Авансові внески при виплаті дивідендів за попередні роки

  • 20.05.15 15:30

Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів за 2013 р., якщо рішення про їх виплату прийнято загальними зборами у квітні 2014 р., а фактичну виплату буде здійснено у травні 2015 р.?

Змінені з 01.01.2015 року норми Податкового кодексу України продовжують вимагати від платника податку на прибуток – емітента корпоративних прав при виплаті дивідендів на користь власника корпоративних прав сплатити авансовий внесок з цього податку.

Оподаткування дивідендів здійснюється за правилами, встановленими підпунктом 57.11.2 пункту 57.11 статті  57 Податкового кодексу України. Законодавець визначив:

  • дату сплати авансового внеску, а саме: «до/або одночасно з виплатою дивідендів»;
  • спосіб його розрахунку, а саме: суму перевищення дивідендів над сумою об’єкта оподаткування податком на прибуток (тобто прибутку) за рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, треба помножити на ставку податку на прибуток, визначену пунктом 136.1 статті 136 Податкового кодексу України (у травні 2015 року – 18%).

Крім того, Податковий кодекс України зазначає, що «сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення податкового зобов'язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за звітний (податковий) рік» –  тобто за рік, на який припадає дата фактичної виплати авансового внеску.

Є питання?
Зв'яжіться з нашим фахівцем!
097 658-56-99