Грігол Катамадзе взяв участь у Круглому столі «Реформа Державної фіскальної служби»

  • 06.12.17 17:41

6 грудня 2017 року у Прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ відбувся Круглий стіл «Реформа Державної фіскальної служби: від органу тиску до сервісної організації» до якого долучився Президент ВГО Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе.
Протягом тривалого часу в Україні спостерігається спотворена конкуренція та несприятливий бізнес-клімат, низька довіра громадян до процесу адміністрування податків, втрати в бюджеті держави та низка інших чинників, що гальмують процес розвитку та становлення держави. Зважаючи на необхідність термінових змін Міністерство фінансів разом з ДФС за підтримки Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана запустили Проект з комплексної реформи ДФС. На круглому столі представники держави, громадських організацій, бізнесу та медіа обговорили практичні кроки, заплановані в межах цієї реформи. Учасниками обговорення виступили представники Міністерства фінансів України - Радник міністра фінансів України, менеджер проекту з реформи ДФС Яна Бугрімова та проектний менеджер Офісу підтримки реформ при Міністерстві фінансів Дмитро Кохан.

Основою реформування ДФС в новий орган має бути системний підхід, що неодноразово підкреслили спікери. Він має проявлятись на всіх етапах починаючи від системи формування персоналу і закінчуючи загальною ідеологією структури, коли кожен працівник повинен чітко розуміти свої функції, але одночасно знати і розумітись в системі загалом.
Презентувавши напрацювання представники Міністерства фінансів України запросили присутніх до дискусії та висловлення пропозицій щодо вдосконалення проекту. Президент ВГО АППУ зазначив, що точкові зміни не дадуть очікуваних змін, потрібно перегорнути сторінку та почати нову гру за зрозумілими правилами однаковими як для бізнесу, так і для органів ДФС.
«Одне Міністерство не може провести дієву реформу, навіть, якщо це Міністерство фінансів України, точно так, як демонструє нам досвід реформи патрульної служби. Це має бути комплексний підхід. Реформа має проводитись комплексно по всім напрямкам, але ключовим фактором мають залишатись люди. У регіонах працівники ДФС турбуються про завтрашній день, вони не знають, що їх чекає – реформування, звільнення чи робота у звичному режимі. Потрібно дати зрозуміти людям, що буде з структурою, а не залякувати їх повною заміною кадрів» - підкреслив Грігол Катамадзе.
Учасники обговорення погодились, що реформування ДФС вирішить ряд нагальних питань. Перш за все, новий орган має бути сервісною службою, що сприятиме покращенню бізнес-клімату України. Основною метою, що ставитиметься перед новим органом буде стимулювання громадян добровільно сплачувати податки. Також, важливим моментом залишається мотивація працівників новоутвореного органу, що повинно включати не лише гідну заробітну плату, але й кар’єрний ріст та ін.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99