Змінено строки надання інформації про кінцевих бенефіціарів

  • 22.05.15 15:43

25 листопада 2014 року набрав чинності Закон України від 14.10.2014 року № 1701 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» (далі – Закон № 1701), який покликаний встановити контроль за доходами та майном публічних діячів та державних службовців.

Згідно з пунктом 2 розділу II Закону № 1701 юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, повинні надати держреєстратору відомості про свого кінцевого вигодоодержувача протягом 6 місяців з дня набрання чинності Законом. Граничний строк надання відомостей – 25.05.2015 року.

Як зазначив Укрдержреєстр у роз'ясненні від 24 грудня 2014 року для надання цієї інформації потрібно заповнити реєстраційну картку «Форма 4».

На поточному тижні Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України відносно відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи» (законопроект за № 2896). Відповідно до прийнятого документа, на 4 місяці продовжуються строки надання юридичними особами, які були зареєстровані до 25 листопада 2014 року, відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів). Це має забезпечити можливість своєчасного виконання вимог Закону № 1701 всіма зареєстрованими юридичними особами.

Також, від обов’язку надання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) звільнено релігійні організації, державні та комунальні підприємства та юридичні особи, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники таких юридичних осіб співпадають з їх учасниками.

Для набуття чинності цей Закон потребує підписання Президентом України та оприлюднення в установленому порядку.

З узагальненими результатами збору інформації про кінцевих бенефіціарних власників зареєстрованих юридичних осіб пропонуємо користуватись сайтом Міністерства юстиції Україниhttps://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch (новий сайт), а також при потребіhttp://irc.gov.ua/ua/Poshuk-v-YeDR.html (старий сайт).

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99