Про нагальні проблеми аграріїв та шляхи їх вирішення - на аграрному податковому форумі в Рівному

  • 27.04.18 17:00

У публічній дискусії, за участі представників влади, бізнес-об’єднань та експертного середовища у Рівному сьогодні обговорювали оптимальні шляхи розвитку аграрної галузі. Ініціаторами та організаторами заходу виступили ТВ АППУ в Рівненській області спільно з постійним партнером - місцевим осередком ГО «Всеукраїнський бухгалтерський клуб».
Перша панель сьогоднішнього аграрного форуму-це чисто діловий захід, на якому у форматі докладів та відкритих дискусій розглядались загальні питання і проблеми розвитку агропромислового комплексу та оподаткування. З метою обговорення нагальних проблем та змін законодавства, напрацювання шляхів вирішення проблемних питань спікерами першої панелі форуму виступили: заступник голови облдержадміністрації Тимошенко І.О., заступник директора департаменту АПК Самсонюк В.А., заступник начальника ГУ ДФС у Рівненській області Хоній З.В., голова Ради ТВ АППУ в області М.А.Года.

Друга панель Форуму організована як майданчик для аналізу останніх змін у податковому та земельному законодавстві, отримання практичних інструментів для оптимізації та підвищення ефективності роботи підприємств АПК. Учасникам надані відповіді та практичні поради, які можна застосовувати на практиці вже сьогодні, адже розглядались найважливіші питання оподаткування, бухобліку та безпеки бізнесу. Спікерами теоретичної, або навчальної частини з кваліфікованими коментарями на останні зміни законодавства виступили: Наумов С.М. - головний редактор журналу «Баланс - Агро», автор проектів внесення змін до Податкового кодексу України, інших законопроектів та нормативно-правових актів КМУ, Мінфіну та ДФС, а також начальник відділу контролю за використанням земель ГУ Держгеокадастру в Рівненській області Стельмащук С. В., головні спеціалісти ГУ ДФС у Рівненській області Вакольчук Т.Г. та Довгалюк І.Л., сертифікований консультант з продуктів 1-С, начальник відділу впровадження ERP систем «Реноме-Смарт» Козік О.В..

Третя панель - Обмін досвідом із колегами – теж значна допомога в роботі.. Адже такі заходи не лише дають можливість спілкування та обміну досвідом, як вирішувати спірні та не врегульовані питання. Головне завдання цієї частини дискусії-виокремити найважливіші месиджі ключових сфер аграрної галузі і донести їх до двох основних аудиторій: широкого кола представників аграрного бізнесу - з метою інформування, і владних інституцій - з конкретною пропозицією до імплементації.

Четверта, заключна частина Форуму проведена, щоб об'єднати думку аграріїв в одну рушійну силу шляхом аналізу та обговорення з експертами всіх існуючих і перспективних змін у законодавстві щодо розвитку агропромислового комплексу, бухгалтерського обліку, оподаткування і права. Учасники Форуму схвалили Резолюцію. Основою для цього програмного продукту послужили документи останніх експертних обговорень, круглих столів, робочих зустрічей, організованих напередодні. Завдяки спільній роботі із науковцями, експертами та провідними фахівцями з питань оподаткування, бух обліку та права ухвалили рішення звернутися до Кабінету Міністрів України, Міністерств фінансів та юстиції, Державної фіскальної служби та Держгеокадастру України з пропозиціями по недопущенню рейдерства, щодо вибору показників НГО земель сільськогосподарського призначення, виступили з підтримкою законопроектів, які передбачають впровадження податку на виведений капітал, скасування норми щодо звільнення від ПДВ операцій із експорту відповідних олійних культур, Учасники Форуму були одностайні також в необхідності законодавчого врегулювання сплати податку з доходів від надання фізичними особами в оренду землі до бюджету територіальних громад за місцем розташування земельних ділянок та в багатьох інших питаннях, вирішення яких необхідне для вдосконалення роботи агропідприємств.

АГРАРНИЙ ПОДАТКОВИЙ ФОРУМ на Рівненщині став дієвим інструментом для обговорення актуальних проблем сільськогосподарської галузі, які впливають на сталий економічний розвиток сільськогосподарських товаровиробників.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99