Бізнес-спільнота вимагає активізації роботи уряду з імплементації Угоди з ЄС

  • 22.12.17 13:23

Президент АППУ Грігол Катамадзе взяв участь у круглому столі на тему «Набуття чинності Угоди про асоціацію України та ЄС: що змінилося?», який організував Український союз промисловців і підприємців (УСПП).
Під час заходу відбувся обмін думками між експертами, представниками влади та бізнес-спільнотою щодо практичного використання можливостей, які відкриваються перед Україною після набуття чинності Угоди про асоціацію України та ЄС з 1 вересня.
Президент УСПП Анатолій Кінах під час виступу зазначив, що валові показники України на сьогоднішній день виглядають достойно, зростає питома вага ЄС у структурі зовнішньої торгівлі України (приблизно до 41%). «Але, на жаль, в Україні досі відсутні програми модернізації та адаптації економіки України до європейських стандартів. Крім того, нас турбує відсутність прозорості та діалогу, постійного моніторингу за виконанням наших зобов’язань по угоді про асоціацію. Дуже неприємно чути про те, що Україна виконала зобов’язання всього на 10-11%», - сказав Анатолій Кінах, запропонувавши представникам бізнес-спільноти спонукати виконавчу владу України до більш плідної роботи з цього питання та ініціювати внесення потрібних Україні змін до угоди, зокрема щодо квот, як це передбачено положеннями цього документу.
Президент Української асоціації зовнішньої політики, Надзвичайний і Повноважний Посол Володимир Хандогій відзначив, що українська сторона останнім часом загальмувала процес імплементації угоди з ЄС.
«На мій погляд, головна причина в тому, що в Україні відсутній державний механізм моніторингу та імплементації угоди. План заходів Кабінету Міністрів абсолютно не відповідає меті і потребує серйозного коригування», - зауважив Володимир Хандогій. Він акцентував, що участь у роботі над імплементацією Угоди повинно брати все суспільство, а не вузьке коло фахівців.

Головний науковий співробітник відділу економічної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Шаров презентував докладний аналіз виконання Україною положень Угоди. А віце-президент УСПП, координатор Центру підтримки експорту при УСПП Денис Красніков представив презентацію на тему «Розвиток експорту – створення умов для успіху України в глобальній конкуренції». Ці виступи, як зазначали учасники круглого столу, допомогли присутнім краще зрозуміти ситуацію та намітити конкретні кроки для її покращення.
У підсумковій резолюції круглого столу Кабінету Міністрів України було рекомендовано опрацювати спільно з громадськими об’єднаннями бізнесу пропозиції щодо осучаснення окремих положень Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС для відстоювання інтересів вітчизняних виробників на території ЄС. Порушити перед Єврокомісією питання про можливість включення до Ради асоціації представників ділових кіл України та ЄС. Залучити громадські бізнес-об’єднання до діалогу з питань засобів захисту торгівлі та до розробки річного плану роботи з реалізації Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства з ЄС. Забезпечити запуск діяльності ЕКА.
Для підвищення результативності використання тарифних квот Міністерству економічного розвитку та торгівлі, Міністерству аграрної політики та продовольства рекомендовано встановити часові «маяки» щодо адаптації українських технічних регламентів до стандартів ЄС. Сприяти українським виробникам у сертифікації продукції для експорту в ЄС поза тарифними квотами. Забезпечити реформу регулювання безпечності харчових продуктів.
Міністерству зовнішніх справ доручено налагодити діалог з потенційними покупцями вітчизняної продукції, що підпадає під надання тарифних квот, та мотивувати їх на звернення до органів своїх країн по наданню тарифних квот Україні. Одночасно створити відповідну інформаційну базу для українських підприємців.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99