Перевищення обсягу доходу платником єдиного податку

  • 25.05.15 12:54

У 2015 році збільшено максимальний обсяг доходу, який дозволяє перебувати на спрощеній системі оподаткування. За підсумками діяльності 2014 року фізична особа-підприємець, яка перебувала на сплаті єдиного податку, перевищила обсяг доходу, визначений для відповідної групи. Чи повинна така особа до суми перевищення застосувати збільшену ставку єдиного податку?

У зв’язку з ухваленням Закону України від 28.12.2014  № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі — Закон № 71) з 1 січня 2015 року відбулися зміни у справлянні єдиного податку, зокрема, зменшилась кількість груп єдиного податку та змінились умови перебування на спрощеній системі оподаткування.

Так, фізичні особи - підприємці можуть зареєструватись платниками єдиного податку першої групи, якщо річний обсяг доходу не перевищує 300 тис. грн., другої групи – 1, 5 млн. грн. та третьої групи – 20 млн. гривень.

З урахуванням пункту 4 підрозділу 8 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу, фізичні особи - підприємці – платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які перебували на обліку в конт­ролюючих органах до 01.01.2015 р., з 01.01.2015 р. вважаються платниками єдиного податку третьої групи відповідно до норм глави 1 розділу XIV цього Кодексу.

Згідно з пунктом 293.4 статті 293 Податкового кодексу (до 01.01.2015 р.) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного пунктом 291.4 статті 291 цього Кодексу, для платників єдиного податку першої - третьої груп та п’ятої групи ставка єдиного податку визначалась у розмірі 15%.

Отже, фізична особа - підприємець – платник єдиного податку, яка у 2014 році перевищила обсяг доходу, визначений для відповідної групи, повинна до суми перевищення застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99