, що необхідно передавати адміністрування місцевих податків місцевим громадам. І я переконаний у тому, що влада все ж почує бізнес, зробить перший крок, і бізнес буде розвиватися в цій чудовій країні, і сюди прийдуть інвестиції».

ХІІI Щорічна конференція малих міст України «РЕСУРСИ: ПОШУК ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ. Економічний розвиток. Кроки об’єднаних громад» завершилася урочистим підписанням Меморандуму про партнерство та співпрацю між Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація платників податків України» та Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація малих міст України». Головні підписанти Меморандуму голова АММУ Павло КОЗИРЄВ та Президент АППУ Грігол КАТАМАДЗЕ домовилися про спільну роботу щодо створення сприятливого бізнес-середовища у малих містах України, захисту прав та інтересів платників податків, розвитку партнерських відносин між владою та бізнесом.
«Я вважаю себе людиною справи, і це не просто підписання Меморандуму, для його ефективної реалізації кожен має зробити конкретні дії і кроки. Давайте більше проводити таких зустрічей і заходів і разом тиснути на владу, аби вона приймала вірні рішення на користь Україні», - завершив Президент ВГО АППУ.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99