Про новації цивільного процесуального законодавства та адміністративного судочинства розповіли у фіскальному відомстві Тернопільщини

  • 22.12.17 12:36

У грудні цього року набрав чинності Закон про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів.
Аби детальніше розповісти про ці нововведення у Головному управлінні ДФС у Тернопільській області відбувся спільний із представниками Тернопільського відділення Асоціації платників податків України семінар на тему «Новели процесуального законодавства. Нові процесуальні кодекси: Кодекс адміністративного судочинства України, Цивільний процесуальний кодекс України».
У заході взяли участь судді, адвокати, юристи, а також працівники фіскального відомства.
Із головними новелами цивільного процесуального законодавства та адміністративного судочинства, з якими майже кожен із зазначених фахівців зіткнувся з моменту набрання вищенаведеним нормативним актом законної сили (15 грудня 2017 року) присутніх ознайомили заступник Голови Тернопільського окружного адміністративного суду Андрій Осташ та суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Андрій Жук.

За словами лекторів, норми цього Закону значно розширюють способи судового захисту та засоби доказування у судовому процесі, забезпечують його відкритість та прозорість, спрямовані на добросовісність користування процесуальними правами, справедливу компенсацію судових витрат, розумні строки розгляду справ, сталість судової практики, правову визначеність. Також передбачено запровадження системи «електронного суду», яка спростить комунікацію із судом та зменшить витрати на утримання судової системи.
«Одним з концептуальних положень Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАСУ) у новій редакції є розширення засобів доказування шляхом включення до переліку доказів, що можуть підтверджувати обставини, які мають значення для правильного вирішення справи, електронних доказів, - зазначив Андрій Осташ. - Нововведенням також є те, що під час вирішення справи по суті суд повинен оцінювати не лише належність та допустимість доказів, але й їхню достатність та достовірність».
Заступник голови адмінсуду відмітив і те, що відповідно до норм КАСУ у новій редакції подання доказів обмежене у часі. Крім цього, розширено можливості учасників справи подавати до суду висновок експерта та впроваджено можливість залучення експерта в галузі права.

«Новації до Кодексу адміністративного судочинства, які вступили в дію 15 грудня цього року, містять досить багато позитивних моментів. Серед них, зокрема, розмежування юрисдикції, виходячи з предмета спору, розширення способів судового захисту та засобів доказування, спрощення та прискорення розгляду малозначних справ та справ незначної складності, запровадження механізмів запобігання зловживанню процесуальними правами тощо. Однак основними новаціями вважаю запровадження інституту типової та зразкової справи, а також врегулювання спору за участю судді», - додав суддя Андрій Жук.
Позитивним на його думку є встановлення ефективного судового контролю за виконанням рішень в адміністративних справах, що, у свою чергу, сприятиме зменшенню скарг проти України в Європейському суді з прав людини. Адже близько 70% скарг проти України стосуються саме тривалого невиконання судових рішень з боку держави.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99