Звернення до народних депутатів Верховної Ради України від громадськості Хмельниччини

  • 27.10.17 14:05

З ініціативи Територіального відділення ВГО «Асоціація платників податків України» в Хмельницькій обласній відбулась робоча зустріч керівників Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Хмельницької облдержадміністрації, громадських організацій, бізнесу, під час якої розглянуто діючий механізм блокування реєстрації податкових накладних та законопроекти № 6757, № 6759 та № 7142, якими пропонується внести зміни до сфери обліку товарів, доходів, застосування реєстраторів розрахункових операцій суб'єктами господарювання, в тому числі платниками єдиного податку.
За результатами робочої зустрічі Секретаріатом регіональної ради підприємців Хмельницької області підготовлено Звернення до народних депутатів Верховної Ради України з пропозицією підтримати проект Закону про внесення змін до підрозділу 2 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних (реєстр. № 7115 від 15.09.2017 р.) та прийняти за основу і в цілому як Закон.
Також запропонували ініціаторам зареєстрованих в Верховній Раді України законопроектів «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо заходів з детінізації обігу товарів і послуг» (реєстр. №7142 від 27.09.2017р.), «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо створення умов для детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (реєстр. №6757 від 17.07.2017р.), «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо відшкодування покупцям частини штрафних санкцій за порушення порядку проведення розрахункових операцій» (реєстр. № 6759 від 17.07.2017р.) відкликати, оскільки Мінфіном створено робочу групу по спрощенню адміністрування РРО на виконання пункту 7 розділу 7 протоколу Кабінету Міністрів України від 11.05.2017 року № 33.
Звернення вручено народним депутатам Верховної Ради України під час проведення в м. Хмельницькому виїздного засідання Комітету з питань бюджету Верховної Ради України.

Народним депутатам
Верховної Ради України


ЗВЕРНЕННЯ

Запровадження з 1 липня поточного року механізму реєстрації податкових накладних створило проблеми як для покупців, які не мають можливості сформувати податковий кредит у відповідному періоді і при цьому якось вплинути на ситуацію, так і для продавців в частині невиконання своїх договірних зобов’язань перед контрагентами. Внаслідок чого, «паралізовано» ведення повноцінної господарської діяльності підприємств.
Вважаємо, що діючий механізм блокування реєстрації податкових накладних повинен бути призупинений та відновлений в тестовому режимі до усунення недоліків.
Викликає стурбованість можливість прийняття депутатами Верховної Ради України законопроектів №6757, №6759 та №7142, якими пропонується внести зміни до сфери обліку товарів, доходів, застосування реєстраторів розрахункових операцій суб'єктами господарювання, в тому числі платниками єдиного податку
Впровадження додаткових механізмів податкового контролю без спрощення процедури адміністрування, багатократне збільшення штрафів для підприємців за ведення обліку та порушення законодавства у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій та не надання можливості використання сучасних інформаційних систем в якості РРО і безкоштовного програмного забезпечення для них, є передчасним.
Вже рік в Верховній Раді України, після першого читання, перебуває законопроект № 4117 про застосування інформаційних систем при здійсненні розрахунків, а депутати Хмельницької обласної ради в березні місяці поточного року звертались до керівників держави з проханням прискорити розгляд даного питання, вже в вересні місяці Міністерством фінансів України створено робочу групу до складу якої ввійшли і громадські активісти від Хмельниччини, однак позитивного рішення щодо спрощення процедур обліку доходів з використання сучасних інформаційних систем на даний час не прийнято.
Вважаємо, що законопроекти № 6757, № 6759, № 7142 завдадуть шкоди (перелік змін додається) підприємцям, особливо тим, які працюють на спрощеній системі оподаткування.

Враховуючи вищевикладене, звертаємось з пропозицією:

1. Підтримати проект Закону про внесення змін до підрозділу 2 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних (реєстр. № 7115 від 15.09.2017 р.) та прийняти за основу і в цілому як Закон.
2. Просимо ініціаторів зареєстрованих в Верховній Раді України законопроектів «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо заходів з детінізації обігу товарів і послуг» (реєстр. №7142 від 27.09.2017р.), «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо створення умов для детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (реєстр. №6757 від 17.07.2017р.), «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо відшкодування покупцям частини штрафних санкцій за порушення порядку проведення розрахункових операцій» (реєстр. № 6759 від 17.07.2017р.) відкликати, оскільки Мінфіном створено робочу групу по спрощенню адміністрування РРО на виконання пункту 7 розділу 7 протоколу Кабінету Міністрів України від 11.05.2017 року № 33.


Члени секретаріату регіональної ради
підприємців Хмельницької області

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99